آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خشک کن ماشین لباسشویی ارج قدیمی

samankhan1

کاربر
2011-12-16
2
1
با سلام و درود
من یک ماشین لباسشویی ارج قدیمی (آنالوگ) دارم که جدیدا خشک آن سرعت سابق رو نداره و وقتی لباسها را از تو ماشین درمیاریم لباسها خیس هستند. ضمنا من خازن دستگاه رو بررسی کردم. از نظر ظاهری تغییر شکل نداده و مقدار اون رو هم با مولتی متر اندازه گیری کردم که مقدار 16 میکرو فاراد درج شده روی اون رو هم روی مولتیمتر نشون داد،ضمنا موتور دستگاه از نوع هفت سیمه بوده که ظاهرا اهم چک گرفتم سمیها بهم اهم نشون میدادند و هیچ کدام اتصال کوتاه نبودند ولی از آنجایی که اطلاع درستی از نجوه سیم بندی موتور در دسترس نداشتم از صحت تست موتور مطمئن نیستم. لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم که من را راهنمایی کنید.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
با سلام و درود
من یک ماشین لباسشویی ارج قدیمی (آنالوگ) دارم که جدیدا خشک آن سرعت سابق رو نداره و وقتی لباسها را از تو ماشین درمیاریم لباسها خیس هستند. ضمنا من خازن دستگاه رو بررسی کردم. از نظر ظاهری تغییر شکل نداده و مقدار اون رو هم با مولتی متر اندازه گیری کردم که مقدار 16 میکرو فاراد درج شده روی اون رو هم روی مولتیمتر نشون داد،ضمنا موتور دستگاه از نوع هفت سیمه بوده که ظاهرا اهم چک گرفتم سمیها بهم اهم نشون میدادند و هیچ کدام اتصال کوتاه نبودند ولی از آنجایی که اطلاع درستی از نجوه سیم بندی موتور در دسترس نداشتم از صحت تست موتور مطمئن نیستم. لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم که من را راهنمایی کنید.

سلام
این موتور شش سیمه است . سه سیم دور کند و سه سیم دور تند است و یک سیم بدنه است سیم ارت
در واقع دو الکترو موتور است که در یک الکترو موتور سیم پیچی شده . دور شستشو یا همان دور کند به خاطر اهم سیم پیچ یکسان هم در جهت عقربه های ساعت میچرخد و هم در جهت برعکس
دور خشک کن یا دور تند فقط در یک جهت میچرخد.
سه سر سیم پیچ دور کند به همدیگر باید اهمی نشان دهد . و همچنین سه سر سیم پیچ دور تند اهمی نشان دهد.
و همچنین سه سر سیم پیچ دور تند و کند نباید به هم اهمی نشان دهد.
و همچنین روی پلاک موتور مشخصات سیم ها هست . فکر کنم ردیف بالای دور کند است.
متشکرم

بالا