آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

خرابی پاور تابلو روان پنج ولت چهل امپر

@morteza

کاربر vip
کاربر
2017-10-21
144
142
با سلام
سه عدد پاور تابلو روان پنج ولت چهل امپر اوردن برای تعمیر هر سه یک برند و یک شکل و هر سه یک ایراد عجیب
ترانزیستورها از نوع 13009 درشت و کاملا سالم دیود های شاتکی سه پایه خروجی درشت و سالم خازن صافی و خازنای مسیر خروجی همگی تست شده سالم و تعویض شده ولی در خروجی هیچ ولتاژی ندارم
ایسی هم همگی پایه تغذیه از نیم ولت تا یک ولت ولتاژ دارن تمامی زنرها و دیودهای معمولی سالم واقعا گیج شدم دیگه کجاشو تست کنم یه مقاومت هم دارن نزدیک ایسی داغ شده هست و ظاهرا سالمه رنگهای روش برشته شدن و مشخص نمیشن چیه ولی روی هر سه اهمشون یکسانه چ 3.85مگا اهم هست یک وات هم هستن لطفا اساتید پاور راهنمایی بفرمایند

yones8051

کاربر vip
کاربر
2018-12-19
95
374
34
برای حل این مشکل شما باید تمام خازنهای کوچک که معمولا 4.7uf-50v هستند را تعویض نمایید .......... برای کارایی بهتر میتوانید از خازن 10uf-50v استفاده کنید ....... اون خازنهای دیگه فکر کنم 22uf و 47uf و 1uf را با نمونه بالاتر تعویض کنید ...... مثلا بجای 22uf از 47uf و بجای 47uf از 100uf و بجای 1uf از خازن 4.7uf استفاده کنید ..... ولی توجه داشته باشید ولتاژ خازنها همگی 50ولت باشند ...... تعنیر شد خبر بده ......

@morteza

کاربر vip
کاربر
2017-10-21
144
142
برای حل این مشکل شما باید تمام خازنهای کوچک که معمولا 4.7uf-50v هستند را تعویض نمایید .......... برای کارایی بهتر میتوانید از خازن 10uf-50v استفاده کنید ....... اون خازنهای دیگه فکر کنم 22uf و 47uf و 1uf را با نمونه بالاتر تعویض کنید ...... مثلا بجای 22uf از 47uf و بجای 47uf از 100uf و بجای 1uf از خازن 4.7uf استفاده کنید ..... ولی توجه داشته باشید ولتاژ خازنها همگی 50ولت باشند ...... تعنیر شد خبر بده ......
فعلا که هر قطعه ای اعم از خازنای اطراف ایسی و خود ایسی تعویض کردم نشد ترانزیستورا و دیودهای شاتکی خروجی رو روی یه پاور دیگه تست کردم سالم سالمن دیگه موندم کجاشو تعویض کنم مقاومتا هم هر کدوم مشکوک بودن اهم گرفتم سالم بودن

ایلیا۹۱

VIP+ افتخاری
کاربر
2021-10-16
508
309
سلام . همانطور که دوست عزیزمون فرموند ۲ تا خازن ۵۰ ولت ۴.۷ میکرو را تعویض کنید درست میشه چرا که بنده تا بحال شاید بیشتر ۱۰۰ مورد مشابه را با تعویض این دو خازن حل کرده ام و این ایراد به این دلیل هست که esrاین دو خازن بالا میره و مدار نمیتونه درست عمل کنه البته این دو خازن کنار ای سی نیستند و ربطی هم به ای سی ندارند اون دو خازن باعث روشن شدن ترانزیستورهای ۱۳۰۰۹ می شود موفق باشد

بالا