آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: خاموش شدن یخچال فریزر سامسونگ مدل 46wBSW بعد از مدتی کوتاه واستارت نشدن آن مگر با OFF و On پاور یا دوشاخه برق

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
501
با سلام : دوست بزرگوار پشت کاور پلاستیکی اول سمت راست یک قطعه قرار داده شده که احتمالا سنسور باشد و پشت کاور دوم که فنها روی آن قرار گرفته دو قطعه دیگر کنار هم داخل فویل آلومینیوم قراردارد بفرمایید کدام سنسور کدام ترمو فیوز ویا کدام هیتر ویا المنت میباشد .ضمنا فن مربوط به یخچال که در ورودی کانال انتقال سرما به یخچال قرار اولا موتور آن با دست نمی چرخد ودر بیرون از دستگاه که چک کردم در یک حالت که صدای تق تق ریز میداد و نمی چرخید ولی جای فاز و نول را که عوض کردم به آرامی وبی صدا میچرخید آیا این حالات برای فن یخچال نرمال است یا خیر ؟؟ سپاس

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
501
درود و سلام به همه : در فاصله زمانی که دستگاه شروع بکار می کند علاوه بر فریزر دمای یخچال هم ایده آل است یعنی دمای داخل یخچال که الویت مشکل من بود با دمای تنظیمی مطابقت داشت وبه 5 درجه سانتیگراد رسیده بود بنظر میرسد تنها وعمده مشکل من ری استارت نشدن دستگاه بطور اتوماتیک وکار نکردن هیتر برای برفک زدایی استل. ضمنا دستگاه دارای برد دیجیتال است . لطفا با در نظر گرفتن اولویت ها راهنمایی بفرمایید. سپاس

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
501
با سلام : المنت سوخته بود تعویض کردم . دستگاه اتومات خاموش وروشن میشود اما دوباره برفک زده واجازه انتقال هوا از فریزر به یخچال داده نمی شود که بنظر میرسد سنسور دیفراست خراب باشد دوستان اگر راهنمایی کنند که اهم سنسور دیفراست در بیرون مدار چقدر باید باشد ممنون میشوم .

سناتور

کاربر
2010-07-24
1
0
سلام جناب کهندانی، یخچال بنده دقیقا مثل مدل شماست و دقیقا همین مشکل رو پیدا کرده، میشه بگید بالاخره کجاش خراب بوده؟ تا الان 2 تا تعمیرکار اومدن و 50هزار تومن هزینه ایاب ذهاب گرفتن ولی تشخیص ندادن!! اگه میشه یه راهنمایی بکنید ممنون میشم. شماره تماس 09122173407

بالا