آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خاموش شدن دستگاه جوش FX200 بعد از چند دقیقه روشن شدن

MECO

کاربر
2011-02-15
62
126
سلام خدمت همه ی اساتید محترم

یه اینورتر جوش سه بردی مدل FX200 اوردن که وقتی به برق میزنیش روشن میشه ، قسمت 310 ولتش حدود 245 ولت داره ، و توی خروجی دستگاه هم حدود 50 ولت هستش ولی بعد از چند دقیقه روشن موندن دستگاه خاموش میشه ( بدون روشن شدن چراغ چک و موقعی که خاموش میشه فن و چراغ سبز روی بورد هم خاموش میشن و باید بزاری حدود نیم ساعت بعد دوباره دستگاهو بزنی به برق تا روشن بشه ) .
باهاش جوش نکردم چون میترسیدم باعث آسیب بیشتر بشه ولی دوتا آزمایش انجام دادم .
1) سوکت برد اصلی به برد ترانسو در اوردم و دستگاهو تست کردم که هیچ فرقی حاصل نشد .
2) سوکت 310 ولتو در آوردم و اینبار دستگاهو که روشن کردم به راحتی روشن ماندش و قطع نکرد . میشه نتیجه گرفت باید عیب از بورد اصلی باشه نه بورد رکتیفایر ورودی و بورد ترانس .

با اینحال من اطلاعات زیادی ندارم برا همین منتظر نظر شما بزرگواران میمانم تا در صورت امکان راهنماییم کنید که چه اقداماتی انجام بدم و اینکه ممکنه عیب کار از چی باشه
پیشاپیش از همه تشکر میکنم .
سپاس

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,180
سلام خدمت همه ی اساتید محترم

یه اینورتر جوش سه بردی مدل FX200 اوردن که وقتی به برق میزنیش روشن میشه ، قسمت 310 ولتش حدود 245 ولت داره ، و توی خروجی دستگاه هم حدود 50 ولت هستش ولی بعد از چند دقیقه روشن موندن دستگاه خاموش میشه ( بدون روشن شدن چراغ چک و موقعی که خاموش میشه فن و چراغ سبز روی بورد هم خاموش میشن و باید بزاری حدود نیم ساعت بعد دوباره دستگاهو بزنی به برق تا روشن بشه ) .
باهاش جوش نکردم چون میترسیدم باعث آسیب بیشتر بشه ولی دوتا آزمایش انجام دادم .
1) سوکت برد اصلی به برد ترانسو در اوردم و دستگاهو تست کردم که هیچ فرقی حاصل نشد .
2) سوکت 310 ولتو در آوردم و اینبار دستگاهو که روشن کردم به راحتی روشن ماندش و قطع نکرد . میشه نتیجه گرفت باید عیب از بورد اصلی باشه نه بورد رکتیفایر ورودی و بورد ترانس .

با اینحال من اطلاعات زیادی ندارم برا همین منتظر نظر شما بزرگواران میمانم تا در صورت امکان راهنماییم کنید که چه اقداماتی انجام بدم و اینکه ممکنه عیب کار از چی باشه
پیشاپیش از همه تشکر میکنم .
سپاس

با سلام
دوست عزیز اکثر مواقع علت بوجود آورنده این ایراد اشکال در رله موجود در برد پاور میباشد،شما برای اینکه از رله ت مطمئن بشی دو سر کناکتش رو دوتا تکه سیم لحیم کن و به یه کلید وصل کن دستگاه رو که زدی به برق حدود 3 ثانیه بعد این کلید رو روشن کن(در اصل ptc وntc ها رو جمپر میزنی با این کار)
موارد زیر رو تست و گزارش بکن
وقتی دستگاه رو به برق میزنی صدای تیک از رله ی موجود در برد پاور میاد؟موقع خاموش شدن دستگاه چطور صدا میاد؟
وقتی دستگاه خاموش میشه 300 ولت چقدره؟
وقتی دستگاه خاموش میشه به ptc دست بزن ببین داغه یا سرده؟(قطعه مکعب شکل سیاه رنگ یا گرد سبز رنگ تو برد پاور)
موفق باشی

بالا