آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی برد پس از وصل میکروسویچ

mohammad24

کاربر vip
کاربر
2009-04-05
35
23
سلام
یک برد لباسشویی ال جی قدیمی‌ بدون نمایشگر برای تعمیر دارم مشکل این است که
زمانی که برنامه شستشو انتخاب می شود ( سوکت سیم کشی هیدروستات و قفل درب وصل است) به محض اینکه برنامه استارت می‌شود شود چراغ تست لحظه کوتاهی روشن و بلافاصله برد خاموش می‌شود علت هم این است که فاز یا نول برگشتی از میکروسویچ که به روی برد وصل می‌شود با استارت برنامه و وصل رله های شیربرقی و پمپ باعث می‌شود فاز یا نول روی برد با سیم برگشتی از میکروسویچ اتصال کوتاه شود.
فقط سوکت موتور و المنت آزاد است به جای سنسور دما هم مقاومت ده کیلو گذاشتم

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام
یک برد لباسشویی ال جی قدیمی‌ بدون نمایشگر برای تعمیر دارم مشکل این است که
زمانی که برنامه شستشو انتخاب می شود ( سوکت سیم کشی هیدروستات و قفل درب وصل است) به محض اینکه برنامه استارت می‌شود شود چراغ تست لحظه کوتاهی روشن و بلافاصله برد خاموش می‌شود علت هم این است که فاز یا نول برگشتی از میکروسویچ که به روی برد وصل می‌شود با استارت برنامه و وصل رله های شیربرقی و پمپ باعث می‌شود فاز یا نول روی برد با سیم برگشتی از میکروسویچ اتصال کوتاه شود.
فقط سوکت موتور و المنت آزاد است به جای سنسور دما هم مقاومت ده کیلو گذاشتم

اگه موتورش ۹ سیمه حتما باید دوپایه مربوط به بیمتال روی موتور رو اتصال کوتاه کنی در غیر اینصورت برد شروع به خاموش و روشن شدن میکنه، ال جی اینطوریه ، در ضمن زمان کار روی بردهای لباس‌شویی از لامپ تست حداقل دویست وات استفاده کنید خصوصا بردهایی که تغذیه سوئیچینگ ندارن چون زمان وصل شدن میکروسویچ در ، جریان بیشتری میکشه و لامپ صد وات پاسخگو نیست و برد خاموش میشه

آخرین ویرایش:

mohammad24

کاربر vip
کاربر
2009-04-05
35
23
متاسفانه مشکل حل نشد شاید من مشکل را خوب شرح ندادم این برد یک برد قدیمی فاقد نمایشگر است که بعد از اینکه برد را روشن کرده و برنامه شستشو را انتخاب میکنیم با بستن درب برد و استارت برنامه بلافاصله برد خاموش می شود. لطفا همکاران اگر تجربه ای دارند راهنمایی بفرمایند

بالا