آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

جهت ایجاد فیلکر در تابلو ماژول و راهکاری هست؟

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272
با سلام
من در یک تابلو لایت باکس نیاز به فیلکر دارم سو سو زدن نامنظم (حالت خاموش روشنی که توی بازیهای رایانه ای هست
ماژول یا راهکاربی در نظر دارید؟

آخرین ویرایش:

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. با آردوینو و اتصال خروجی آن به یک ترایاک مناسب، می تونین همچین حالتی رو برای راه اندازی لایت باکس ایجاد کنید. مطمئنا روش های دیگه ای هم باید باشه و بهتره دوستان دیگر راهنمایی کنند.

مدار آزمایشی آن یک LED رو روشن خاموش می کنه که در این لینک مفصل توضیح داده شده. فقط یک مقاومت 330 اهم و یک آردوینو نانو یا اونو نیاز داره.
پایه مثبت دیود نوری از طریق مقاومت 330 اهمی به پایه D2 آردوینو وصل میشه و پایه منفیش هم به گراند آردوینو.

من خطوط برنامه رو افزایش داده و مقادیر روشن و خاموش بودن(به میلی ثانیه) رو به صورت رندوم کم و زیاد کردم تا شبیه چیزی که فیلمش رو گذاشتین بشه. خودتون می تونین این خطوط برنامه رو باز هم بیشتر کنین و مقادیر رو به میلی ثانیه به دلخواه تغییر بدین تا به نتیجه مناسب برسین. فقط سعی کنین تایم میزان خاموشی (Low) رو زیاد نگیرین چون حالت فلیکری که می خواین خوب ایجاد نمیشه.

ویدئوی کوتاهی از شبیه سازی برنامه ای که خطوطش رو بیشتر کردم به همراه برنامه پیوست می کنم.

C:
/*
 Blink
 Turns on and off an LED randomly.
*/

// the setup function runs once when you press reset or power the board

void setup() { // initialize digital pin 13 as an output.
 pinMode(2, OUTPUT);
}

// the loop function runs over and over again forever

void loop() {
 digitalWrite(2, HIGH); // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
 delay(2000);
 digitalWrite(2, LOW); // turn the LED off by making the voltage LOW
 delay(100);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(200);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(300);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1500);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(200);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1000);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(50);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(500);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(100);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(200);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(300);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(800);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(50);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1500);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(100);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(500);
}

پیوست‌ها

• 38.4 کیلوبایت بازدیدها: 16
آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
272
درود. با آردوینو و اتصال خروجی آن به یک ترایاک مناسب، می تونین همچین حالتی رو برای راه اندازی لایت باکس ایجاد کنید. مطمئنا روش های دیگه ای هم باید باشه و بهتره دوستان دیگر راهنمایی کنند.

مدار آزمایشی آن یک LED رو روشن خاموش می کنه که در این لینک مفصل توضیح داده شده. فقط یک مقاومت 330 اهم و یک آردوینو نانو یا اونو نیاز داره.
پایه مثبت دیود نوری از طریق مقاومت 330 اهمی به پایه D2 آردوینو وصل میشه و پایه منفیش هم به گراند آردوینو.

من خطوط برنامه رو افزایش داده و مقادیر روشن و خاموش بودن(به میلی ثانیه) رو به صورت رندوم کم و زیاد کردم تا شبیه چیزی که فیلمش رو گذاشتین بشه. خودتون می تونین این خطوط برنامه رو باز هم بیشتر کنین و مقادیر رو به میلی ثانیه به دلخواه تغییر بدین تا به نتیجه مناسب برسین. فقط سعی کنین تایم میزان خاموشی (Low) رو زیاد نگیرین چون حالت فلیکری که می خواین خوب ایجاد نمیشه.

ویدئوی کوتاهی از شبیه سازی برنامه ای که خطوطش رو بیشتر کردم به همراه برنامه پیوست می کنم.

C:
/*
 Blink
 Turns on and off an LED randomly.
*/

// the setup function runs once when you press reset or power the board

void setup() { // initialize digital pin 13 as an output.
 pinMode(2, OUTPUT);
}

// the loop function runs over and over again forever

void loop() {
 digitalWrite(2, HIGH); // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
 delay(2000);
 digitalWrite(2, LOW); // turn the LED off by making the voltage LOW
 delay(100);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(200);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(300);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1500);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(200);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1000);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(50);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(500);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(100);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(200);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(300);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(800);
 digitalWrite(2, LOW);
 delay(50);
  digitalWrite(2, HIGH);
 delay(1500);
  digitalWrite(2, LOW);
 delay(100);
   digitalWrite(2, HIGH);
 delay(500);
}
سلام تشکر ممنون از کمکتون فکر خوبیه فقط درمورد دیاک و ماسفت که باید استفاده کنم یه کمک میکنین irfz44خوبه؟چطور ببندم به اردیونو تچکر

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
خواهش می کنم. بهتره از اپتوترایاک MOC3041 به عنوان راه انداز ترایاک استفاده کنید و در خروجی اون همانند شماتیک زیر از یک ترایاک BTA08-600B یا (BTA12-600B) به عنوان کلید استفاده کنید. در این صورت مدار ایزوله میشه. در دیتاشیت هم دو نمونه برای استفاده با برق 240 ولت متناوب قرار داده شده که یکی با ترایاک کار می کنه و دیگری با دو تا تریستور.
این مطلب رو هم درباره اپتوترایاک مطالعه کنید خوبه.

در صفحه زیر توضیحات مناسبی درباره مدار مناسب خواسته شما هست. روی کاغذ ایده خوبی هست ولی باید در عمل امتحان بشه. در این طرح از یک کانورتور AC به DC ایزوله مکعبی کوچک 220 متناوب به 3.3 ولت مستقیم استفاده شده که میشه با 5 ولتی عوضش کرد یا اصلا کلا حذفش کرد.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا