آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: تهیه قطعات یدکی اینورتر ها

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
با سلام خدمت همه همکاران عزیز
معمولا مشکل بیشتر تعمیرکاران و به ویژه شهرستانی ها تامین قطعات یدکی و به ویژه دز تعمیر دستگاه های اینورتر تامین ترانس ها و برد های کاربردی و مهم می باشد.
البته در مورد دستگاه های ماسفت 3 برده مشکل کمتر بوده و من یک سایت و یک تلفن دارم که برد های کامل مونتاژ شده دستگاه اینورتر را برای فروش دارند که گاهی اوقات واقعا کار آدم راه می افتد.
هم برد مین را دارند و هم برد ترانس و هم برد پاور دستگاه.
البته نمی دانم برخلاف مقررات سایت است یا نه که آدرس و شماره تلفن را اینجا قرار دهیم یا نه.
همچنین در مورد ترانس های دستگاه اینورتر هم که به راحتی پیدا نمی شوند ,اگر کسی از دوستان تهیه کرده بفرماید تا دیگران هم بتوانند ترانس تغذیه سویچینگ و ترانس جوش را تهیه کنند و از شر ترانس پیچی را حت شوند.
اما در مورد دستگاه های igbt خصوصا صبا الکتریک و گام الکتریک مشکل پیچیده تر می باشد.
مثلا در مدلی که عکسش را قرار می دهم توجه فرمایید.
این عکس مربوط به اینورتر igbt صباالکتریک می باشد.که البته این هم سه برده است ولی با ماسفت ها تفاوت دارد.خود کارخانه برد های دستگاه و ترانس تغذیه سویچینگ آن را بیرون نداده.البته من دستگاه چینی هم تعمیر کرده ام که دقیقا همین بوده است یعنی این دستگاه هم مهندس مع*** از مدل های وارداتی می باشد و حتما باید قطعات و برد های آن در بازار موجود باشد. اگر کسی از دوستان تا الان تهیه کرده ممنون می شوم که بفرماید از کجا تهیه کرده تا لااقل از شر ترانس پیچی,ترانس سویچینگ این مدل راحت شویم.
20141123636.jpg

آخرین ویرایش:

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام دیگر دستگاهی که من معمولا در تهیه لوازم یدکی آن به مشکل برخورده ام,200 آمپر گام الکتریک مدل جوشا و همچنین صبا الکتریک های طرح قدیم می باشند که تصویرشان در زیر آورده شده است.
از این مدل هم دستگاه چینی وارد بازار شده که کاملا مشابه این دو مدل می باشد.
کل دستگاه از یک برد عمودی که قطعات ولتاژ بالا و تحریک روی ان نصب شده و یک برد افقی smd تشکیل شده است که اگر کسی تا بحال تهیه کرده ممنون می شوم بفرماید از کجا تهیه نموده است.20141116600.jpg20141116598.jpg20141116597.jpg

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام دیگر دستگاهی که من معمولا در تهیه لوازم یدکی آن به مشکل برخورده ام,200 آمپر گام الکتریک مدل جوشا و همچنین صبا الکتریک های طرح قدیم می باشند که تصویرشان در زیر آورده شده است.
از این مدل هم دستگاه چینی وارد بازار شده که کاملا مشابه این دو مدل می باشد.
کل دستگاه از یک برد عمودی که قطعات ولتاژ بالا و تحریک روی ان نصب شده و یک برد افقی smd تشکیل شده است که اگر کسی تا بحال تهیه کرده ممنون می شوم بفرماید از کجا تهیه نموده است.مشاهده فایل‌پیوست 117195مشاهده فایل‌پیوست 117196مشاهده فایل‌پیوست 117197
کسی از دوستان آن برد smd را که تصویرش را در عکس وسط قرار داده ام حتی به صورت استوک موجود دارد تمایل دارم که این برد را تهیه کنم.زیرا به راحتی با یک تعویض برد که 5 تا سوکت را قطع و وصل می کنیم حداقل به عیب دستگاه پی می بریم.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,273
ایران
باسلام

شما قطعات مهم و پر مصرف آنرا با شماره فنی اعلام کن فروشگاه امیر آی سی جناب آقای زارع احتمالا تهیه خواهد کرد

بالا