آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تمیز کننده نوک هویه

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
با توجه به کیفیت بسیار پایین روغن های لحیمکاری که بیشتر شبیه گریس است و اصلا نوک هویه را تمیز نمی‌کند، و انواع برند ها را خریداری کردم و یکی از دیگری، بی خاصیت تر
به ذهنم رسید کمی تولوئن با کمی روغن لحیم ها بی مصرف مخلوط کنم، با تعجب دید نوک هویه، بسیار تمیز میشه
امتحان کنید و اگر کمی شمع پیدا کنم که حالت جامد به این مخلوط بدم، شاید کیفیت بهتر بشه،، آزمایش با دوستان و تجارب و نظرات، به دیگران انتقال دهند

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,877
32
با توجه به کیفیت بسیار پایین روغن های لحیمکاری که بیشتر شبیه گریس است و اصلا نوک هویه را تمیز نمی‌کند، و انواع برند ها را خریداری کردم و یکی از دیگری، بی خاصیت تر
به ذهنم رسید کمی تولوئن با کمی روغن لحیم ها بی مصرف مخلوط کنم، با تعجب دید نوک هویه، بسیار تمیز میشه
امتحان کنید و اگر کمی شمع پیدا کنم که حالت جامد به این مخلوط بدم، شاید کیفیت بهتر بشه،، آزمایش با دوستان و تجارب و نظرات، به دیگران انتقال دهند
همان طور که مستحضر هستید روغن لحیم برای تمیز کردن نوک هویه نیست برای روان سازی و عدم جلوگیری از اکسیداسیون قلع در دما بالاست تا برمکانیزم آلیاژ قلع اثر گذارد و روند لحیم کاری بهبود ببخشد

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
272
529
بوشهر
درود
فلکس های تقلبی یا برندهای ضعیف تو بازار باعث اکسید و سیاه شدن نوک هویه میشن
که خود این سیاهی و تمیز کردنش داستان داره
من معمولا از امتک های کپی(محصول شرکت جیانگ سولدر)استفاده میکنم که کیفیت قابل قبولی داره(دودش کمی ازار دهندس)
با اب و الکل هم قابل شستشو هست(با اینکه غلظت بالایی هم داره)
معمولا دیر به دیر نوک هویه سیاه میشه و حتی تو کارهایی که قلع زیاد مصرف میشه، خودش باعث براقی نوک هویه هم میشه
برای تمیز کاری نوک هم از سیم یا پد اسفنجی استفاده نمیکنم و بهترینش پد صابونیه ، که تاثیر زیادی تو تمیز نگه داشتن نوک هویه داره

mo.re.za

کاربر vip
کاربر
2010-07-27
47
31
سلام!
تماس نوک هویه با روغن لحیم به مرور باعث خوردگی نوک و همچنین خراب شدنش می‌شه و هرگز نباید نوک هویه را با روغن لحیم تمیز کرد.
بهترین تمیزکننده که تا حالا دیدم، تمیزکننده‌ی صابونی PAK NOK محصول شرکت F.L.D هست که بعد از هر بار لحیم‌کاری باید نوک هویه را بهش بزنید تا تمیز بشه.
سیاه بودن نوک هویه تأثیر بدی روی لحیم‌کاری می‌ذاره و باید همیشه نوک هویه براق باشه.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,032
اصفهان
همان طور که مستحضر هستید روغن لحیم برای تمیز کردن نوک هویه نیست برای روان سازی و عدم جلوگیری از اکسیداسیون قلع در دما بالاست تا برمکانیزم آلیاژ قلع اثر گذارد و روند لحیم کاری بهبود ببخشد
وقتی نوک هویه سیاه میشه، من از روغن لحیم
درود
فلکس های تقلبی یا برندهای ضعیف تو بازار باعث اکسید و سیاه شدن نوک هویه میشن
که خود این سیاهی و تمیز کردنش داستان داره
من معمولا از امتک های کپی(محصول شرکت جیانگ سولدر)استفاده میکنم که کیفیت قابل قبولی داره(دودش کمی ازار دهندس)
با اب و الکل هم قابل شستشو هست(با اینکه غلظت بالایی هم داره)
معمولا دیر به دیر نوک هویه سیاه میشه و حتی تو کارهایی که قلع زیاد مصرف میشه، خودش باعث براقی نوک هویه هم میشه
برای تمیز کاری نوک هم از سیم یا پد اسفنجی استفاده نمیکنم و بهترینش پد صابونیه ، که تاثیر زیادی تو تمیز نگه داشتن نوک هویه داره
پد صابونی، اسفناج، و هر چیز دیگه، متاسفانه نمیشه، این روش من خوب بوده،، ولی در دراز مدت باید ببینیم سمی نباشه😁😁

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
796
1,340
سلام
به نظرم هیچ نیازی به استفاده از ابزار پیچیده نیست. من دایم نوک هویه رو با اسفنج خیس شده با آب معمولی تمیز میکنم و همیشه هم تمیز هست.
اگر احیانا هم نوک هویه سیاه بشه و قلع به خودش نگیره، درجه هویه رو روی ۴۴۰ درجه می‌برم و چند دقیقه ای که خوب داغ شد، با اسفنج خیس پاکش می‌کنم و کمی قلع به نوک هویه می‌زنم و دوباره اونو با اسفنج پاک میکنم. میشه مثل روز اولش.

بالا