آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تقویت کردن⚡ المنت هویه معمولی برای گرمای بیشتر🔥

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
قضیه از این قراره که :
همه ما میدانیم که هویه های معمولی در حد هویه های سرامیکی کارا نیستند بارها شده هویه معمولی قلع کارخانه ای روی برد رو قادر به ذوب کردن مثال هویه سرامیکی نیست و نخواهد بود و گرمای مورد نیاز برای انواع کارها رو ندارد
بارها در این انجمن و انجمن پیرامون شاهد بودم همه به دنبال ترفندی برای دمای بیشتر و کارایی بیشتر از المنت معمولی بودند که از طرف راهنما و اساتید موضوع طاقت فرسا و عدم صرف وقت و عدم راحتی طلقی میشد این مورد از اساس رد میشد و پاسخ مناسبی نداشت و فرد کنجکاو ناامید از پرسش خود بود تا اینکه هویه سرامیکی تهیه کند
ولی اینکار شدنی هست شما برای اینکار نیازمند به یک المنت نو از هویه هستید تا کار رو پیش ببرید فقط المنت نو و بدون برق خوردگی چون المنت استفاده شده قابل دستکاری نیست و عایق حرارتی ش بعد از باز کردن پودر میشود ولی بنده موفق به این شدم توانستم از هویه معمولی در حد هویه سرامیکی بهره جویی کنم
ویدیو تست و بررسی این آزمایش

تبدیل المنت هویه به کوره قلمی

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوست بزرگوار سپاس از این ایده شما
ولی به نظرم دقیقا مثل این میمونه که بگید من توسط یک ترفند بجای بنزین داخل ماشینم بنزین هواپیما میریزم و با این کار خیلی سریعتر از دیگران به مقصد میرسم زیرا سرعت ماشینم خیلی بالاتر از دیگر خودروها رفته در مقابل اگر ماشینم داغون بشه و یا تصادف هم کنم برام اهمیتی نداره زیرا فقط سرعت خودرو برام مهمه

اصولا ما این هویه ها را یا با دیمر یا لامپ سری میکنیم تا عمرش کمی افزایش پیدا کنهزیرا حرارت این المنت بقدری بالا هست که به خودی خود در کمترین زمان ممکن میسوزه
اگر هویه شما قادر به ذوب لحیم نیست و حین کار اذیتتون میکنه دلیلش مناسب نبودن یا خراب بودن نوک هویه شماست که جنسش مرغوب نیست
با این حرکت که بخوای اهم المنت را کاهش بدید که توانش افزایش پیدا کند این المنت دو روز هم کار نمیکنه

یک لامپ 12 ولتی را به ولتاژ 17 یا 20 ولت متصل کنیم دزسته که مقداری نورش افزایش پیدا میکنه ولی بسرعت هم میسوزه

بالا