آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تعمیر گرامافون!

راستگار

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
1,289
11,197
با سلام
از اساتید محترم کسی از این نوع گرامافون سر در میاره ویا وسایلش پیدا میشه؟
ممنون میشم جواب بدین...

سلام : فکر نکنم قطعاتش گیر بیاد شاید پشت شهرداری تهران گیر بیاد ولی نمی ارزه تعمیرش کنید معمولاً این قدیمی ها پیکابشون خراب میشه داخلش یک آمپلی فایر است وسلام پیکاب به ورودی آمپلی فایر وصل میشه و ارتعاشات سوزن گرامافون رو به صوت تبدیل می کند ممکن هم هست بتونی یک میکروفن خازنی رو بجای پیکاب وصل کنی و ارتعاشات سوزن رو به وسیله یک شی لاستیکی به دیافراگم میکرفن وصل کنی یه خوره حوصله و زحمت داره . دیگه قطعات خراب شدنی ندارد البته یکسری قطعات مکانیکی هم داره که خیلی ساده و پیچیدگی خاصی ندارد . با تشکر

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,794
25,745
با درود ////دوست گرامی من در زمینه رادیو لامپی و گرامافون یک سررشته ای دارم مشکل دستگاه چیه شاید بتونم کمکتون کنم ////شاد زی مهر افزون بدرود

rime

کاربر
2009-04-10
6
12
با سلام و تشکر از دوستان
ظاهرا پیکاپش خرابه ، (یعنی اینجوری گفتن!)
ولی چیزی که من خودم دیدم اینه که وقتی صفحه رو دستگاه هست و یه صدای خفیف میاد (از موسیقی) ولی از باندها هیچی.... (خیلی خیلی ضعیف..)....
بازم از دوستان تشکر میکنم به خاطره توجهشون.
ضمنا از دوستان اگر کسی از قطعات این دستگاهو داره لطفا کمک کنن

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
پاسخ تعمیر گرامافون:
باسلام اشکال در اصل سوزن گرامافون است خراب شده و بایستی تعویض گردد من دیدم سوزان انواع گرام در تهران در بعضی فروشگاههای میدان امام خمینی و خیابان جمهوری وجود دارد بپرسید پیدا میکنید و همچنین همانطوری که جناب رستگار فرمودند در داخل گوشه های کریستالی یک قطعه 2 سیمه مثل خارن موجود است انرا باید از داخل گوشه جدا کنید و پس از بررسی کامل مدار سوزن گرام بجای آن لحیم کنید من سالها قبل انجام دادم و در داخل سوزن قطعه شبیه آن است که باید بجای آن لحیم شود و جواب میدهد.

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
با درود و با اجازه بزرگان.

سوزن را میتوانید از اقای وارژ بخرید.شماره ایشان را برایتان پی ام میکنم.البته در پشت شهرداری و نیز جمهوری هنوز پیدا میشود.
روشهایی که فرمودند قابل اجرا است در زمانیکه سوزن نتوانید تهیه کنید.اما در قیاس با سوزن به هیچ وجه به شما پاسخی به خصوص در پخش موزیک نمیدهد و امکان لطمه به صفحات قدیمی و گران وجود دارد.
گرام شما احتمالا از نوع توپاز فرانسوی است که رایج بوده در انزمان.
سوزنهای موجود کره ای و ژاپنی هستند و از نوع معمولی.سوزن فابریک دستگاهتان از نوع الکتروشیمیایی بوده که فاسد شده.
دستگاهتان از نظر مکانیسم ایرادی ندارد چون صدای ضعیف تماس سوزن و صفحه را دارید.
اگر اشنایانتان به کشورهای شوروی سابق میروند میتوانید سفارش دهید بیاورند چون روسها سوزنهای عالی کریستالی دارند و الکترومکانیک که با سوزنهای چند صد هزارتومانی امریکایی برابری دارد.اما در انتخاب دقت کنند که روغن ان جاری نشده باشد.

سوزنی که میخرید را باید با ابتکار نصب کنید و به هیچ وجه بخش مکانیک دستگاه را دست نزنید که به رغم سادگی به سختی تنظیم میشود.

پیروز باشید-بدرود.

آخرین ویرایش:

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,764
خراسان بزرگ!
درود دوباره.
میتوانید از خروجی پیکاپ به امپلیفایر با امپدانس بالا نیز وصل کنید چون سوزنی که به شما میدهند استریو است.
دستگاه توپاز نیز صدای چندان خوبی نداردو دقت فرمایید بلندگوی ان فابریک باشد.
به هیچ وجه ترکیب اصلی دستگاه را تغییر ندهید چون ارزش اینها به فابریک بودن هست.
بدرود.

آخرین ویرایش:

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
من قبلا توی پاساژ فتوت در پشت شهرداری دیدم وسایل وپیکاپ گرامافون میفروختند جوینده یابنده است اما فکر نکنم به لحاظ مادی ارزش داشته باشد موفق باشید

sunny24

کاربر
2023-12-19
1
0
تهران
با سلام
از اساتید محترم کسی از این نوع گرامافون سر در میاره ویا وسایلش پیدا میشه؟
ممنون میشم جواب بدین...

توپخونه اول فردوسی پاساژ فتوت طبقه ۴ نیازی با قیمت مناسب تعمیر و نصب سوزن انجام میدن، سوزنش سر همون خیابون از طبقه همکف پاساژ مرکزی گیر میاد ولی تعمیرو گرون میگیره، زیر پل حافظم زیرزمین ی پاساژی هست قبلش قیمت تعمیرو بپرسید.

آخرین ویرایش:
بالا