آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل نقشه بسیار ساده نقطه جوش طراحی غزال

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام و عرض ادب
مدار را با نرم افزار آلتیوم دیزاینر17 تکمیل نمودم و برای آپلود در سایت با نرم افزار Winrar فشرده سازی کردم
فایل Spot welding machine1 هم نمونه تکمیل شده فایل مدار چاپی مدار فوق می باشد که جناب استاد غزال تجزیه و تحلیل نمودند

پیوست‌ها

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
فایل Spot welding machine2 هم همان فایل بالای است که پین هول ها را کمی کوچک گرفتم تا موقع اسید کاری تمیز ازآب در بیاد

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
در کل مدار خیلی ساده ولی در عین حال طراحی بکر و عالی دارد .
ghazal1.png

جا دارد از استاد عزیز جناب مهندس غزال قدردانی نموده و دست مریزاد عرض کنیم
ghazal2.png

مدار بسادگی به روش اتو و کاغذ گلاسه قابل ساخت بوده
ghazal3.png

قطعات بسادگی روی آن نصب و آماده بهره برداری می گردد
ghazal4.png

موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
در کل مدار خیلی ساده ولی در عین حال طراحی بکر و عالی دارد .
مشاهده فایل‌پیوست 206203
جا دارد از استاد عزیز جناب مهندس غزال قدردانی نموده و دست مریزاد عرض کنیم
مشاهده فایل‌پیوست 206204
مدار بسادگی به روش اتو و کاغذ گلاسه قابل ساخت بوده
مشاهده فایل‌پیوست 206205
قطعات بسادگی روی آن نصب و آماده بهره برداری می گردد
مشاهده فایل‌پیوست 206206
موفق باشید
درود بر مهندس بهرامی بسیار عالی است و متشکریم حقیقتا زحمات متقبل شده از سمت شما و استاد غزال لااقل جا داشت جداقل نام و نشانی از خودتون و استاد در بخشی از برد ذکر میشد

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
435
1,114
55
کبودراهنگ همدان
با سلام
کار بنده در مقابل استاد جناب مهندس غزال مانند قطره آب در دریاست.
انشالله دوستان زحمت ساخت برد را بکشند و آزمایش کنند
بعد نتیجه آزمایش انشالله برد را بصورت حرفه ای تبدیل نموده و نام استاد بزرگوار را بهمراه نشانی سایت انجمن چاپ می کنیم
در ضمن یه مطلب که یادم افتاد
شما وقتی به عکس ها و مناظر طبیعت نگاه می کنید، اون زیبای عکس نیست که شما را به تحصین وا می دارد
بلکه اون عکاسی است که از این منظره زیبا برای شما عکس گرفته و زیبای عکس نتیجه مهارت و توانایی عکاس است
عکاس مدارات الکترونیک ما جناب مهندس غزال هستن که خود در پشت صحنه راهنمایی مای دانشجو می باشن
انشالله سایه شان مستدام ، قلمشان رسا و عمر طولانی با عزت و با برکت داشته باشند
ارادتمند شما بهرامی خواه

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
60
82
با سلام خدمت دوستان عزیز.
کل ۷ صفحه رو خوندم و یک ترانس قدیمی با سایز ۱۲ در ۱۵ دارم ک میخام نقطه جوش درست کنم. وسایل مدار رو هم تهیه کردم ک سر فرصت مونتاژش کنم.( البته با تشکر فراوان از جنابان غزال و بهرامی ک زحمت طراحی و pcb رو کشیدن)
اول اقداماتی ک کردم رو بگم و سوالمو بپرسم:
بنده ثانویه ترانس رو کلاً باز کردم.با سیم نسبتاً ضخیم تست کردم و ۸ یا ۹ دور پیچیدم و ولتاژ حدود ۵ ولت داشتم، آمپر نسبتاً خوبی میداد ولی وسوسه شدم تا قویترش کنم. پس از اولیه ترانس ۷۰ دور باز کردم. تا اونجا ک طبق فرمایش استاد غزال ترانس در حالت بی باری داغ نکنه. و تست هم کردم و حدود10دقیقه روشن گذاشتم و فقط خیلی کم گرم شده بود. بعد ۴ تا سیم مفتولی سایز ۴ بهمدیگه پیچیدم و به زور دو دور پیچیدم، اینبار تست کردم و عالی بود و حتی پیچ ۸ رو هم ذوب کرد، ترانس مذکور با این شرایط در حالت بی باری ۶ آمپر و وقتی اتصال کوتاه میکنم تا ۱۰ آمپر هم میرسید بخاطر همین دوباره ثانویه رو باز کردم و سیمی ک از اولیه باز کرده بودم ۳۵ دور دیگه پیچیدم و یک ورودی دیگه درست کردم، اینبار تست کردم و در حالت بی بار حدود ۳ آمپر و با اتصال کوتاه ۶ یا ۷ آمپر میکشه و جوش خوبی هم داره. حالا مشکلی ک دارم اینه ک سیم ثانویه خیلی زود داغ میکنه، این طبیعیه؟ راهکاری داره؟ وارنیش نسوز بزرگ هم نتونستم گیر بیارم.واگه بخام ی زمانی به ورودی اول ک ۷۰ دور باز کرده بودم برق بدم و جوش قویتری استفاده کنم ب ترانس آسیب میزنه؟ و با توجه ب آمپر کشی زیاد روی وسایل منزل هم تاثیر مخرب داره یا نه؟
باز هم از استاد غزال عزیز تشکر میکنم ک بارها مورد محبتشون قرار گرفتم و راهنمائیم کردند

بالا