آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: برفک زدن پنل داخلی کولر اسپیلت 24000 سامسونگ

Dr.Laptop

کاربر
2013-03-04
151
1,232
www.Dr-Bios.ir
www.bios-laptop.ir
سلام ب تعمیرکاری عزیز
من یه کولر 24 سامسونگ دارم توی خونه که از پارسال مشکل یخ زدگی داشته. یعنی بعد از حدود 20 دقیقه پنل داخلی توی خونه شروع به برفک زدن میکنه و در آخر یخ میزنه.
پارسال یکی از دوستان گفت گازش کمه و گاز زد فرداش باز تکرار شد. بردن سرویس ش کنن. شستشو دادن باز همینطور بود .. فرقی نکرد.
الانم امسال بازم تکرار شده 3 تا تعمیرکار هم دیده نظرههای متفاوت ... و نتیجه نگرفتیم فعلا که.
تا اینکه دیروز یکی از تعمیرکارا اومد و گازشو خالی کرد کلا و بعد به گفته خودش باد زد توی کل موتور با فشار 235 درجه . و بعد از حدود 6 ساعت 20 درجه افت داشت و گفت نشتی داره و موتور و پنل داخلی رو باز کرد و برد ش ... کسی تجربه این چنینی نداره ؟؟؟
ب ما که گفتن بهتره کولرتو عوض کنی ... بخاطر همین مشکل ... منم با منطقم زیاد جور در نمیاد ....!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

alireza50

کاربر
2010-01-04
2
5
تهران
سلام دوست عزیز با توجه به اینگه سرویس کار محترم اقدام به فشار زدن نموده است و تشخیص را درست داده به علت نشت ریز در داخل سیکل گاز به مرور کم میشود و باعث یخ زده گی در یونیت داخلی میشود با رفع نشتی و شارژ مجدد مشکل شما حل میشود

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام ب تعمیرکاری عزیز
من یه کولر 24 سامسونگ دارم توی خونه که از پارسال مشکل یخ زدگی داشته. یعنی بعد از حدود 20 دقیقه پنل داخلی توی خونه شروع به برفک زدن میکنه و در آخر یخ میزنه.
پارسال یکی از دوستان گفت گازش کمه و گاز زد فرداش باز تکرار شد. بردن سرویس ش کنن. شستشو دادن باز همینطور بود .. فرقی نکرد.
الانم امسال بازم تکرار شده 3 تا تعمیرکار هم دیده نظرههای متفاوت ... و نتیجه نگرفتیم فعلا که.
تا اینکه دیروز یکی از تعمیرکارا اومد و گازشو خالی کرد کلا و بعد به گفته خودش باد زد توی کل موتور با فشار 235 درجه . و بعد از حدود 6 ساعت 20 درجه افت داشت و گفت نشتی داره و موتور و پنل داخلی رو باز کرد و برد ش ... کسی تجربه این چنینی نداره ؟؟؟
ب ما که گفتن بهتره کولرتو عوض کنی ... بخاطر همین مشکل ... منم با منطقم زیاد جور در نمیاد ....!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سیکل برودتی یک سیکل بسته هستش و با کوچکترین نشتی دچار اشکال میشه
در صورتی که نشتی پیدا بشه و رفع عیب بشه مشکل شما هم حل میشه
موفق باشید

farhad_1232

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
25
48
سلام
با سپاس از ذحمات اساتید محترم
این مورد یا نوع گازی که تزریق شده متناسب با کولر گازی نبوده چون گازهای فریون با کدهای متفاوت برای دستگاههای مختلف است. یا اینکه
سیستم کنترلر اشکالاتی نظیر اشکال رله یا سنسور داره چون عموما کولرهای گازی طوری طراحی شدن که از یخ زدن مسیر گاز جلوگیری شود.
موفق باشید

khibar36

کاربر
2012-12-28
11
10
با سلام دقیقا منم با همین مشکل مواجهم اسپیلت 36000 اجنرال هست که هم گاز تعویض شد هم لوله مویی نشتی هم نداره اما برفک زدنش همچنان ادامه داره اگر مشکلتون حل شد لطفا به من هم اطلاع بدهید درجه گازش هم از 50 PSI بالا تر نمیره

mandana608

کاربر
2014-02-02
4
2
دوست عزيز چنانكه كولر شما سرويس و شستشو شده و گازگيري هم انجام داديد وباز هم يخ زدگي تكرار شده دو حالت وجود داره حالت اول گرفتگي لوله مويي و حالت دوم ضعيف شدن قدرت كمپرسور ميباشد البته احتمال اول بيشتره چون تجربه ي كاريشو داشتم البته خرابي سنسور ترموستات وسنسور برفك زدايي هم ميتونه باعث اين اتفاق بشه:friendly_wink:

آخرین ویرایش:
بالا