آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

بازار ساخت تابلو و اینده اش چطوره

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
سلام و عرض ادب
دوستان من شغل قبلیم موبایل بوده و بازارم یخورده خراب شد و الان 32 سالمه رفتم با یه تابلو ساز صحبت کردم گفت از فردا بیا یاد میدم بهت توی این سن میتونم شروع کنم بازار داره یا موبایلو ادامه بدم
نظرتون چیه

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
vip
2013-06-26
2,425
1,779
سلام و عرض ادب
دوستان من شغل قبلیم موبایل بوده و بازارم یخورده خراب شد و الان 32 سالمه رفتم با یه تابلو ساز صحبت کردم گفت از فردا بیا یاد میدم بهت توی این سن میتونم شروع کنم بازار داره یا موبایلو ادامه بدم
نظرتون چیه
دوست عزیز شما خودت بهتر از اوضاع خودتون خبردارید ومشکلات معیشتی خودتون ،اما بنظربنده توهر شغلی با اوضاع اقتصادی الان مشکل برای همه هست،اما اینکه تازه میخایدشروع کنید ،نمیدونم چی بگم خودتون باید دودوتا4تا کنید ببینید بدردتون میخوره یاخیر،کسی نمیتونه به شما بگه اره خوبه یابده،انشالاه موفق باشید.

ghasemi59

مدیر تالار
مدیر تالار
vip
2013-06-26
2,425
1,779
دوست عزیز شما خودت بهتر از اوضاع خودتون خبردارید ومشکلات معیشتی خودتون ،اما بنظربنده توهر شغلی با اوضاع اقتصادی الان مشکل برای همه هست،اما اینکه تازه میخایدشروع کنید ،نمیدونم چی بگم خودتون باید دودوتا4تا کنید ببینید بدردتون میخوره یاخیر،کسی نمیتونه به شما بگه اره خوبه یابده،انشالاه موفق باشید.

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
سلام
پدرم در 60 سالگی بعد عمل باز قلب شغلشو عوض کرد و موفق هم بود
تلاش و توانایی ها و رفع عبوب خیلی مهمه
بیشتر از هوش فنی ما نیاز به هوش هیجانی و اجتماعی برای جذب مشتری داریم .
در شغل تعمیرات معمولا مشتری با اکراه و اجبار پول میده ولی در تابلو سازی مشتری با رغبت ببشتری پولشو میده چون اونو برای رونق کسب و کارش لازم میدونه
اگر هر شغلی برید توانایی های جذب و حفظ مشتری و بازاریابی خیلی خیلی مهمه.اینجا دو تا تابلو ساز داریم که هم سرشون شلوغه هم خوب پول درمیارند و صد البته بلدند چطور مشتری جذب کنند
خیلی خلاصه باید احساس مشتری را به دست بگیرید

مهرزاد قائم مقامی

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-08-31
270
517
بوشهر
درود بر همه دوستان
اگر تو کارت موفق نشدی احتمال اینکه تو کار دیگری موفق نشی هست
کار موفق پشتکار میخاد،علاقه میخاد,یادگیری و بروز شدن میخاد،سازگاری با روش های جدید و بازریابی میخاد،رضایت مشتری و نو اوری میخاد
من نفر میشناسم با نخود فروشی بسیار معروف و موفق هست
عمده مشکلات بر میگرده به خودمون و توقعاتمون
قطعا پدر جناب محمودی تو شغل اولشونم موفق بودن و به دلایل پزشکی تغیر شغل دادن

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,804
10,411
درود بر همه دوستان
اگر تو کارت موفق نشدی احتمال اینکه تو کار دیگری موفق نشی هست
کار موفق پشتکار میخاد،علاقه میخاد,یادگیری و بروز شدن میخاد،سازگاری با روش های جدید و بازریابی میخاد،رضایت مشتری و نو اوری میخاد
من نفر میشناسم با نخود فروشی بسیار معروف و موفق هست
عمده مشکلات بر میگرده به خودمون و توقعاتمون
قطعا پدر جناب محمودی تو شغل اولشونم موفق بودن و به دلایل پزشکی تغیر شغل دادن
سلام
پیرو صحبت های شما خواستم یه قضیه ای را در مورد کار خودم بگم
اواخر سال 80 با دو تا پسردایی هام که با هم کارمی کردیم و از اتفاق سرمون خیلی شلوغ بود. بیلان سه ماهه که گرفتیم شوکه شدیم. 150 هزار تومن کار سه نفر درسه ماه.اون موقع حداقل حقوق کارگر 50 هزار تومن بود و ما یک سوم حقوق یک کارگر کار کرده بودیم یعنی هیچ
گفتیم مغازه را ببندیم و بریم سر یک شغل دیگه که پسر دایی بزرگه گفت: تا عیب کارمونو نفهمیم هر شغلی بریم شکست می خوریم
.قرار گذاشتیم سه ماه جز به جز کارامونو یادداشت کرده و هر روز بررسی کنیم.عیوب را بررسی و رفع کردیم و تا الان هم که مغازه پابرجاست.البته اون دو تا پسر دایی برای خودشون جدا شده و به شغل دیگه ای مشغولند.
عیوب ما اینها بود:
قبول کارهای قدیمی و دستکاری شده که وقت بسیار زیادی می گرفت. وجهه کاری را خراب می کرد و برگشت اونها باعث می شد خیلی بیشتر از دریافتی هزینه کنیم تا مشتری راضی بشه
حساب نکردن قطعات نو مشکل دار و بنجل و نسیه سوخته و ابزار و سایر هزینه های مغازه
دادن قیمت قطعی بدون محاسبه چانه زنی مشتری یا احتمال خرابی بیشتر یا مرجوعی
عدم هماهنگی با مشتری در مواردی که هزینه بالا می رفت
سرعت زیاد در تعمیر که گاها مشتری فکر می کرد وسیله هیچیش نبوده
........................
الان ورودی مغازه نسبت به اون روز ها خیلی خیلی کمتر.ساعت کاری هم کمتر ولی درآمد نسبی خیلی بالاتر

بالا