آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: این قسمت در مدار چه کاربردی دارد؟؟؟

Reza8890

کاربر
2015-07-01
4
2
سلام
بنده تاز ثبت نام کردم و علاقه مند به الکترونیک
در مدار های همانند شماتیک زیر که با علامت قرمز مشخص کردم چه کاربردی دارد با حذف این قسمت مشکلی ایجاد میشه ؟؟؟
ایا حکم محافظ در برابر نوسان برق شهری را دارد؟؟؟
با تشکر

www.s2.img7.ir/JyyNZ.jpg

آخرین ویرایش:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
مجموعه ی کوچکی از این محدوده که شامل وریستور و اوپتوکوپلر و مقاومت و خازن و دیود 4007 هستش وظیفه ی محافظت دستگاه از افزایش ولتاژ ورودی رو داره این قسمت
ناجی دستگاه به خصوص برد پاور در صورت استفاده از ژنراتور به عنوان منبع تامین جریان برق میباشد
بقیه ی قطعات برای روشن شدن دستگاه به صورت نرم پس از اطمینان از شارژ کامل خازن های پاور طراحی شده اند
این طراحی موجب بالا رفتن عمر پل دیود ها و خازن ها میشود و از شوک های ناشی از اتصال آنی دستگاه به برق جلوگیری میکنه
البته این برد پاور رمز های زیادی داره! مثل ماسفت z24(سوئیچر رله)
سلامت و پیروز باشی

Reza8890

کاربر
2015-07-01
4
2
چه جالب واقعا ممنونم از شما
شما رشتتون الكترونيكه ايا جايي كلاس رفتيد مطالعه ميكنيد اگه امكان داره چه كتابهايي بنده رو راهنمايي كنيد
بازم ممنونم

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
چه جالب واقعا ممنونم از شما
شما رشتتون الكترونيكه ايا جايي كلاس رفتيد مطالعه ميكنيد اگه امكان داره چه كتابهايي بنده رو راهنمايي كنيد
بازم ممنونم
با سلام
نه من الکتروتکنیکم
کلاس حتی یک ساعت هم نرفته ام،یه عادتی دارم تو هر وسیله ای هر چی میبینم در موردش تحقیق میکنم ،حالا کتاب و اینترنت و مجله و جزوه و ... هر چی دستم بیاد میخونم
به یه منبع خاص بسنده نکن،برای یاد گرفتن حد و مرز نذار،همین سایت بهترین دانشگاه و آموزشکاه هستش
سلامت و پیروز باشی

بالا