آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ایراد چشمک زدن چراغ قرمز محافظ برق

miladkarimi4277

کاربر vip
vip
کاربر
2023-10-19
284
107
یزد
سلام دوستان خواهشا کمکم کنید این محافظ برق چراغ قرمز چشمک میزنه اپ امپ سالم خازن ها سالم گرم کردم رله سالم چراغ سبز سالم دوعدد مقاومت متغیر تعویض کردم ولی وقتی با مقاومت های متقیر ور میرم رله میچسبه
IMG_20240130_200043.jpg

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
درود. اگر محافظ فقط دو ال ای دی قرمز و سبز دارد، چشمک زن بودن LED قرمز در ابتدای فعال شدن دستگاه طبیعی است و نشانگر تایمر راه اندازی مدار هست. در واقع کار LED زرد رنگ رو در نبود آن انجام میده.

آن پتانسیومترها هم نقش تنظیم کننده حداقل و حداکثر ولتاژ غیرعادی رو دارند که با کمک اتوترانس یا واریاک به طور دقیق تنظیم میشن. البته چون دستگاه واریاک کمیاب و گران هست، تنظیم در حالت وسط پتانسیومترها در اکثر مواقع کفایت می کنه.

پیوست‌ها

miladkarimi4277

کاربر vip
vip
کاربر
2023-10-19
284
107
یزد
درود. اگر محافظ فقط دو ال ای دی قرمز و سبز دارد، چشمک زن بودن LED قرمز در ابتدای فعال شدن دستگاه طبیعی است و نشانگر تایمر راه اندازی مدار هست. در واقع کار LED زرد رنگ رو در نبود آن انجام میده.

آن پتانسیومترها هم نقش تنظیم کننده حداقل و حداکثر ولتاژ غیرعادی رو دارند که با کمک اتوترانس یا واریاک به طور دقیق تنظیم میشن. البته چون دستگاه واریاک کمیاب و گران هست، تنظیم در حالت وسط پتانسیومترها در اکثر مواقع کفایت می کنه.
مهندس وصل میشه الان ولی خیلی زمان میبره

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
798
مدت زمان روشن شدن اولیه(تایمر) بیشتر برعهده خازن الکترولیت مربوطه هست که با مرور زمان و استهلاک مقدار اولیه اش تغییر می کنه و زمان کم یا زیادتر از حد نرمال میشه. تعداد زیادی خازن الکترولیت روی بورد هست و بدون دیدن زیر بورد تشخیص اینکه کدام مربوط به تایمر هست نشدنیه.

miladkarimi4277

کاربر vip
vip
کاربر
2023-10-19
284
107
یزد
مدت زمان روشن شدن اولیه(تایمر) بیشتر برعهده خازن الکترولیت مربوطه هست که با مرور زمان و استهلاک مقدار اولیه اش تغییر می کنه و زمان کم یا زیادتر از حد نرمال میشه. تعداد زیادی خازن الکترولیت روی بورد هست و بدون دیدن زیر بورد تشخیص اینکه کدام مربوط به تایمر هست نشدنیه.
مهندس پنج دقیقه میش وصل شه مشکل حل شد ولی اون متغیرا که بهم زدم چی مشکلی ایجاد نمیکنه چجوری تنظیم کنم

بالا