آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: اصلاح و جبران خرابی باطری تبلت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود

با توجه به اینکه باطری تبلت قیمت قابل توجهی داره لذا روش زیر را برای استفاده از همون باطری تجربه و استفاده کردم

1- دو سر اصلی باطری تبلت را پیدا کنید ( غالبا دو سر اصلی باطری تبلت به مدار کوچکی وارد شده و لذا دوسیمی که از باکس باطری خارج شده لزوما دو سر اصلی باطری نیست )

2- باطری دیگری مانند باطری موبایل که ولتاژش دقیقا برابر با ولتاژ باطری تبلت شما باشه تهیه کنید و دو سر اصلی این باطری را هم پیدا کنید.

3- سر های اصلی دو باطری فوق را با هم موازی کنید و از تبلت استفاده کنید

بدیهی است که اگه باطری تبلت خیلی ضعیف شده باشه باید دو باطری موازی اضافه کنید که دراینصورت ناگزیر به نصب باطری اضافه خارج از تبلت و یا حذف باطری تبلت و استفاده از دو یا چند باطری کوچکتر بجای آن هستید که دراینصورت باید مدار واسط بین تبلت و باطری تبلت را از داخل باطری تبلت خارج کنید و برای باطری های جدید استفاده کنید

قابل ذکر است که باطری های موبایل از نظر جریاندهی و آمپر ساعت متفاوتند و لذا میتوانید باطری موبایلی تهیه کنید که هم ارزونتر و هم قوی تر باشه ( معمولا باطری موبایل های کلنگی دارای آمپر ساعت بیشتری است و لذا خیلی ارزونتر و قویتر و بهتره ( البته تا آنجا که من دیدم و تخصص و تجربه ای در خصوص انواع باطری موبایل ندارم )

دوباره تاکید میکنم که ولتاژ باطری کمکی باید دقیقا با ولتاژ باطری تبلت مساوی باشه تا فحش لازم نشی .

ازآنجاکه با روش یاد شده محدودیتی در انتخاب باطری نداریم لذا میتونیم از بهترین باطری با نازلترین قیمت استفاده کنیم و همچنین میتوانیم از باطری هایی که در دسترس داریم و بلااستفاده است

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا