آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن موتور یخچال فریزر ساید اسنوا بعد از چند ساعت کار کردن (ضروری)

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
راستی الان که چند روز از مشکل یخچال گذشته، علائمی که داشت رو دقیقتر دیدم شاید بهتر بشه فهمید که مشکل اش چیه.
علائم به صورت زیر هست:
یخچال به صورت عادی کار میکنه، فقط هر نیم ساعت تا یکساعت یکبار یه صدای بوق کوچیک میزنه.
بعد از حدودا 6 تا 8 ساعت یکبار، دیگه کار نمیکنه، یعنی اصلا صدای موتور شنیده نمیشه و وقتی درب یخچال یا درب فریز رو باز میکنیم، فن شروع به چرخیدن میکنه. یعنی برعکس حالت معمولی.
توی حالت معمولی وقتی درب یخچال بسته است فن کار میکنه و وقتی درب یخچال باز هست فن کار نمیکنه که وقتی این مشکل واسه یخچال پیش میاد دقیقا برعکس این حالت کار میکنه.
چون موتور دیگه کار نمیکنه کم کم هم خنکی یخچال کم شده و مواد یخ زده در فریزر یخشون کم کم باز میشود.
راستی وقتی درب یخچال رو باز و بسته میکنیم قطع و وصل شدن صدای رله روی برد هم شنیده میشه که به نظر درست کار میکنه.
بعدش وقتی برق یخچال رو قطع میکنیم و پس از یک ربع وصل میکنم مشکل برطرف شده و یخچال دوباره به صورت حالت عادی کار میکنه. تا 6 الی 8 ساعت و دوباره روز از نو و روزی از نو.
این رو هم بگم که دو عدد سلف (سیم پیچ) روی برد کاملا سوخته بود و سلف مشابه اش رو از امجد تهیه کردم و جایگزین سلف های قبلی کردم.
به همین دلیل یه حدسم اینکه سلف ها که سوختن شاید به برد آسیب زدن و اطلاعات آی سی اش رو پروندن.
ممنون میشم شماره یک تعمیر کار رو توی خصوصی برام بفرستید که مشکل یخچال رو (سنسور یا برد) رو برطرف کنند.
باز هم خیلی ممنون که وقت گذاشتید.

سلام
شما فرمودید که برد نمایشگر خرابه ببینید با جدا کردن برد نمایش باز هم اون بوق رو داری ؟؟
برد نمایشگر کار خاصی انجام نمیده پس جدا کردنش توی کار دستگاه خللی ایجاد نمیکنه
سرویسکار شهرتون قیمت رو درست دادن قیمت این برد
3،551،000 ریاله .
ایراده مکانیکی نداری باید یه تعمیرکار برد خوب برد قدرت دستگاهتو چک کنه .
من احتمال میدم برد نمایشگر دستگاهته که این بازیا رو در میاره نمایشگر رو جدا کن انشالله که مشکل حل میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mdcbrain

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
سلام
شما فرمودید که برد نمایشگر خرابه ببینید با جدا کردن برد نمایش باز هم اون بوق رو داری ؟؟
برد نمایشگر کار خاصی انجام نمیده پس جدا کردنش توی کار دستگاه خللی ایجاد نمیکنه
سرویسکار شهرتون قیمت رو درست دادن قیمت این برد
3،551،000 ریاله .
ایراده مکانیکی نداری باید یه تعمیرکار برد خوب برد قدرت دستگاهتو چک کنه .
من احتمال میدم برد نمایشگر دستگاهته که این بازیا رو در میاره نمایشگر رو جدا کن انشالله که مشکل حل میشه

سلام،
مشکل از برد اصلی یخچال هست، چون بعد از مدتی که یخچال روشن باشه دیگه دیگه سرد کردنش کار نمیکنه و فن حالتش عوض میشه، یعنی به جای اینکه وقتی درب یخچال باز هست خاموش باشه و وقتی درب بسته است روشن بشه، الان موقعی که درب باز است روشن میشه و وقتی درب بسته است خاموش میشه.
وقتی این حالت پیش بیاد باید یخچال رو خاموش و روشن کنیم مشکلش برطرف میشه.
به همین دلیل تقریبا دیگه مطمئن هستم که مشکل از برد یخچال هست ولی نمیدونم قابل تعمیر هست یا اینکه باید یه برد جدید بخرم؟!!

mdcbrain

کاربر
2014-03-10
8
5
بلاخره یخچال ما درست شد.
رفتم دفتر نمایندگی اسنوا و 355.000 تومان یک برد خریدم و جایگزین برد قبلی کردم.
برد قبلی رو هم به مزایده گذاشتم به بالاترین قیمت میفروشم، نبود 1 نبود 2 و ..

maryam958

کاربر
2014-05-08
3
0
سلام من هم یک یحچال ساید اسنوا دارم الان حدود یک ماه است که یک هفته کار میکند و بعد دیگر خنک نمی کند. هر چه که در فریزر هست آب می شود. باید ان را خاموش کنم و بعد یک ربع تا نیم ساعت روشن کنم دوباره خوب کار می کند نمیدانم علتش چیست اگه شما هم فهمیدید لطفا اطلاع بدهید
ممنون

maryam958

کاربر
2014-05-08
3
0
سلام من هم یک یحچال ساید اسنوا دارم الان حدود یک ماه است که یک هفته کار میکند و بعد دیگر خنک نمی کند. هر چه که در فریزر هست آب می شود. باید ان را خاموش کنم و بعد یک ربع تا نیم ساعت روشن کنم دوباره خوب کار می کند نمیدانم علتش چیست اگه شما هم فهمیدید لطفا اطلاع بدهید. صفحه نمایش ان هیچ ایرادی ندارد و فقط سرد کار نمی کند
ممنون

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام من هم یک یحچال ساید اسنوا دارم الان حدود یک ماه است که یک هفته کار میکند و بعد دیگر خنک نمی کند. هر چه که در فریزر هست آب می شود. باید ان را خاموش کنم و بعد یک ربع تا نیم ساعت روشن کنم دوباره خوب کار می کند نمیدانم علتش چیست اگه شما هم فهمیدید لطفا اطلاع بدهید. صفحه نمایش ان هیچ ایرادی ندارد و فقط سرد کار نمی کند
ممنون

معمولا اگر موتور فن فریزر خراب باشه وسایل توی قسمت فریزر رو خوب سفت میکنه و وسایلی که در قسمت بالاتری قرار داره رو خنک نمیکنه و حتی یخ ساز یخ درست نمیکنه
با تعویض موتور فن فریزر که 12 ولت و 2200 دور بر دقیقه هستش مشکلت حل میشه
سعی کنید از موتور فن های فابریک استفاده کنید
به لینک امضا بنده سری بزنید
موفق باشید

بالا