آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اتو مو مدل پرومکس promax روشن نمیشود

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
199
43
کرج
سلام خسته نباشید این اتو موی پرومکس که روشن نمیشود . عمل کرد مدار خیلی ساده است هر بار کلید رو میزنه باید یک ال ای دی روشن بشه که نمایانگر یک دما خاهد بود ولی دستگاه روشن نمیشه تمام دیودها سالم هستند تمام مقاومتها سالم هستند دیود زنر 5 ولت روش میافته ولی هیچ ال ای دی روشن نمیشه در حالی که سالم هستند.... بین دو سیم سیاه خروجی هیچ ولتاژی نیست وقتی دستگاه خاموش و مولتی متر را روی اندازه گیری مقاومت 200 کیلو میزارم و به دوسیم قرمز خروجی میزنم میزان اندازه گیری مقاومت روی مولتی متر شروع به افزایش میکنه در ضمن وقتی دستگاه به برق نیست بین دوسیم مشکی خروجی هم در حالی که روی تست دیود میزارم حدود عدد 500 تا 600 را نشان میدهد از هر دوطرف ولی وقتی روی اهم میزارم هیچی نشان نمیدهد . حالا چرا روشن نمیشه ?
p1.jpg
ترایاکش bt137 , مدل میکرو مشخص نیست و نمیدونم اگر ایراد از ترایاک باشه چطور بفهمم که میکرو یا ترایاک یا داستان چیه ؟ ببخشید ممکنه ایراد از سنسور باشه و اگر میکرو ایراد داشته باشه ارزش تامیرداره یا به مشتری پس بدم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوب تامیرکاران .
promax.jpg

آخرین ویرایش:
سلام خسته نباشید این اتو موی پرومکس که روشن نمیشود . عمل کرد مدار خیلی ساده است هر بار کلید رو میزنه باید یک ال ای دی روشن بشه که نمایانگر یک دما خاهد بود ولی دستگاه روشن نمیشه تمام دیودها سالم هستند تمام مقاومتها سالم هستند دیود زنر 5 ولت روش میافته ولی هیچ ال ای دی روشن نمیشه در حالی که سالم هستند.... بین دو سیم سیاه خروجی هیچ ولتاژی نیست وقتی دستگاه خاموش و مولتی متر را روی اندازه گیری مقاومت 200 کیلو میزارم و به دوسیم قرمز خروجی میزنم میزان اندازه گیری مقاومت روی مولتی متر شروع به افزایش میکنه در ضمن وقتی دستگاه به برق نیست بین دوسیم مشکی خروجی هم در حالی که روی تست دیود میزارم حدود عدد 500 تا 600 را نشان میدهد از هر دوطرف ولی وقتی روی اهم میزارم هیچی نشان نمیدهد . حالا چرا روشن نمیشه ? مشاهده فایل‌پیوست 202040 ترایاکش bt137 , مدل میکرو مشخص نیست و نمیدونم اگر ایراد از ترایاک باشه چطور بفهمم که میکرو یا ترایاک یا داستان چیه ؟ ببخشید ممکنه ایراد از سنسور باشه و اگر میکرو ایراد داشته باشه ارزش تامیرداره یا به مشتری پس بدم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوب تامیرکاران .مشاهده فایل‌پیوست 202039
سلام خسته نباشید
منم یه اتو مو مثل این برام اومده بود همین مشکل داشت تمام قطعات روتعویض کردم ولی آی.سی رو گیر نیاوردم منصرف شدم از تعمیرش🙏
احتمال زیاد آی سی خرابه؟
تجربه من بهم میگه موقعی که.المنت حرارتی . عمرش به پایان میرسه آی سی رو خراب میکنه ؟
بازم از تجربه دوستان استفاده کنید. انشالا که درستش میکنید🙏

آخرین ویرایش:

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
199
43
کرج
سلام میخام یه خریت انجام بدم یه میکرویه ارزون که قیمتش 13000 تومن مشخصاتش هم این

میکروکنترلر HK32F030MF4P6​

بگیرم پروگرامش کنم باسیم بزنم جای میکرو خراب چون بجای 16 پایه 20 پایه داره وفقط یخورده کوچیک یک دهم اندازه خود میکرو یی هست که روی برد خیلی کوچیک بخاطر همین بایه مبدل اس ام دی به دیپ او
سلام خسته نباشید
منم یه اتو مو مثل این برام اومده بود همین مشکل داشت تمام قطعات روتعویض کردم ولی آی.سی رو گیر نیاوردم منصرف شدم از تعمیرش🙏
احتمال زیاد آی سی خرابه؟
تجربه من بهم میگه موقعی که.المنت حرارتی . عمرش به پایان میرسه آی سی رو خراب میکنه ؟
بازم از تجربه دوستان استفاده کنید. انشالا که درستش میکنید🙏

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
199
43
کرج
سلام کسی میدونه مدل میکرو چیه و شماتیک س
oto.jpg
یم مشکی و سیم قرمز چیه من شماتیک دستگاه تا سیم مشکی و قرمز کشیدم میزارم ببینید خیلی احساس پاره شدن داشتم وقتی شماتیک کشیدم ولی نخاستم سیم مشکی رو از قابش دربیارم گفتم شاید کنده بشه عکس میزارم ببینید البته بگم صاحب این دستگاه اول خودش باز کرده بود و اونو شکوند بعد برای من آورد تا درستش کنم اون میکرویی که داخل عکس فقط یک آیسی غیر واقعی که میخاستم جای پایه های میکرو و نحوه اتصال پایه ها به مدار رو ببینید یه مربع کوچیک روی دوتا پایه میکرو کشیدم بخاطر این که هر طرف میکرو 8 پایه داره و اون دوتا پایه رو میخاستم پاک کنم تا دیده نشه خلاصه جونم بگم براتون که صفر میکرو هم بالا سمت چپ عکس خود میکرو قرار داره
- سوال یک - در صورت سالم بودن مدار چند ولت میافته روی ترایاک یعنی ولت ای سی منظورم نه دی سی
- سوال دو - این میکرو فقط بایک مقاومت ساده به گیت ترایاک وصل شده و فقط می تواند تا 5ولت را روی پایه ترایک خاموش و روشن کنه چطور میتونه که ترایاک را طوری روشن کنه که قسمتی از سیکل ای سی رو حذف کنه منظورم رو واضح بگم اگر من بخام یک اوتو بسازم با این مدار چطور باید پایه گیت ترایاک را تحریک کنم بایک میکرویه فسقلی که توان را روی سیم پیچ المنت کنترل کنم
- و هر کس سوال داره بپرسه کا بازار سوال کردن داغ

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meahdi

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام خسته نباشید این اتو موی پرومکس که روشن نمیشود . عمل کرد مدار خیلی ساده است هر بار کلید رو میزنه باید یک ال ای دی روشن بشه که نمایانگر یک دما خاهد بود ولی دستگاه روشن نمیشه تمام دیودها سالم هستند تمام مقاومتها سالم هستند دیود زنر 5 ولت روش میافته ولی هیچ ال ای دی روشن نمیشه در حالی که سالم هستند.... بین دو سیم سیاه خروجی هیچ ولتاژی نیست وقتی دستگاه خاموش و مولتی متر را روی اندازه گیری مقاومت 200 کیلو میزارم و به دوسیم قرمز خروجی میزنم میزان اندازه گیری مقاومت روی مولتی متر شروع به افزایش میکنه در ضمن وقتی دستگاه به برق نیست بین دوسیم مشکی خروجی هم در حالی که روی تست دیود میزارم حدود عدد 500 تا 600 را نشان میدهد از هر دوطرف ولی وقتی روی اهم میزارم هیچی نشان نمیدهد . حالا چرا روشن نمیشه ? مشاهده فایل‌پیوست 202040 ترایاکش bt137 , مدل میکرو مشخص نیست و نمیدونم اگر ایراد از ترایاک باشه چطور بفهمم که میکرو یا ترایاک یا داستان چیه ؟ ببخشید ممکنه ایراد از سنسور باشه و اگر میکرو ایراد داشته باشه ارزش تامیرداره یا به مشتری پس بدم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوب تامیرکاران .مشاهده فایل‌پیوست 202039
درود،
سوختن دیود زنر می‌تونه باعث چنین مشکلی بشه.
اگر ولتاژ ۵ ولت داشتید، یعنی میکروکنترلر مرخص شده.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام میخام یه خریت انجام بدم یه میکرویه ارزون که قیمتش 13000 تومن مشخصاتش هم این

میکروکنترلر HK32F030MF4P6​

بگیرم پروگرامش کنم باسیم بزنم جای میکرو خراب چون بجای 16 پایه 20 پایه داره وفقط یخورده کوچیک یک دهم اندازه خود میکرو یی هست که روی برد خیلی کوچیک بخاطر همین بایه مبدل اس ام دی به دیپ او
این میکروکنترلر های ساخت شرکت Holtek به کل وضعیت دقیقی ندارن، اصلا معلوم نیست معماریشون چیه! میگن ARM هست ولی خیلی مواقع اصلا همچین چیزی نیست.
دقیق معلوم نیست اصلا با چه پروگرامری پروگرام میشه!
J LINK یا ST LINK یا....
یک نوع میکروکنترلر سفارشی به اسم PE487 وجود داره که در خود چین پروگرام میکنن و با قیمت باورنکردنی پایین به دستتون میرسه، حتی میتونید شماره روی میکروکنترلر هم سفارشی کنید!
فقط کافیه کاری که میکروکنترلر قراره انجام بده رو براشون بفرستید.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
727
1,418
استان گلستان
سلام کسی میدونه مدل میکرو چیه و شماتیک سمشاهده فایل‌پیوست 202066یم مشکی و سیم قرمز چیه من شماتیک دستگاه تا سیم مشکی و قرمز کشیدم میزارم ببینید خیلی احساس پاره شدن داشتم وقتی شماتیک کشیدم ولی نخاستم سیم مشکی رو از قابش دربیارم گفتم شاید کنده بشه عکس میزارم ببینید البته بگم صاحب این دستگاه اول خودش باز کرده بود و اونو شکوند بعد برای من آورد تا درستش کنم اون میکرویی که داخل عکس فقط یک آیسی غیر واقعی که میخاستم جای پایه های میکرو و نحوه اتصال پایه ها به مدار رو ببینید یه مربع کوچیک روی دوتا پایه میکرو کشیدم بخاطر این که هر طرف میکرو 8 پایه داره و اون دوتا پایه رو میخاستم پاک کنم تا دیده نشه خلاصه جونم بگم براتون که صفر میکرو هم بالا سمت چپ عکس خود میکرو قرار داره
- سوال یک - در صورت سالم بودن مدار چند ولت میافته روی ترایاک یعنی ولت ای سی منظورم نه دی سی
- سوال دو - این میکرو فقط بایک مقاومت ساده به گیت ترایاک وصل شده و فقط می تواند تا 5ولت را روی پایه ترایک خاموش و روشن کنه چطور میتونه که ترایاک را طوری روشن کنه که قسمتی از سیکل ای سی رو حذف کنه منظورم رو واضح بگم اگر من بخام یک اوتو بسازم با این مدار چطور باید پایه گیت ترایاک را تحریک کنم بایک میکرویه فسقلی که توان را روی سیم پیچ المنت کنترل کنم
- و هر کس سوال داره بپرسه کا بازار سوال کردن داغ
به نظر میرسه شماتیک درست رسم نشده باشه...
اون دو تا سیم هم مسلما وصل میشن به سنسور دما.

ابوالفضل آرم

کاربر vip
vip
کاربر
2023-03-02
6
3
دوست گرامی سلام
به نظرم چند کپسول روی برد دیده میشه که ولتاژ را به پشت برد اتصال میده.حتما تست بوق بگیرید که ولتاژ به سایت قطعات میرسه یا نه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,044
2,864
32
سیم پین های RL2 رو وصل کن تا آیسی فرمان بگیره

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
127
135
29
سلام
اول از همه از سالم بودن المنت های اتو مطمئن شو بعد از اون ترایاک برد رو عوض کن و تتیجشو اعلام کن

بالا