آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اتصال کوتاه در خروجی پاور

badboy26

کاربر vip
کاربر
2022-09-18
32
2
33
بیرجند
سلام وقتتون بخیر. این منبع تغذیه خروجی ۵ ولت و ۱۲ ولت داره، وقتی مصرف کننده بهش وصل نیست ولتاژ رو با مولتی متر میگیرم درسته. اما وقتی مصرف کننده وصل میشه لامپ تست ۱۰۰ وات روشن میشه و مدار اتصال کوتاه میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.
این قطعه گرد ابی و نقره ای چه کاربردی داره؟

پیوست‌ها

• 191 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 135.4 کیلوبایت بازدیدها: 31
  • 225 کیلوبایت بازدیدها: 33
  • 192.6 کیلوبایت بازدیدها: 34

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام.
اون قطعه اونجور که تو عکسی که ازش در اینترنت پیدا کردید نوشته محافظ حرارتی هست . فقط با اینکه فکر نکنم این مدار جز تغذیه های کامپیوتر و یا لپ تاپ باشه که تو اون بخش تاپیک زدید اگر هم عکس از روی برد بصورت واضح و حالتی که بشه کامل دید چه قطعاتی بکار گرفته شده و پشت برد قرار بدید خیلی بهتر و راحت تر میشه نسبت به عیب مدار اظهار نظر کرد ضمنا این هم بفرمائید این تغذیه چه وسیله ای هست . ضمن اینکه من هم سرچ کردم اون فیوز یا محافظ حرارتی در شرایط و حالت عادی <<< normal close >>> هست

آخرین ویرایش:

farajollahi

کاربر vip
vip
کاربر
2011-10-16
3
2
کرج
خازن mkt رو عوض کن درست میشه
اون قطعه آبی هم واسه اینه که برد داغ کنه قطع میکنه

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
عوض کردم اما درست نشد، با لامپ تست بدون بار ولتاژ داره، به برق که میزنم فیوز میسوزه و کنتور میپره
درود، بردی که در تصویر دیده میشه، ظاهراً برد دیمر هست که باید به صورت سری با مدار قرار بگیره نه موازی.

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام ضمنا برد آسیب دیده این محل از برد رو که علامت میزنم ارتباطش رو با پشت برد مجددا برقرار کنید . راستی این کابل نواری که ظاهرا 4 رشته هم هست به چه قطعه یا وسیله دیگه ای متصل هست؟5 ولت و 12 ولتی که اشاره کردید از اونجا تست میکنید؟
عکس از پشت برد هم لطفا بذارید
ضمن اینکه یک عدد دیاک هم روی برد دیده میشه من هم احتمال میدم این یک برد دیمر باشه تا یک برد تغذیه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا