آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوال: آیا برنامه avr قفل توسط tnm قابل رویت است؟

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
سوال بنده و سوال خیلی از همکاران این است که آیا با TNM میتوان برنامه ای سی های AVR قفل در بردهای شرکتی را خواند یا خیر؟؟؟؟ و ایا ترفندی دارد خواهشمند است شفاف و کامل توضیح بدهید.
سوال دوم دلیل اینکه وقتی IC AVR به پروگرامر وصل میکنیم چه قفل و چه غیر قفل کد های آن نمایش داده میشه و بیشتر مواقع اون کد رو SAVE میکنیم با حجم 9KB بهمون میده
که با پاک کردن ای سی و ریختن مجدد برنامه 9KB دیگر دستگاه کار نمیکند!!!
آیا کد های آی سی که قفل شده فقط قابل روعیت هستند یا اینکه خیر؟و یا اینکه همه کدها قابل رویت اما پروگرامر قادر به سیو کردن ان نیست؟
و دلیل اینکه 9KB سیو میشه به معنای قفل بودن ای سی هست؟
آیا کد های نشان داده شده در برنامه برای ای سی قفل همه ی کد های داخل ای سی هست؟ اگر این طور هست نمیشه کد هارو در ای سی جدید دستی وارد کرد؟
من خیلی ممنون میشم راجب این موضوع کامل و دقیق توضیح بدهید:90000000:
اگر چند نمونه از ای سی قفل برای بنده پیش آمده عکسی و یا کدی خواستید اعلام بفرمایید
سپاس فراوااان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: khoshhaly

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,993
دوست عزیز وقتی روی میکرو و یا فلش و هر ای سی دیگر قفل باشد طراح از این قفل برای خودش استفاده میکند تا اطلاعات داخل ای سی محفوظ بماند و غیر قابل کپی باشد هر دیتایی هم که روی پروگرامر شما میبیند دیتاهای واقعی نیستند اگر قرار باشد ای سی قفل قابل خواندن باشد پس قفل چه کاره است.این جواب شفاف که پرسیده بودید
در مورد avr ها در گزینه config اول باید تنظیمات انجام دهید و نوع خواندن و نوشتن و نوع کلاک و چندین گزینه دیگر هست که بستگی به نوع avr اول باید تنظیم کنید و بعد ایسی خام را پروگرام کنید
بعضی از avr ها ایپروم هم دارند
مانند شکل زیر

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
دوست عزیز وقتی روی میکرو و یا فلش و هر ای سی دیگر قفل باشد طراح از این قفل برای خودش استفاده میکند تا اطلاعات داخل ای سی محفوظ بماند و غیر قابل کپی باشد هر دیتایی هم که روی پروگرامر شما میبیند دیتاهای واقعی نیستند اگر قرار باشد ای سی قفل قابل خواندن باشد پس قفل چه کاره است.این جواب شفاف که پرسیده بودید
در مورد avr ها در گزینه config اول باید تنظیمات انجام دهید و نوع خواندن و نوشتن و نوع کلاک و چندین گزینه دیگر هست که بستگی به نوع avr اول باید تنظیم کنید و بعد ایسی خام را پروگرام کنید
بعضی از avr ها ایپروم هم دارند
مانند شکل زیر

ممنون از توضیحات شما
پس یعنی اون 9 کیلو بایتی که از ای سی دستگاه کنترل فاز سیو کردم برنامه ناقص هست درسته؟ آخه من شنیدم که با یک راه و روشی میشه این قفل هارو باز کرد بنابر این گفتم پروگرامر tnm که انقدر هم گران هست شاید بتواند این قفل هارو باز و یا بشکند.
سپاس

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,221
2,993
هیچ پروگرامری در دنیا نیست که بتواند .تنها راه فیزیکی است که ای سی را بشکافی و اگر فیوز بیتها را تشخیص دادید ممکن است ولی کار من وشما نیست

masood789

کاربر
2012-02-09
251
620
درود. اون مورد که شما شنیدید ، فیوزبیت پین ریست هست که اگه فعال شده باشه با پروگرمر معمولی قابل استفاده نیست چون tnm به اون فیوزبیت نیاز نداره . که گاها همکاران میارن با tnm باز میکنن و اینکه چیپ پاک میشه. همچنان قابل خوندن نیست .
خود شرکت اتمل هم اعلام کرده اگر چیپ قفل بشه، حتی خودش هم نمیتونه باز کنه .

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,741
درود. اون مورد که شما شنیدید ، فیوزبیت پین ریست هست که اگه فعال شده باشه با پروگرمر معمولی قابل استفاده نیست چون tnm به اون فیوزبیت نیاز نداره . که گاها همکاران میارن با tnm باز میکنن و اینکه چیپ پاک میشه. همچنان قابل خوندن نیست .
خود شرکت اتمل هم اعلام کرده اگر چیپ قفل بشه، حتی خودش هم نمیتونه باز کنه .
سلام
من هم مثل شما فکر میکرد و دیدم میشود باز کرد ولی استاد کار میخواهد

بالا