آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: آموزش ساخت درایور و نحوه بستن این ال ای دی ها ار جی بی

mostafa_6598

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2013-07-24
261
598
سلام
بله برای تابلو ثابت اره سیم کشی سخت و هزینه بالای داره ولی جذابیت داره من یه بار دیدم سریع رد شدم فردا ش اومدم دوباره ببینیم تابلورو کنده بودن بعدش هر وقت رفتم دیگه نبود نه تک ال ای دی بود (مگه با دو تا ال ای دی کنار هم میشه تابلو ثابت ساخت ؟ من اینجا ندیدم) اونی که من دیدم تک ال ای دی بود قیمتی که من گرفتم برای هزار تا 720 تومن بود فک کنم برای مشتری این قیمت با دستمزد زیاد میشه پشیمون میشه از ساختنش اما من برای مغازه خودم می خوام بزنم که یه جواریی تک باشه برای درایورش من نمیتونم بسازم برنامه نویسی هم همینطور

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
نگفتی هفت رنگ رو میخوای یا کل طیف رنگ ها رو ؟
هفت رنگ که مشخصه
اگه طیف رو میخوای همونطور که گفتم باید با pwm راه اندازیش کنی که اگه سه تا کانال بخوای یعنی کل ای ای دی ها با هم رنگشون عوض بشه مثلا اینطوری "تعمیرگاه ==> تعمیرگاه " می تونی با pwm اصلی میکرو راه اندازیش کنی
اما اگه بخوای بیشتر از سه کانال کنی مثلا اینطوری رنگش عوض بشه به عنوان مثال " تعمیر گاه " اینطوری یا هر رنگ و هر ترتیب دیگه بشه باید pwm نرم افزاری راه اندازیش کنی .
حالا شما مشخص کن چی میخوای تا راهنماییت کنم . اینم بگم که به ترتیبی که گفتم سخت تر میشه .

mostafa_6598

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2013-07-24
261
598
سلام مهندس
راحترین راه بهم بگو فک کنم همون هفت رنگ راحتر باشه ای سی شم با خانواده سری ATMega و ATtiny اینا باشه به مشکل تهیه پروگرام بر نخورم فعلن در همین حد راه بیفتم باز بعدن به کمک اساتید پیشرفته تر کار میکنم تا الان سیم کشی رو فهمیدم چطوریه ولی درایورش بازم به کمک اساتید نیاز دارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

mostafa_6598

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2013-07-24
261
598
اقا من هر روز میام این صفحه رو نگاه میکنم اما کسی جواب نداده من منتظرم همچنان.................

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kavosh83

Majid_ME

کاربر
2012-08-20
201
978
سلام دوست عزیز شرمنده چند روز بود که اینترنت خونه قطع بود از مغازه هم سایت رو باز نمیکرد !!!! فکر کردم مشکل از سایته تا الان که اینترنت خونه وصل شد اومدم دیدم سایت مشکلی نداره .

هفت رنگ که همونطور که گفتم خیلی سادست برنامش هم چند خط بیشتر نمیشه به این صورت شما سه پایه داری مثلا اینطوری نام گذاری میکنیم قرمز = R , سبز = G , ابی = B
حالا برنامه رو تا اینجا اینطور مینویسیم
Config Portb = Output
Dim R As Bit , B As Bit , G As Bit

R Alias Portb.0
B Alias Portb.1
G Alias Portb.2

(همونطور که مشخصه پایه قرمز به portb.0 پایه ابی به portb.1 و سبز به portb.2 وصل میشه )
از این به بعد شما با با صفر و یک کردن این سه پایه میتونید ترکیب 7 رنگ رو بدست بیارید که مثلا من در ادامه برنامه هر هفت رنگ رو اوردم و برای هر رنگ یک ثانیه مکث قرار دادم

Do

R = 1
G = 0
B = 0
Wait 1
R = 0
G = 1
B = 0
Wait 1
R = 0
G = 0
B = 1
Wait 1
R = 1
G = 1
B = 0
Wait 1
R = 1
G = 0
B = 1
Wait 1
R = 0
G = 1
B = 1
Wait 1
R = 1
G = 1
B = 1
Wait 1

Loop
End
حالا با تغییر تایم ها و صفر و یک کردن ها میتونید یک برنامه زیبا بدست بیارید
(بجای دستور wait از waitms استفاده بشه زمان بر حسب میلی ثانیه میشه)
توی فایل ضمیمه فایل بسکام و فایل شبیه ساز پروتئوس رو برای نمونه قرار دادم .

این رو هم بگم که تا الان با ال ای دی های rgb کار نکردم و اینهایی که گفتم بصورت تئوری بود ابتدا با یک ال ای دی تست کنید نتیجه رو به من هم بگید :redface0:

پیوست‌ها

بالا