آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آب گرفتن لباسشویی حایر پس از خاموشی

yazdani

کاربر vip
کاربر
2007-01-23
20
8
درود
دو ستان مجرب .ماشین لباسشویی حایر مدل قدیمی دارم .صدای بربرنگش شدید میآید چون ماشین دوم است زیاد توجه به خرابی بلبرینگش نکردم و کار میکند چون زیاد مصرف نمیکنیم ولی اخیرا دیدم داخل دیگ آب پر شده در حالیکه دستگاه خاموش بوده حتی موتور پمپ آب سرد ساختمان هم بدلیل مسافرت خاموش کرده بودیم.آب را تخلیه کردیم و برنامه شستشو را فعال و طبق همیشه ماشین شست و آب کشید و خاموش شد بعد از یک روز دیدم باز آب تو دیگش جمع شده مثل اینکه آب داخل لوله وارد دیگ شده .حالا نمیدانم مشکل از شیر برقی و یا هیدرو استات است. لطفا اگر کسی این تجربه را دارد و در رفع این عیب بنده را با مساعدت خود راهنمایی بفرماید نهایت تشکر را دارم . خیر پیش

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Mostafahe

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
اول از همه فیلترهای ورودی شیر برقی را تمیز کن اگه جواب نداد خود شیر برقی را تست کن معمولا باید حل بشه

yazdani

کاربر vip
کاربر
2007-01-23
20
8
ضمن سلام و تشکر از هردو دوستان جناب آقا مصطفی و جناب شاهمرادی
برای من کمی نامفهوم است که چرا وقتی شیر آب سرد از بیرون بسته است باز آب از طریق شیر برقی وارد دیگ میشود.لباسشویی که خاموش است شیر برقی هم که توسط یک رله و بوبین برقی فعال میشود /پس چرا آب واردش میشود به هر حال باید قدرت مکشی باشد که آب داخل لوله را به داخل دیگ بکشد.و وقتی دستگاه خاموش است چرا آبگیری انجام میشود؟

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
ضمن سلام و تشکر از هردو دوستان جناب آقا مصطفی و جناب شاهمرادی
برای من کمی نامفهوم است که چرا وقتی شیر آب سرد از بیرون بسته است باز آب از طریق شیر برقی وارد دیگ میشود.لباسشویی که خاموش است شیر برقی هم که توسط یک رله و بوبین برقی فعال میشود /پس چرا آب واردش میشود به هر حال باید قدرت مکشی باشد که آب داخل لوله را به داخل دیگ بکشد.و وقتی دستگاه خاموش است چرا آبگیری انجام میشود؟
با سلام
اگر شما شیر ورودی اب به ماشین را بسته باشید قطعا اب داخل دیگ جمع نمیشود. ولی عمولا این شیرها باز و بست نمیشود و مستقیم به ماشین متصل میشوند.
حال ممکن است شیر برقی بر اثر کارکرد زیاد یا ورد شن و ... حتی در صورت نبود برق آب بندی کاملی نداشته باشد و اب به صورت جریان نشتی پیوسته وارد دیگ شود

بالا