آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن آی سی LM324 در محافظ برق جهان کنترل به علت ولتاژ تغذیه بالا

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
348
890
شما ولتاژ یکسو شده پنجاه هرتز ۲۴ ولت بدون خازن رو در نظر بگیر همونجوریه عکسی فعلا ندارم

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,055
شما ولتاژ یکسو شده پنجاه هرتز ۲۴ ولت بدون خازن رو در نظر بگیر همونجوریه عکسی فعلا ندارم
درود.دوست و استاد عزیز ممنون از راهنمایی شما.متأسفانه به خاطر مشغله هنوز فرصت نشده فرمایش شما رو اجرا کنم . یک سوال دیگه برام پیش اومده.من تو پستهای قبل اعلام کردم که در ورودی تغذیه آی سی ، یک زنر 28 ولت ا وات قرار دادم.آیا وجود زنر باعث حدف ریپل خازن صافی نمیشه؟اگه صحت داره آیا بازم نیاز هست ظرفیت خازن را بالا ببرم؟ هر دو دفعه ای که آی سی سوخته زنر سالم مونده.سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
584
1,055
با تشکر ویژه از استاد newman1 عزیز مشکل حل شد

سلام به نظر بنده ولتاژ زیاد تغذیه برای ای سی موجب سوختن 324 می باشد
یک عدد دیود زنر 12 ولت یک وات با مقاومت 220 اهم یک وات در مسیر تغذیه ای سی 324 قرار دهید
که روش کار یک سر مقاومت به منفی و سر دیگر به منفی دیود زنر و مثبت دیود زنر به خط مثبت خازن صافی سر اخر قطع ارتباط منفی خازن صافی از پایه 11 ای سی 324
به طوری که سر وسط منفی دیود زنر و مثقاومت فقط به پایه 11 ای سی وصل گردد
این توضیح برای کسانی هست که اشنایی کمی با مدارات و روش کار دارند که باعث سو تفاهم همکاران نگردد
در ضمن تجربه دیگر همیشه بعد از 5 دقیقه مدار محافظ را تنظیم فرمایید وقتی قطعات گرم می شوند ولتاژ قطع پایین یا بالا اختلافی در حد 10 الی 15 ولت پیدا میکند
که دریکسری از مدارات محافظ کاملا مشهود است در حالت اتصال به برق حدودا در 247 ولت الیدی قرمز روشن می شود اما پس از ده مین این ولتاژ تا 268 ولت باید بالا برود تا الیدی قرمز روشن گردد

بالا