آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین منبع تغذیه با تحلیل و عیب یابی

سلام و درود خدمت استاد عزیز
استاد غزال من این ترانسو از ضایعاتی خریدم برای ساخت منبع اما نمیدونم کدوم ورودیه و کدوم خروجی اهم درست حسابی ای هم نشون نمیده که بفهمیم کدوم ورودیه کدوم خروجی اگ میشه راهنمایی کنین سپاس
https://uupload.ir/files/b6n5_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۸-۱۸-۴۲-۴۵-۲۳۸_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/uxbg_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۸-۱۸-۴۲-۳۹-۲۹۸_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/uytm_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۸-۱۸-۵۰-۴۷-۲۲۳_com.whatsapp.jpg
https://uupload.ir/files/zhgw_screenshot_۲۰۲۱-۰۱-۱۸-۱۸-۵۰-۴۱-۶۹۹_com.whatsapp.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

درود

دوباره شروع شد؟
مگه نگفتی تنها مشکل شما داغ کردن مقاومت های ۲۲/. اهمه که حرارت یکسانی ندارند و بقیه کارها رو بخوبی انجام میده و ۳۰ آمپر هم بدون مشکل دریافت کردی ؟

در هر صورت
فقط بلدی در ولتاژ دلخواهت گزارش کنی
یعنی وقتی میخوای ۳۰ ولت ۳۰ آمپر بگیری اگه دو میلیون بار سوال کنم در ولتاژهای دیگه چطوره فقط میگی ۳۰ ولت ۳۰ امپر نمیده.
یعنی تغذیه شما ۵ ولت هم نمیده ؟
معلوم نیست چون هیچوقت جواب ندادی و امکان نداره جواب بدی و فقط میگی ۳۰ ولت ۳۰ آمپر نمیده.

هرچقدر هم مثال زدم چطور گزارش کنی فقط کار خودتو میکنی و منم هیچوقت نتونستم بفهمم چکار میکنی؟
فقط برداشتم اینه که تغذیه هایی که مونتاژ میکنی ۱ میلی امپر هم نمیده .

درحالیکه یکدرمیان میگی درست کردم و تموم کردم ولی عاقبت میگی اشکالش اینه که ولتاژ و جریان نمیده
اگه ولتاژ و جریان نمیده پس چی رو درست کردی و تموم شده؟

ضمنا ترانسی که ۲۴ ولت ۳۰ آمپر بدون افت ولتاژ بده هنوز در دنیا ساخته نشده لذا چطور ترانس شما ۲۴ ولت ۳۰ امپر میده کوچکترین افتی هم نداره؟
اگه چنین ترانسی داری دیگه چه نیازی به تغذیه داری ؟
کار تغذیه اینه که از افت ولتاژ جلوگیری کنه که میگی ترانس شما اینکارو میکنه ، دیگه تغذیه میخوای چکار ؟

از طرفی ترانسی که ۱۲ ولت ۶ آمپر میده ممکنه به برد هر تغذیه ای متصل کنی کم بیاره و طبیعی هست

باید در ولتاژهای مختلف گزارش کنی والبته من تلاش فراوونی کردم و نتونستم ایراد تغذیه های شما رو رفع کنم چون نتونستم بفهمم چکار میکنی.

ولی بهتره ابتدا تغذیه ۳ آمپری مونتاژ کنی و اگه موفق شدی بعدا لقمه بزرگتر بردار.
چطور ممکنه تغذیه ۳۰ ولتی در جریان بالا ۲ یا ۳ ولت بده ؟

سپاس

درود
استاد شما فرمودین
[از طرفی ترانسی که ۱۲ ولت ۶ آمپر میده ممکنه به برد هر تغذیه ای متصل کنی کم بیاره و طبیعی هست]
متوجه نشدم یعنی ولتاژ پایینه؟ یا هر ترانسی رو متصل کنیم به تغذیه دقیقا توان خود ترانس رو نمیده ؟
یعنی ۱۲ ولت ۶ امپر (ترانس) رو به برد تغذیه بزنیم احتمال داره تا ۳ امپر خروجی مفید بده ؟ در خروجی منبع تغذیه؟
این امر بخاطر ولتاژه؟ یا کل ترانس ها اینجورین؟
چون من ترانس منبع تغذیه دژانگ ۳۰ ولت ۵ امپر رو دیدم واقعا بزرگ بود حداقل دو برابر این ۶ امپری ها که دستمه بود
خواستم بدونم ترانس در تغذیه کم میاره یا من اشتباه مونتاژ میکنم؟ چون همه چی اوکی هست ولتاژ کمو زیاد میشه جریان کمو زیاد میشه هر قطعه کارشو میکنه فقط توانی که ترانس داره رو نمیتونم توخروجی منبع هم بگیرم و نمیدونم چرا اگر یه سرنخی بدید یا راهنمایی کنید ممنون میشم
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود
استاد شما فرمودین
[از طرفی ترانسی که ۱۲ ولت ۶ آمپر میده ممکنه به برد هر تغذیه ای متصل کنی کم بیاره و طبیعی هست]
متوجه نشدم یعنی ولتاژ پایینه؟ یا هر ترانسی رو متصل کنیم به تغذیه دقیقا توان خود ترانس رو نمیده ؟
یعنی ۱۲ ولت ۶ امپر (ترانس) رو به برد تغذیه بزنیم احتمال داره تا ۳ امپر خروجی مفید بده ؟ در خروجی منبع تغذیه؟
این امر بخاطر ولتاژه؟ یا کل ترانس ها اینجورین؟
چون من ترانس منبع تغذیه دژانگ ۳۰ ولت ۵ امپر رو دیدم واقعا بزرگ بود حداقل دو برابر این ۶ امپری ها که دستمه بود
خواستم بدونم ترانس در تغذیه کم میاره یا من اشتباه مونتاژ میکنم؟ چون همه چی اوکی هست ولتاژ کمو زیاد میشه جریان کمو زیاد میشه هر قطعه کارشو میکنه فقط توانی که ترانس داره رو نمیتونم توخروجی منبع هم بگیرم و نمیدونم چرا اگر یه سرنخی بدید یا راهنمایی کنید ممنون میشم
سپاس

درود

تا زمانیکه پاسخ سوال منو ندی نمیدونم تغذیه در چه وضعیتی هست
فقط مدام میگی ۳۰ ولت ۳۰ آمپر نمیده
صدها پست ارسال کردی اما هرگز نمیگی تا چه ولتاژی و چه جریانی میده .
برای پیدا کردن سیم پیچ اولیه باید دو سر ترانس پیدا کنید که بیشترین مقاومت رو داشته باشه و ازآنجاکه ترانس شما متعلق به dvd است احتمالا ۱۱۰ ولته و باید دو سر مشابه دیگه پیدا کنید و در جهت صحیح با هم سری کنید و با فیوز نیم آمپر سری کنید و به برق شهر متصل کنید .
اگه فیوز سوخت باید دو سر یکی از سیم پیچ ها رو جابجا کنید و دوباره تست کنید .
حالا ولتاژ بقیه سیم پیچ ها رو اندازه گیری کنید.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

تا زمانیکه پاسخ سوال منو ندی نمیدونم تغذیه در چه وضعیتی هست
فقط مدام میگی ۳۰ ولت ۳۰ آمپر نمیده
صدها پست ارسال کردی اما هرگز نمیگی تا چه ولتاژی و چه جریانی میده .
برای پیدا کردن سیم پیچ اولیه باید دو سر ترانس پیدا کنید که بیشترین مقاومت رو داشته باشه و ازآنجاکه ترانس شما متعلق به dvd است احتمالا ۱۱۰ ولته و باید دو سر مشابه دیگه پیدا کنید و در جهت صحیح با هم سری کنید و با فیوز نیم آمپر سری کنید و به برق شهر متصل کنید .
اگه فیوز سوخت باید دو سر یکی از سیم پیچ ها رو جابجا کنید و دوباره تست کنید .
حالا ولتاژ بقیه سیم پیچ ها رو اندازه گیری کنید.

سپاس

سلام و درود بر استاد غزال عزیز
استاد من تغذیه ۳۰ امپری رو با بار هایه مختلف از ۱ ولت تا ۳۰ ولت تست کردم و بیشترین جریانی که داد و کمترین و بیشترین جریانی که مثلا تو ۲۰ ولت میداد فلان مقدار بود و از اون جریان یکم بیشتر میکشیدم ولتاژ افت میکرد و دیگه ۲۰ نبود تو هر ولتاژی با هر جریانی با هر باری تست کردم و یک گزارش کامل اماده کردم و تو یه برگه نوشتم دیشب که مثلا تو یک ولت اینقد جریان میده تو ۱۰ولت اینقد تو ۲۵ ولت اینقد و...
این چند روز غیب من رو هم ببخشید دنبال بار هایه مناسب میگشتم
کاغذم رو گم کردم و هرچی میگردم پیدا نمیکنم باز میگردم اگر پیدا نشد دوباره ازمایش رو تکرار میکنم اما سوالی ذهن من رو درگیر کرده که اگر اطف کنید قبل از تست کردن من جواب بدین که من متوجه بشم ایراد از منه یا کلا نمیشه توان توان ترانس رو بعد از تغذیه گرفت که اگر ایراد منه خیلی جدی برم سراغ تغذیه اگر ن که چاره ای نیست

استاد میخام بدونم ترانسی که درحالت ac بهش یه لامپ متصل میشه مثلا من چراغ جلویه پراید رو متصل کردم و وقتی ازش ۶ امپر کشیدم ولتاژ ترانس اومد روی ۱۲ که ترانس هم ۱۲ولت ۶ امپر هست میخواستم بدونم این رو به برد تغذیه متصل کنم هم همون ۱۲ولت ۶ امپر رو در خروجی تغذیه خواهم داشت یا خیر ؟!
یا بزارین سوالمو جور دیگه مطرح کنم
میخوام بدونم ترانس رو به برد تغذیه متصل کنیم در خروجی برد تغذیه میتونیم کل توان ترانس رو داشته باشیم یا خیر ؟ مثلا این ترانس ۲۴ولت ۳۰ امپری ک دارم رو تست کردم و ازش ۳۰ امپر گرفتم یکی دو ولت کم شد ولتاژش که من اصلا نمیگم ۲۴-۳=۲۱ من میگم اصلا ولتاژش میاد روی ۱۰ ولت ولی که خروجی تغذیه هم باید همین ولتاژ رو با کمی اختلاف داشته باشیم اما وقتی من ۳۰ امپر میگیرم ولتاژ میاد روی ۴ ولت (ولتاژ خروجیه تغذیه)
از چندین نفر پرسیدم گفتند که ترانس وقتی به برد تغذیه وصل میشه نصف توان اون قابل دریافت میشه تقریبا و کل توان رو نمیشه گرفت میخواستم بدونم آیا حقیقت داره یا خیر
چون من به خودمم شک ندارم شما دقیقا هرچی گفتین عیناً انجام دادم و یک تغذیه ۶ امپری دقیقا با همون قطعات که گفتین ساختم اما وقتی ترانس ۶ امپر متصل کردم خروجی ۶ امپر میگیری ولتاژ خیلی افت میکنه میاد روی ۳ ولت ولی قبل از برد تغذیه از ترانس راحت میشه ۶ امپر گرف با یکی دو ولت اختلاف ولتاژ
اگه این که میگن درست باشه و نشه تمام توان رو از ترانس بعد از برد تغذیه گرفت پس کار من درسته اما اگه بشه گرفت یه جایه کار من میللنگه اما کجاش من دقیقا همون پی سی بیو با همون قطعات ساختم پس چه مشکلی میتونه داشته باشه؟
البته وقتی ترانس منبع تغذیه دژانگ رو که دیدم مدل ۳۰۵ که ۳۰ولته ۵ امپر هست دو برابره این ۶ امپریه من بود ولی اون تغذیرم وفتی ازش ۵ امپر دریافت میکنیم افت ولتاژ داره و توان تغذیه نامیه این سر در گمم میکنه میشه شما بزرگ واری کنید و جواب سوال حقیر رو بدین که ایا بعد برد تغذیه تمام توان قابل دریافت هست یا خیر اگر میشه دلیلش رو هم بگید خیلی خیلی ممنون میشم
سپاس

آخرین ویرایش:
  • Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام و درود بر استاد غزال عزیز
استاد من تغذیه ۳۰ امپری رو با بار هایه مختلف از ۱ ولت تا ۳۰ ولت تست کردم و بیشترین جریانی که داد و کمترین و بیشترین جریانی که مثلا تو ۲۰ ولت میداد فلان مقدار بود و از اون جریان یکم بیشتر میکشیدم ولتاژ افت میکرد و دیگه ۲۰ نبود تو هر ولتاژی با هر جریانی با هر باری تست کردم و یک گزارش کامل اماده کردم و تو یه برگه نوشتم دیشب که مثلا تو یک ولت اینقد جریان میده تو ۱۰ولت اینقد تو ۲۵ ولت اینقد و...
این چند روز غیب من رو هم ببخشید دنبال بار هایه مناسب میگشتم
کاغذم رو گم کردم و هرچی میگردم پیدا نمیکنم باز میگردم اگر پیدا نشد دوباره ازمایش رو تکرار میکنم اما سوالی ذهن من رو درگیر کرده که اگر اطف کنید قبل از تست کردن من جواب بدین که من متوجه بشم ایراد از منه یا کلا نمیشه توان توان ترانس رو بعد از تغذیه گرفت که اگر ایراد منه خیلی جدی برم سراغ تغذیه اگر ن که چاره ای نیست

استاد میخام بدونم ترانسی که درحالت ac بهش یه لامپ متصل میشه مثلا من چراغ جلویه پراید رو متصل کردم و وقتی ازش ۶ امپر کشیدم ولتاژ ترانس اومد روی ۱۲ که ترانس هم ۱۲ولت ۶ امپر هست میخواستم بدونم این رو به برد تغذیه متصل کنم هم همون ۱۲ولت ۶ امپر رو در خروجی تغذیه خواهم داشت یا خیر ؟!
یا بزارین سوالمو جور دیگه مطرح کنم
میخوام بدونم ترانس رو به برد تغذیه متصل کنیم در خروجی برد تغذیه میتونیم کل توان ترانس رو داشته باشیم یا خیر ؟ مثلا این ترانس ۲۴ولت ۳۰ امپری ک دارم رو تست کردم و ازش ۳۰ امپر گرفتم یکی دو ولت کم شد ولتاژش که من اصلا نمیگم ۲۴-۳=۲۱ من میگم اصلا ولتاژش میاد روی ۱۰ ولت ولی که خروجی تغذیه هم باید همین ولتاژ رو با کمی اختلاف داشته باشیم اما وقتی من ۳۰ امپر میگیرم ولتاژ میاد روی ۴ ولت (ولتاژ خروجیه تغذیه)
از چندین نفر پرسیدم گفتند که ترانس وقتی به برد تغذیه وصل میشه نصف توان اون قابل دریافت میشه تقریبا و کل توان رو نمیشه گرفت میخواستم بدونم آیا حقیقت داره یا خیر
چون من به خودمم شک ندارم شما دقیقا هرچی گفتین عیناً انجام دادم و یک تغذیه ۶ امپری دقیقا با همون قطعات که گفتین ساختم اما وقتی ترانس ۶ امپر متصل کردم خروجی ۶ امپر میگیری ولتاژ خیلی افت میکنه میاد روی ۳ ولت ولی قبل از برد تغذیه از ترانس راحت میشه ۶ امپر گرف با یکی دو ولت اختلاف ولتاژ
اگه این که میگن درست باشه و نشه تمام توان رو از ترانس بعد از برد تغذیه گرفت پس کار من درسته اما اگه بشه گرفت یه جایه کار من میللنگه اما کجاش من دقیقا همون پی سی بیو با همون قطعات ساختم پس چه مشکلی میتونه داشته باشه؟
البته وقتی ترانس منبع تغذیه دژانگ رو که دیدم مدل ۳۰۵ که ۳۰ولته ۵ امپر هست دو برابره این ۶ امپریه من بود ولی اون تغذیرم وفتی ازش ۵ امپر دریافت میکنیم افت ولتاژ داره و توان تغذیه نامیه این سر در گمم میکنه میشه شما بزرگ واری کنید و جواب سوال حقیر رو بدین که ایا بعد برد تغذیه تمام توان قابل دریافت هست یا خیر اگر میشه دلیلش رو هم بگید خیلی خیلی ممنون میشم
سپاس

درود

لااقل ۲۰ بار پاسخ سوال شما رو دادم و اگه ۱۰۰ بار دیگه هم پاسخ بدم بازم سوال میکنی

اما یکبار نمیگی تغذیه شما تا چه ولتی جریان میده
هر چقدر هم میگم محاله پاسخ بدی می بینی که محاله و هرگز پاسخ این سوالو ندادی و نخواهی داد .

علاوه بر تعجیل زیاد و خصوصیاتی که داری ضمنا
من بدون اطلاع از وضعیت تغذیه کاری ازم ساخته نیست و تو هم هرگز پاسخ نمیدی و ایندفعه هم میخواستی پاسخ بدی ولی حیف شد و گزارش رو گم کردی و فردا هم ترانس گم میشه و خلاصه دلایلی پیدا میشه که هیچوقت پاسخ سوالم را ندی
منم نمیدونم ۵ ولت ۱ آمپر هم میده یا نه ؟
هیچی از تغذیه شما هیچوقت نفهمیدم و دلیلشو نفهمیدم چرا جواب نمیدی .

در عوض مدام میگی ۳۰ ولت ۳۰ امپر نمیده که امیدوارم با این جمله جواب بگیری
تا میتونی این جمله رو تکرار کن شاید یه روزی درست بشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

لااقل ۲۰ بار پاسخ سوال شما رو دادم و اگه ۱۰۰ بار دیگه هم پاسخ بدم بازم سوال میکنی

اما یکبار نمیگی تغذیه شما تا چه ولتی جریان میده
هر چقدر هم میگم محاله پاسخ بدی می بینی که محاله و هرگز پاسخ این سوالو ندادی و نخواهی داد .

علاوه بر تعجیل زیاد و خصوصیاتی که داری ضمنا
من بدون اطلاع از وضعیت تغذیه کاری ازم ساخته نیست و تو هم هرگز پاسخ نمیدی و ایندفعه هم میخواستی پاسخ بدی ولی حیف شد و گزارش رو گم کردی و فردا هم ترانس گم میشه و خلاصه دلایلی پیدا میشه که هیچوقت پاسخ سوالم را ندی
هیچی از تغذیه شما هیچوقت نفهمیدم و دلیلشو نفهمیدم چرا جواب نمیدی .

در عوض مدام میگی ۳۰ ولت ۳۰ امپر نمیده که امیدوارم با این جمله جواب بگیری
تا میتونی این جمله رو تکرار کن شاید یه روزی درست بشه.

سپاس

سلام و خیر مقدم خدمت استاد غزال عزیز
استاد پیشاپیش قبل از سوال کردن ازتون عذر خواهی میکنم که خیلی از شما سوال میپرسمو اذیتتون میکنم لذا امید من و امثال من به انسان هایه شریف وارزشمندی چون شماست و ممنون میشم این بار هم حقیر رو راهنمایی بفرمایید
درود
استاد من یک ترانس ۱۲ولت۲۵ امپر تهیه کردم
این رو هم به تغذیه متصل میکنم و ازش ۶ امپر میگیرم ولتاژ افت میکنه نمیدونم باید چیکار کنم دیگه
دو مقاومت اجری ۳۳صدم اهم و ۲۲صدم اهم موازی شدن
دو عدد ۳۰۵۵ متصله ۲۲صدم اهم ۳وات هم موازی شده بین پایه امیتر هر کردوم
سیم ورودی و خروجی برد ضخیم در نظر گرفته شد سیم ترانزیستور ها رو هم ضخیم تر کردم
یکی بود میگفت یا پل دیودت مشکل داره و جنس اصل نیست یا خازن صافیت احتمال میدین به این دو ربط داشته باشه؟! خازن صافی ۴۷۰۰میکرو ۵۰ولتهست
با پل دیود ۶ امپری و ۱۰ امپری هم تست کردم اما وقتی یه ذره ازش جریان میکشی ولتاژ افت میکنه و این دو پل دیود رو که عوض کردم هیچ اتفاق عجیبینیوفتاد و دقیقا ولتاژ به همون مقدار که در پل دیود ۶امپری افت میکرد در ۱۰ امپری هم افت میکرد (ولتاژ خروجی تغذیه) نمیدونم چه کنم حالا تو فیلم کهازش ۶ امپر کشیدم اما قبل اون با یک ارمیچر ازش ۳ امپر گرفتم باز ولتاژش از ۱۲ اومد روی ۱۱ ولت
با اپ امپ و بدون اپ امپ تست کردم
واقعا نمیدونم چرا اینطوریه اگه میشه کمکم کنید استاد ۳۰ امپری هم چون برایه برادرمه و نیاز داره زود میاد میبره من باید برم کارگاهش تا دوبارهازمایشش کنم ولی به قول شما خواستم اول لقمه کوچک تر بردارم که زود تر به نتیجه برسم بعد برم سراغ اون
خیلی ممنون میشم منت سر بنده بزارید و راهنمایی کنید
سپاس فراوان خدمت استاد عزیز

https://uupload.ir/view/mw0_trim.ee71af45-e95b-4b46-8598-6472c1d6cf90.mov/

https://uupload.ir/files/f1jo_39faa790-3453-4855-a476-284ff90038d0.jpeg

https://uupload.ir/files/arh9_2b65b68a-1193-4f71-9567-97ea8067ab04.jpeg

https://uupload.ir/files/mqzi_a2ae3cf5-20f5-4f53-ac78-f4b0e72773cf.jpeg

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

سلام و خیر مقدم خدمت استاد غزال عزیز
استاد پیشاپیش قبل از سوال کردن ازتون عذر خواهی میکنم که خیلی از شما سوال میپرسمو اذیتتون میکنم لذا امید من و امثال من به انسان هایه شریف وارزشمندی چون شماست و ممنون میشم این بار هم حقیر رو راهنمایی بفرمایید
درود
استاد من یک ترانس ۱۲ولت۲۵ امپر تهیه کردم
این رو هم به تغذیه متصل میکنم و ازش ۶ امپر میگیرم ولتاژ افت میکنه نمیدونم باید چیکار کنم دیگه
دو مقاومت اجری ۳۳صدم اهم و ۲۲صدم اهم موازی شدن
دو عدد ۳۰۵۵ متصله ۲۲صدم اهم ۳وات هم موازی شده بین پایه امیتر هر کردوم
سیم ورودی و خروجی برد ضخیم در نظر گرفته شد سیم ترانزیستور ها رو هم ضخیم تر کردم
یکی بود میگفت یا پل دیودت مشکل داره و جنس اصل نیست یا خازن صافیت احتمال میدین به این دو ربط داشته باشه؟! خازن صافی ۴۷۰۰میکرو ۵۰ولتهست
با پل دیود ۶ امپری و ۱۰ امپری هم تست کردم اما وقتی یه ذره ازش جریان میکشی ولتاژ افت میکنه و این دو پل دیود رو که عوض کردم هیچ اتفاق عجیبینیوفتاد و دقیقا ولتاژ به همون مقدار که در پل دیود ۶امپری افت میکرد در ۱۰ امپری هم افت میکرد (ولتاژ خروجی تغذیه) نمیدونم چه کنم حالا تو فیلم کهازش ۶ امپر کشیدم اما قبل اون با یک ارمیچر ازش ۳ امپر گرفتم باز ولتاژش از ۱۲ اومد روی ۱۱ ولت
با اپ امپ و بدون اپ امپ تست کردم
واقعا نمیدونم چرا اینطوریه اگه میشه کمکم کنید استاد ۳۰ امپری هم چون برایه برادرمه و نیاز داره زود میاد میبره من باید برم کارگاهش تا دوبارهازمایشش کنم ولی به قول شما خواستم اول لقمه کوچک تر بردارم که زود تر به نتیجه برسم بعد برم سراغ اون
خیلی ممنون میشم منت سر بنده بزارید و راهنمایی کنید
سپاس فراوان خدمت استاد عزیز

https://uupload.ir/view/mw0_trim.ee71af45-e95b-4b46-8598-6472c1d6cf90.mov/

https://uupload.ir/files/f1jo_39faa790-3453-4855-a476-284ff90038d0.jpeg

https://uupload.ir/files/arh9_2b65b68a-1193-4f71-9567-97ea8067ab04.jpeg

https://uupload.ir/files/mqzi_a2ae3cf5-20f5-4f53-ac78-f4b0e72773cf.jpeg

درود

همانطورکه بارها و بارها تاکید کردم ، محاله گزارش کنی تا چه ولتاژی چه جریانی میده
فقط میگی چرا حداکثر ولتاژ و حداکثر جریان رو نمیده
و اگه هزار بار دیگه گزارش کنی هرگز پاسخ سوالو نمیدی
و تا زمانیکه پاسخ سوالمو ندونم نمیدونم موقعیت تغذیه شما چیه ؟
و کاری ازم ساخته نیست.
با روش های مختلفی که پرونده این تغذیه بسته شد و یا چندین روز تاخیر میکردی و یا این تغذیه هیچ مشکلی نداره و کم کم گفتی همه جور مشکل داره یا برگه گزارش گم کردی و غیره و غیره به هر حال هرگز اعلام نمیکنی چه کارآیی داره ؟
هنوز نفهمیدم چرا چنین رفتاری داری ؟

سپاس

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

همانطورکه بارها و بارها تاکید کردم ، محاله گزارش کنی تا چه ولتاژی چه جریانی میده
فقط میگی چرا حداکثر ولتاژ و حداکثر جریان رو نمیده
و اگه هزار بار دیگه گزارش کنی هرگز پاسخ سوالو نمیدی
و تا زمانیکه پاسخ سوالمو ندونم نمیدونم موقعیت تغذیه شما چیه ؟
و کاری ازم ساخته نیست.
با روش های مختلفی که پرونده این تغذیه بسته شد و یا چندین روز تاخیر میکردی و یا این تغذیه هیچ مشکلی نداره و کم کم گفتی همه جور مشکل داره یا برگه گزارش گم کردی و غیره و غیره به هر حال هرگز اعلام نمیکنی چه کارآیی داره ؟
هنوز نفهمیدم چرا چنین رفتاری داری ؟

سپاس

درود
استاد ترانس ۱۲ولتی ۲۵امپر هست
من ماکزیمم توان رو ازش نمیگیرم که استاد
من ۳ امپر میگیرم ازش ولتاژ تغذیه میاد روی ۱۱ نمیدونم چرا

ولتاژ رو روی ۱۲تنظیم میکنم تا یک امپر ولتاژ تکون نمیخوره اما دو امپر و سه امپر که میگیرم ولتاژش افت میکنه
ترانس به اون بزرگی و ۳۰۰واتی یعنی ۳ امپر نمیخواد بده؟! به نظرم ایراد از قطعات باشه
شما اگه لطف کنید بگید در چه ولتاژ هایی باید تست کنم ببینم تا چه جریانی بدون افت میده من تست میکنم اطلاع میدم
سپاس

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود

ولتاژ رو روی ۱۲تنظیم میکنم تا یک امپر ولتاژ تکون نمیخوره اما دو امپر و سه امپر که میگیرم ولتاژش افت میکنه
ترانس به اون بزرگی و ۳۰۰واتی یعنی ۳ امپر نمیخواد بده؟! به نظرم ایراد از قطعات باشه
شما اگه لطف کنید بگید در چه ولتاژ هایی باید تست کنم ببینم تا چه جریانی بدون افت میده من تست میکنم اطلاع میدم
سپاس

درود

بیشتر از ۲۰ بار گفتم و حتی یک صفحه دونه دونه مثال زدم که چطور وضعیت تغذیه رو گزارش کنی ولی فقط در ماکزیمم ولتاژ گزارش میکنی که در ماکزیمم ولتاژ ، جریان نمیده و یا افت میکنه منم نمی فهمم آیا بقیه جاها درسته و فقط ماکزیمم خرابه یا در ۲ ولت و ۵ ولت هم جریان نمیده ؟

امکان نداره پاسخ بدی
بیشتر از ۱۰۰ پست با بهانه های مختلف اعلام نکردی .

اگر نمیدونستی چه پاسخی بدی نیاز به گم کردن گزارش نبود.
در پست قبل گفتی گزارش کامل تنظیم کردی ولی گم شد و الان هم از بیخ و بن نمیدونی اصلا گزارش یعنی چی .
پست های قبلی مثلا پست ۱۲۰۵ را بخون گفتم
ببین در پست های من چندین بار با مثال پرسیدم که یعنی ۵ ولت هم بدرستی نمیده ؟

اما دریغ از پاسخ
فقط پاسخ میدی در ماکزیمم ولتاژ جریان نمیده
تمامی سوالات شما فقط ماکزیمم است ؟
مثلا در پست قبل گفتی من ماکزیمم جریان نکشیدم ولی

ولتاژ رو روی ۱۲تنظیم میکنم تا یک امپر ولتاژ تکون نمیخوره
لذا ماکزیمم توان نمیکشم فقط در ماکزیمم ولتاژ ، ماکزیمم جریان نمیده همین
بقیه ولتاژها رو هم محاله که گزارش کنم چون مثلا نمیدونم باید بقیه ولتاژها رو هم گزارش کنم.

سپاس

آخرین ویرایش:

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268

:ambivalence::ambivalence::ambivalence: من چنتا از این منبع ساختم هیچ مشکلی نداره چرا بعضیا مشکل دارن

بالا