آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: Pcb و تحلیل و عیب یابی ساده ترین و دقیق ترین تغذیهٔ طراحی غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : ساده ترین و دقیق ترین تغذیه طراحی غزال با تحلیل و عیب یابی

سلام
ن دیگه استاد هیچ چیزی لحیم نکردم همون پایه وسط ۳۱۷ که از برد بیرون بود و اون پایه ۲۲۰ اهمی که سمت پتانسیو متر (نبود) ینی اون یکی پایش در اوردم از برد زدم به هم ینی با سیم لحیم کردم به هم
ولتاژ خروجی البته اپ امپ نصب نکردم هنوز قابل تغییره ولی وقتی کم میکنم ولتاژو ۲۲۰ اهمیه دود میکنه صدا ام میده
فعلا ۸۲ اهمی دود نکرده ینی از اون موقع که پایه ۳۱۷ و ۲۲۰ اهمی رو زدم ب هم فقط ۲۲۰ اهمی دود میکنه
ا

درود

۱- آند دیود D5 چند ولته؟
۲- زمانیکه ۲۲۰ اهمی داغ میشه ببین پایه ۱ رگلاتور ۳۱۷ چند ولته؟

۳- تمامی قطعات متصل به پایه ۱ را بگو ( اگر شماره رگلاتور را بتونی بخونی پایه سمت چپ پایه ۱ هست )

۴- وقتی تغذیه روشنه ، آیا میترسی به قطعات برد دست بزنی ؟
۵- چرا عکس ارسال نکردی از پشت و روی برد و محل پایه رگلاتور
۶- پایه ۱ به چه قطعاتی متصله ؟

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 170689

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

گفتی

سمت پتانسیو متر (نبود) ینی اون یکی پایش در اوردم از برد زدم به هم ینی با سیم لحیم کردم به هم
ولتاژ خروجی البته اپ امپ نصب نکردم
ولتاژ خروجی در جمله بالا چه معنی داره ؟ منظورت اینه که ۲۲۰ اهمی رو به پایه وسط لحیم کردی و محل اتصال این دو پایه رو به خروجی متصل کردی ؟
نه تنها توصیه منو با مصیبت انجام میدی بلکه گزارشت هم مصیبته و باید تحقیق کنم منظورت چیه ؟
«« ولتاژ خروجی البته آپ امپ نصب نکردم»» یعنی چی

هر دفعه عکس خواستم چند روز تاخیر کردی و موضوع را عوض کردی .

چرا عکس ارسال نمیکنی ببینم چکار کردی ؟
گزارشات عجیب و غریبی ارسال میکنی که محال بنظر میرسه و فقط در صورتی درسته که کارهای خودسرانه انجام بدی .
بالاخره مشخص میشه چکار کردی ؟

اعلام قطعات متصل به پایه ۱ اینقدر سخت بود که پاسخ ندادی و احتمالا چند روز دیگه میای موضوع رو عوض کنی ؟
بدون تردید کاری غیر از نقشه انجام دادی و حاضر نیستی ازش دست بکشی و میخوای با وجود اون درست بشه که نمیشه
باید اشکال پیدا بشه و بعدا قطعات دلخواهت اضافه بشه .

ابتدا میگفتی ۸۲ اهم دود میکنه و الان با همون شرایط میگی اون خنکه و ۲۲۰ اهم داغ میشه .
مگه ممکنه بدون کم و زیاد کردن قطعه و دستکاری خودبخود یک قطعه داغ بشه و در نوبت بعدی دیگری داغ بشه و اولی خنک باشه ؟
کارهایی انجام میدی و اطلاع نمیدی و بخاطر یک موضوع ساده فقط منو خسته کردی چون کار خودتو میکنی.

امیدوارم قبل از آنکه خودم پیدا کنم چه کار خودسرانه ای در این آزمایشات کردی ، بهتره خودت بگی .

پس ولی

آخرین ویرایش:

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان

درود استاد
کار مونتاژ منبع بنده تمومه فقط مقاومت ۸۲ اهم ندارم میتونم ۶۸ و ۱۰ هم موازی کنم ؟یا خیر

چون ولتمتر پنلی استفاده نمیکنم (پست ۷۴۲ توضیح دادم) سیم‌های نمایشگر طبق نقشه وصل میشن یا خیر؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود استاد
کار مونتاژ منبع بنده تمومه فقط مقاومت ۸۲ اهم ندارم میتونم ۶۸ و ۱۰ هم موازی کنم ؟یا خیر

چون ولتمتر پنلی استفاده نمیکنم (پست ۷۴۲ توضیح دادم) سیم‌های نمایشگر طبق نقشه وصل میشن یا خیر؟

درود

باید 68 اهمی با 14 اهمی سری بشه نه موازی
اما ۱4 اهمی وجود نداره و 15 اهمی فراوونه و باهاش سری کن و اگه بخوای 10 اهمی باهاش سری کنی اشکال نداره ولی حساسیت تغذیه کمتر میشه یعنی ذره ای از دقتش کم میشه که محسوس نیست.

بله ورودی های نمایشگر شما فرقی نداره و البته باید نقشه نمایشگر رو ببینم ولی قاعدتا فرقی نداره.

سپاس

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

گفتی

ولتاژ خروجی در جمله بالا چه معنی داره ؟ منظورت اینه که ۲۲۰ اهمی رو به پایه وسط لحیم کردی و محل اتصال این دو پایه رو به خروجی متصل کردی ؟
نه تنها توصیه منو با مصیبت انجام میدی بلکه گزارشت هم مصیبته و باید تحقیق کنم منظورت چیه ؟
«« ولتاژ خروجی البته آپ امپ نصب نکردم»» یعنی چی

هر دفعه عکس خواستم چند روز تاخیر کردی و موضوع را عوض کردی .

چرا عکس ارسال نمیکنی ببینم چکار کردی ؟
گزارشات عجیب و غریبی ارسال میکنی که محال بنظر میرسه و فقط در صورتی درسته که کارهای خودسرانه انجام بدی .
بالاخره مشخص میشه چکار کردی ؟

اعلام قطعات متصل به پایه ۱ اینقدر سخت بود که پاسخ ندادی و احتمالا چند روز دیگه میای موضوع رو عوض کنی ؟
بدون تردید کاری غیر از نقشه انجام دادی و حاضر نیستی ازش دست بکشی و میخوای با وجود اون درست بشه که نمیشه
باید اشکال پیدا بشه و بعدا قطعات دلخواهت اضافه بشه .

ابتدا میگفتی ۸۲ اهم دود میکنه و الان با همون شرایط میگی اون خنکه و ۲۲۰ اهم داغ میشه .
مگه ممکنه بدون کم و زیاد کردن قطعه و دستکاری خودبخود یک قطعه داغ بشه و در نوبت بعدی دیگری داغ بشه و اولی خنک باشه ؟
کارهایی انجام میدی و اطلاع نمیدی و بخاطر یک موضوع ساده فقط منو خسته کردی چون کار خودتو میکنی.

امیدوارم قبل از آنکه خودم پیدا کنم چه کار خودسرانه ای در این آزمایشات کردی ، بهتره خودت بگی .

پس ولی

سلام استاد عزیز خسته نباشید کل قطعاتو د مونتاژ کردم قطعات نو نصب کردم
منبع کار کرد یعنی هم ولتاژ کمم زیاد میشد هم خروجی مدار ولتاژ داشت هم ولوم جریان کارشو به خوبی انجام میداد و هیچ مشکلی هیچ جاش نداشت
طبق گفته شما اول مقاومت ۱۰۰ اهمی به جایه اجری نصب کردم و اپ امپ داخل سوکت نزاشتم ولتاژ قابل تغیر بود از ۲.۲ تا ۲۳ با ترانس ۱۸ولت ۳ امپر بعد با ترانس ۲۴ ولت هم همین تست رو روش انجام دادم جواب داد یعنی به جایه ترانس ۱۸ ولت ترانس ۲۴ ولت نصب کردم البته ترانس ۲۴‌ولت رو پل دیود شانه ای استفاده کردم و روی خود ترانس نصب کردم مثب و منفیشم مستقیم کشیدم سر خازن بزرگ تا اینجا که ایرادی نداشتم و منبع ولتاژش کمو زیاد میشد و اوکی بود همچی ( اگر پل دیود خارج از مدار مشکلی نداشته باشد و مثبت و منفی یک سره به سر دو سر خازن متصل شده باشد که اگر مشکلی دارد ممنون میشم بهم بگین ) بعد مقاومت اجریو نصب کردم هم با ترانس ۱۸ تست کردم هم با ۲۴ تا اینجا هم هیچ مشکلی نداشت و ولتاژ به خوبی کمو زیاد میشد با ی مقدار خطا که تو عیب یابی نوشتین مشکلی نداره
بعد ترانس ۱۸رو دوباره متصل کردم به منبع اپ امپ متصل کردم و زدم برق باز هم هیچ ایرادی نداشت و داشت کارشو میکرد ولتاژ به خوبی کمو زیاد میشد کالیبره کردمش و اوکی بود همه چیش ولوم جریان هم کارشو به خپبی انجام میداد و جریان رو کمو زیاد میکرد وقتی بار به خروجی مدار متصل بود بدون بار هم که تا ته میچرخوندم ال ای دی روشن میشد و بازر بوق میزد که یعنی جریان ۰ انتخاب شده و ولتاژ رو هم ۰ میکرد یعنی مثلا ولتاژ ۲۲ ولت هست ولوم جریان رو میچرخونیم که کمترین حالت ممکن جریان ر انتخاب کنیم هم ولتاژ هم جریان صفر میشد
تا اینجا هیچ هیچ هیچ مشکلی نبود و همه چی اوکی بود
حتی ۱۰ عدد tip35 رو هم وصل کردم که ببینم جواب میده یا ن اون هم مشکلی نداشت و به خروجی مدار بار وصل کردم و کار کرد و تا اینجا هم مشکلی نداشتم بعد سه عدد مقاومت ۰.۲۲ صدم اهم ۱۰ وات رو موازی کردم که خودتون فرمودین و متصل کردم و باز هم هیچ هیچ مشکلی نبود
همه این تست ها با ترانس ۱۸ ولت بود
اما وقتی ترانس ۲۴ ولت وصل کردم ولوم جریان به خوبی کارشو انجام نمیداد
یعنی وقتی جریان رو کمترین حالت ممکن انتخاب میکنم که همون معادل صفر هست و باید ال ای دی روشن شود و بازر صوت بزند و‌ ولتاژ رو صفر کند این عمل انجام نمیشود
یعنی وقتی ولتاژ بیشتر از ۱۰‌ولت هست ولوم جریان رو کم میکنم ال ای دی و بازر به کار میوفتن و ولتاژ رو حدود ۶.۲ دهم ولت میکنن ن کمتر
و وقتی در همین حالت ولوم ولتاژ رو کم میکنم و به زیر ۵ ولت میرسونم ال ای دی و بازر خاموش میشن و هر چقدر ولوم جریان رو کمو زیاد میکنم دیگه روشن نمیشن
شرمنده یکم زیاد شد
عکس هم گرفتم از همون اول اگه لازمه تبدیل به لینک کنم و بفرستم
سپاس ❤️

ولتاژ دو سر زنر ۷ ولتی که من پیدا نکردم ۶.۸ دهم ولتی گزاشتم ۰.۷۴ دهم ولت هست
ولتاژ دو سر زنر ۵ ولتی هم که من ۵.۱ ولتی گزاشتم ۴.۳۸

کلن نیم ساعت نمیشه مونتاژ کردم هیچ کاریم نکردم که زنر ها بخوان بسوزن با ترانس ۱۸ ولتی جواب داد بعد اینکه ترانس ۲۴ رو نصب کردم اینطوری شد
البته ۲ تا ترانس ۲۴ دارم هم ۶امپر هم ۳۰ امپر با جفتشونم امتحان کردم همین طوری بود
یعنی ولتاژ بالای ۷ ولت باشه وقتی ولوم جریان رو میچرخونی که جریان ۰ انتخاب کنی ولتاژ ۶.۳ نشون میده و صفر نمیشه بازر و ال ای دی هم روشن میشن
ولی وقتی ولتاژو کم میکنی دیگ نه بازری روشن میشه ن ال ای دی
سپاس❤️

آخرین ویرایش:

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

درود

باید 68 اهمی با 14 اهمی سری بشه نه موازی
اما ۱4 اهمی وجود نداره و 15 اهمی فراوونه و باهاش سری کن و اگه بخوای 10 اهمی باهاش سری کنی اشکال نداره ولی حساسیت تغذیه کمتر میشه یعنی ذره ای از دقتش کم میشه که محسوس نیست.

بله ورودی های نمایشگر شما فرقی نداره و البته باید نقشه نمایشگر رو ببینم ولی قاعدتا فرقی نداره.

سپاس

سلام استاد اون مشکلمم حل شد الان تنها مشکلی که دارم
وقتی داشتم پتانسیو متری که روی برد نصب شده برای کالیبره کردن ولتاژ همونی که باهاش ولتاژ رو صفر میکنیم دقیقا سمت راست ولوم ۲ کیلو
داشتم ولتاژ رو کالیبره میکردم پیچ گوشتیم فلزی بود داشتم با اون تنظیم میکردم پتانسیو متره روی برد رو از اونجاییم که سرش یکم کوچیک بود رفت داخل پتانسیو متر و یه فلز دایره مانند هست خورد ب اون خودشم سوخت ولوم ولتاژم خودشم عوض کردم ولوم ولتاژم بعد تغذیرو روشن کردم ولتاژ قابل تغییر نبود و همین که ولوم ولتاژ رو کم کردم سوخت یه صدایی اومد و ازش دود بلند شد میشه راهنمایی کنین ؟
اون یکی تغذیمو درست کردم
این یکی دیگست که به این مشکل خوردم
سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

سلام استاد اون مشکلمم حل شد الان تنها مشکلی که دارم وقتی داشتم پتانسیو متری که روی برد نصب شده برای کالیبره کردن ولتاژ همونی که باهاش ولتاژ رو صفر میکنیم دقیقا سمت راست ولوم ۲ کیلو داشتم ولتاژ رو کالیبره میکردم پیچ گوشتیم فلزی بود داشتم با اون تنظیم میکردم پتانسیو متره روی برد رو از اونجاییم که سرش یکم کوچیک بود رفت داخل پتانسیو متر و یه فلز دایره مانند هست خورد ب اون خودشم سوخت ولوم ولتاژم خودشم عوض کردم ولوم ولتاژم بعد تغذیرو روشن کردم ولتاژ قابل تغییر نبود و همین که ولوم ولتاژ رو کم کردم سوخت یه صدایی اومد و ازش دود بلند شد میشه راهنمایی کنین ؟ اون یکی تغذیمو درست کردم این یکی دیگست که به این مشکل خوردم سپاس
دوست عزیز این منبع شما تبدیل به یک سریال شد لطفا بفرمایید مشکل ترانسها از چی بود چرا با ترانس ۱۸ ولتی درست کار میکرد ولی با ۲۴ ولتی مشکل دار میشد ؟گفتی در آخر توسط اتصال پیچ گوشتی ولوم سوخت لذا چیکار کردی که قبل از این حرکت ترانس ۲۴ ولتی جواب داد ؟ترانس تغذیه من هم ۲۴ ولتی هستبابت روشن شدن موضوع اگر استاد غزال اجازه بدهند بنده حاظر هستم تغذیه خودم رو باز کنم و ترانسش رو با 30 ولتی تعویض کنم تا دقیقا مشخص بشه مشکل از سمت شماست یا ولتاژ ۲۴ ولت ترانس مشکل داره ( اگر استاد اجازه بدهند من با ترانس 30 ولت تست میکنم و گزارش میدم )با تشکر

gheybi

کاربر
2020-06-26
318
355

سلام من میخام برای منبع سه تا ولتاژ ثابت هم بزارم ۱۵ ولت ۱۲ ولت و ۵ ولت که‌ خیلی بکارم میاد نیمخام تنظیمش کنم با چی باید تامینش کنم؟
بعضیا گفتن رگلاتور و۷۸۱۵و۷۸۰۵و۷۸۱۲

ولی این رگلاتور‌ها هر‌کدوم یه ولتاژ ورودی مناسب برای خودش میخواد
چطوری تهیه کنم ولتاژشو ولتاژ دو سر خازن بزرگم حدود ۳۳ ولت هست
با چی کمش کنم؟ چطوری تنظیم کنم میشه راهنمایی کنین خیل خیلی گیر اینم فردا میخوام برم بازار راهمم خیلی دوره چی نیاز داره ممنون میشم لطف کنین بگین
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام استاد عزیز خسته نباشید کل قطعاتو د مونتاژ کردم قطعات نو نصب کردم
منبع کار کرد یعنی هم ولتاژ کمم زیاد میشد هم خروجی مدار ولتاژ داشت هم ولوم جریان کارشو به خوبی انجام میداد و هیچ مشکلی هیچ جاش نداشت
طبق گفته شما اول مقاومت ۱۰۰ اهمی به جایه اجری نصب کردم و اپ امپ داخل سوکت نزاشتم ولتاژ قابل تغیر بود از ۲.۲ تا ۲۳ با ترانس ۱۸ولت ۳ امپر بعد با ترانس ۲۴ ولت هم همین تست رو روش انجام دادم جواب داد یعنی به جایه ترانس ۱۸ ولت ترانس ۲۴ ولت نصب کردم البته ترانس ۲۴‌ولت رو پل دیود شانه ای استفاده کردم و روی خود ترانس نصب کردم مثب و منفیشم مستقیم کشیدم سر خازن بزرگ تا اینجا که ایرادی نداشتم و منبع ولتاژش کمو زیاد میشد و اوکی بود همچی ( اگر پل دیود خارج از مدار مشکلی نداشته باشد و مثبت و منفی یک سره به سر دو سر خازن متصل شده باشد که اگر مشکلی دارد ممنون میشم بهم بگین ) بعد مقاومت اجریو نصب کردم هم با ترانس ۱۸ تست کردم هم با ۲۴ تا اینجا هم هیچ مشکلی نداشت و ولتاژ به خوبی کمو زیاد میشد با ی مقدار خطا که تو عیب یابی نوشتین مشکلی نداره
بعد ترانس ۱۸رو دوباره متصل کردم به منبع اپ امپ متصل کردم و زدم برق باز هم هیچ ایرادی نداشت و داشت کارشو میکرد ولتاژ به خوبی کمو زیاد میشد کالیبره کردمش و اوکی بود همه چیش ولوم جریان هم کارشو به خپبی انجام میداد و جریان رو کمو زیاد میکرد وقتی بار به خروجی مدار متصل بود بدون بار هم که تا ته میچرخوندم ال ای دی روشن میشد و بازر بوق میزد که یعنی جریان ۰ انتخاب شده و ولتاژ رو هم ۰ میکرد یعنی مثلا ولتاژ ۲۲ ولت هست ولوم جریان رو میچرخونیم که کمترین حالت ممکن جریان ر انتخاب کنیم هم ولتاژ هم جریان صفر میشد
تا اینجا هیچ هیچ هیچ مشکلی نبود و همه چی اوکی بود
حتی ۱۰ عدد tip35 رو هم وصل کردم که ببینم جواب میده یا ن اون هم مشکلی نداشت و به خروجی مدار بار وصل کردم و کار کرد و تا اینجا هم مشکلی نداشتم بعد سه عدد مقاومت ۰.۲۲ صدم اهم ۱۰ وات رو موازی کردم که خودتون فرمودین و متصل کردم و باز هم هیچ هیچ مشکلی نبود
همه این تست ها با ترانس ۱۸ ولت بود
اما وقتی ترانس ۲۴ ولت وصل کردم ولوم جریان به خوبی کارشو انجام نمیداد
یعنی وقتی جریان رو کمترین حالت ممکن انتخاب میکنم که همون معادل صفر هست و باید ال ای دی روشن شود و بازر صوت بزند و‌ ولتاژ رو صفر کند این عمل انجام نمیشود
یعنی وقتی ولتاژ بیشتر از ۱۰‌ولت هست ولوم جریان رو کم میکنم ال ای دی و بازر به کار میوفتن و ولتاژ رو حدود ۶.۲ دهم ولت میکنن ن کمتر
و وقتی در همین حالت ولوم ولتاژ رو کم میکنم و به زیر ۵ ولت میرسونم ال ای دی و بازر خاموش میشن و هر چقدر ولوم جریان رو کمو زیاد میکنم دیگه روشن نمیشن
شرمنده یکم زیاد شد
عکس هم گرفتم از همون اول اگه لازمه تبدیل به لینک کنم و بفرستم
سپاس ❤️

ولتاژ دو سر زنر ۷ ولتی که من پیدا نکردم ۶.۸ دهم ولتی گزاشتم ۰.۷۴ دهم ولت هست
ولتاژ دو سر زنر ۵ ولتی هم که من ۵.۱ ولتی گزاشتم ۴.۳۸

کلن نیم ساعت نمیشه مونتاژ کردم هیچ کاریم نکردم که زنر ها بخوان بسوزن با ترانس ۱۸ ولتی جواب داد بعد اینکه ترانس ۲۴ رو نصب کردم اینطوری شد
البته ۲ تا ترانس ۲۴ دارم هم ۶امپر هم ۳۰ امپر با جفتشونم امتحان کردم همین طوری بود
یعنی ولتاژ بالای ۷ ولت باشه وقتی ولوم جریان رو میچرخونی که جریان ۰ انتخاب کنی ولتاژ ۶.۳ نشون میده و صفر نمیشه بازر و ال ای دی هم روشن میشن
ولی وقتی ولتاژو کم میکنی دیگ نه بازری روشن میشه ن ال ای دی
سپاس❤️

درود

همانطور که در پست ۷۷۲ پیش بینی کردم برای اینکه پاسخ منو ندی و عکس مورد نظرم را ارسال نکنی مطابق معمول چند روز تاپیک را ترک میکنی و وقتی میای موضوع را عوض میکنی .

فدای تو بشم فقط داری منو عذاب میدی و با این شیوه هیچ نتیجه ای نمیگیری چرا ؟

چون کاری که ازت میخوام انجام نمیدی و یا اگر انجام بدی کارهای دیگری هم انجام میدی و بمن اطلاع نمیدی در حالیکه کف کردم اینقدر تاکید کردم که هیچ کار هیچ کار هیچ کار دیگری انجام نده

اما کو گوش شنوا.

مثلا گفتم ترانس را برای ولتاژ ۱۸ ولت و نهایتا ۲۰ ولت آماده کن اما تا جائیکه تونستی بهونه آوردی که چسب روی ترانس لحیم نمیگیره و غیره و عاقبت هم کار خودتو کردی و ۲۴ ولت با ولتاژ مستقیم حدود ۳۴ ولت درست کردی که چون هر چه گفتم بذار با شرایط نقشه راه بیافته بعد باید تغییرات اعمال بشه ولی حاضر نیستی از کارهای دلخواهت و ولتاژ بالا از ابتدای مونتاژ و موقتا هم دست بکشی که عاجز شدم و گفتم اشکال نداره با همین ولتاژ درست میکنیم .

لذا توصیه ای با تگرار مکرر مطرح و سوالاتی کردم و خواستار عکس مورد نظرم شدم.

اما مطابق معمول بعد از چند روز برگشتی و بدون توجه به سوالاتم و بدون پاسخگویی ، فقط حضرتعالی سوالاتی مطرح و موضوع را عوض کردی و گفتی دیود پل را خارج از برد و فقط دو پایه خروجی را به خازن و قطعا دو پایه ورودی را به ثانویه ترانس متصل کردی و گفتی بخوبی کار میکرد و بعد با اتصالی سوخته و حالا سوالاتی داری.

عزیزم با این شیوه یک تاپیک مجزا باز کن که برای چند سال آینده مدام این شیوه را ادامه بدی و این تاپیک را آشفته نکنی.

اصولا بنحوی که دیود پل را متصل کردی محاله بدرستی کار کرده باشه زیرا به کرات تاکید کردم و در نقشه ۴ نقطه با رنگ های متفاوت روی دیود پل مشخص کردم که ۴ پایه دیود پل باید با سیمکشی به آنها متصل بشه ولی کار دیگه کردی و میگی چقدرم خوب جواب میده چون میخوای سوالات خودتو مطرح کنی و هدفت پاسخ سوالهای شخصی خودت است و با کارهای عجیب و غریب فکر میکنی اشکالو فهمیدی و مانند اولیت پستت اگه پاسخ سوال را بگیری دیگه حله

ولی باید بدونی چند سال آینده هم دقیقا همین تصور را داری که اشکالو فهمیدی . لذا به همین خیال باش

و تا زمانیکه پاسخ اخرین سوالاتم را ندی و عکس مورد نظرم را نفرستی پاسخی برات ندارم.

موفق باشید

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

با درود

استاد غزال عزیز
در رابطه با مدار فوق اگر تغذیه آیسی رو مجزا از منبع مستقل دیگری تامین نماییم آیا مجاز هستیم ولتاژ ورودی رو افزایش بدیم ؟
آیا ترانزیستور قدرت هم تحط فشار قرار میگیره؟
ولتاژ ثانویه ترانس 30 ولت بشود

با تشکر

بالا