آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کم کردن روغن پژو 405 مدل ۹۵

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
دوستان ماشین بنده مدلش پژو 405 مدل ۹۵ هست ماشین کم کاری هست زیاد فشار هم روی ماشین نمیارم.چند وقت پیش احساس کردم زمانی ماشین روشن میکنم و درجا کار می‌کنه خیلی ارزش داشت و سوختشم خیلی زیاد بود و بقول مکانیک ها ۳کار میکرد.من با مراجعه به نفر وارد بهم گفتن احتمالا یکی از سوپاپهای سرسیلندر مشکل داره منو معرفی کرد به یه نفر دیگه من رفتم پیش اون بنده خدا سرسیلندر رو باز کرد دیدم سوپاپ سوخته بود همه وسایل رو نو زد سوپاپ رو دست دوم زد گفت چون یدونه خراب بوده نیازی به تعویض همه سوپاپ ها نیست.بعد جمع کردن ماشین مشکل لرزش و بالا بودن مصرف سوخت برطرف شد اما حالا مشکلی که داره اینه که روغن کم می‌کنه اوایل من فکر میکردم روغن اصلی نیست اما الان متوجه شدم از روغن نیست.نکته جالب اینه که وقتی روغن تعویض میکنم بعد از چند روز میام روغن چک میکنم میبینم حداقل یک لیتر تا دو لیتر کم کرده وقتی میام روغن فول میکنم دیگه روغن کم نمیکنه.این مسأله خیلی آدمو گیج می‌کنه.همین چند روز. پیش روغن تعویض کردم ۳۰۰کیلومتر ماشین راه رفت نگاه کردم دیدم ۲لیتر کم کرده اما وقتی اومدم روغن فول کردم نزدیک به ۱۰۰۰کیلومتر ماشین کار کرده اما روغن کم نکرده.ماشین هم خیلی گاز دادم تا ببینیم روغن کم می‌کنه دیدم بعد فول کردم روغن کم نکرده‌.سر سیلندر هم باز بود خودم نگاه کردم بوش های سیلندر لبه نداشت خود مکانیک هم گفت که سیلندرش خیلی نو و تمیز مونده.بعد باز کردن سرسیلندر و جمع کردنش این مشکل کم کردن روغن اضافه شد قبلاً به هیچ وجه این مشکل رو نداشت

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام اول باید ببینید ماشین روغن ریزی داره یا روغن سوزی؟ داخل اگزوز چرب نمیشه؟ دود سفید نمیکنه؟
کم کردن روغن در حالت روغن سوزی از خرابی لاستیک های گاید سوپاپ (بهش گیت سوپاپ هم میگن) یا خرابی واشر سرسیلندر یا خرابی اورینگ ته بوش پیستون ها و خرابی رینگ میتونه باشه ، خود بوش پیستون هم ممکنه مشکل دار باشه
تمام موارد باید توسط مکانیک مجرب بررسی بشه ، برای من چند بار پیش اومده که مکانیک ناوارد عیب رو تشخیص نداده و مجبور به تعمیر مجدد شدم

• Like

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
773
989
درود هنگام روشن بودن موتور درب قالپاقو باز کن اگه دود زد بیرون موتور کمپرس داره که داره حالت خوبش با یه دست رینگ حل میشه و راه حل اساسی تر تعمیر اساسیه.

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
دوستان اینی که روزه اول که روغن تعویض میکنم بعد چند روز نگاه میکنم نصف شده روغن.اما میام کمبود روغن رو جبران میکنم و فول میکنمش دیگه روغن کم نمیکنه این خیلی گیج کننده ست.بعدشم همه این مشکلات بعد باز کردن سرسیلندر پیش اومده.نا گفته نمانده ماشین گاز میده یه ذره احساس میکنم دود آبی داره

• Like

amookhteh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2015-01-17
773
989
اگه تو سرگاز ماشین دود کنه لاستیکهای ساق سوپاپ خرابه.

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
با درود ///دوست گرامی من نمیدونم مشکلتون حل شده یا نه چون تاریخش خیلی گذشته //ولی محض اطلاعتون کلا 405 روغن کم میکنه حتی توی دفترچه راهنمای اون هم توضیح داده که هر 1000 کیلومتر تا نیم لیتر مجاز هستش //البته اینی که شما میفرمایید بعد از 300 کیلومتر 2لیتر روغن کم کرده خیلی غیر عادی هستش حتی ماشینهایی که روغن سوزی خیلی شدید دارن هم توی 300 کیلومتر نهایتا نیم لیتر کم نمیکنه البته در اون حالت دود خیلی زیادی هم داره ولی اینی که شما 2لیتر کم کرده حتما یه جا روغن ریزی داره البته شاید در جا کار کنه مشخص نباشه ولی وقتی دور بالا کار میکنه از یه جا نشتی داره

بالا