آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: روشن نشدن پاور

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
موقع تست دیود شاتکی که گفتید یکیش به هم راه میدن منظورتون چیه؟
خوب دیود ها از یک طرف راه میدن و از طرف دیگه راه نمیدن
شما هیت سینک دوم رو در بیار کامل و بیرون چک کن
پراب مشکی رو بزار وسط و پراب قرمز رو یک بار به چپ و یکبار به راست بزن در هر دو بار که پراب قرمز عوض میکنی عددی مثل هم در حدود 0.3 تا 0.5 نشان میده و اگر مثل هم نبود و 00 بود یعنی سوخته
در ثانی شما 3 تا دیود شاتکی روی هیت سینک دوم داری سمت راست آی سی رگولاتور 7805 هست که برای تثبیت 5 ولت خروجی استندبای هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: partis

Hooman_rock

کاربر
2018-02-09
22
21
با سلام .روی هیتسینک دوم 4 تا دیود شاتکی دارم که شمارشون ایناست:
2 تا دیود S16C40C
F12C20C
F06C20C
همه دیودها رو از رو بر خارج کردم و تست کردم که همه روی حالت تست دیود حدود 0.5 رو نشون میداد ولی دو تا دیود S16C40C مقدار 0.145 رو نشون میداد به نظرتون این دو تا مشکل دارن؟ در ضمن با اتصال سیم سبز و مشکی به هم روی بیس ترانزیستورهای C945 مقدار 2.5 ولت رو دارم ولی فن روشن نمیشه و خروجی ندارم.اینو هم بگم تمام خازنهای الکترولیت،ای سی های TL 494 ,LM339-Tl431 و دو تا ترانزیستور A733 وترانزیستور C3150 که روی هیتسینک اول بود که سوخته بود و اتصالی داشت و نیز اپتو کوپلر رو تعویض کردم. خازن های عدسی و مقاومتها رو تست کردم که هم ظاهرشون سالم بود و هم با مولتی متر تست کردم که ظاهرا مشکلی نداشتن.این پاور خیلی درگیرم کرده .حیرون موندم .

آخرین ویرایش:
  • Like

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
با سلام .روی هیتسینک دوم 4 تا دیود شاتکی دارم که شمارشون ایناست:
2 تا دیود S16C40C
F12C20C
F06C20C
همه دیودها رو از رو بر خارج کردم و تست کردم که همه روی حالت تست دیود حدود 0.5 رو نشون میداد ولی دو تا دیود S16C40C مقدار 0.145 رو نشون میداد به نظرتون این دو تا مشکل دارن؟ در ضمن با اتصال سیم سبز و مشکی به هم روی بیس ترانزیستورهای C945 مقدار 2.5 ولت رو دارم ولی فن روشن نمیشه و خروجی ندارم.اینو هم بگم تمام خازنهای الکترولیت،ای سی های TL 494 ,LM339-Tl431 و دو تا ترانزیستور A733 وترانزیستور C3150 که روی هیتسینک اول بود که سوخته بود و اتصالی داشت و نیز اپتو کوپلر رو تعویض کردم. خازن های عدسی و مقاومتها رو تست کردم که هم ظاهرشون سالم بود و هم با مولتی متر تست کردم که ظاهرا مشکلی نداشتن.این پاور خیلی درگیرم کرده .حیرون موندم .

بله دیود ها سالمه
شما از لامپ تست استفاده میکنی؟
دیود های زیر سلف ها هم چک کنید
دیود های کنار c945 چک کنید

من حدس میزنم چون تعداد زیادی از قطعات را بیخودی تعویض کردید قطعه ای را اشتباه گذاشتید چه بسا ترانزیستور های c945 موجود در بازار در دو نوع بیس کنار و بیس وسط هستند

آخرین ویرایش:

Hooman_rock

کاربر
2018-02-09
22
21
بله از لامپ سری استفاده میکنم.ترانزیستور ی که عوض کردم پایه کناری بیس بود .متاسفانه نقشه این پاور رو گیر نیاوردم.ایا راهی هست که بشه دستی پاور رو اسارت کرد؟

• Like

Hooman_rock

کاربر
2018-02-09
22
21
.ولتاژ خروجی ترانس اول رو گرفتم هم قبل از استارت و هم بعد از استارت پاور ، هیچ ولتاژی روی هیچ کدام از پایه ها وجود نداره، ولی پایه های ورودی سیم پیچ از سمت اتوکوپلر،پایه اول و چهارم و نیز پایه دوم و چهارم هر کدوم 305 ولت دارند و پایه سه و چهار یه ولتاژ متغیری داره.ظاهر ترانس هم سالمه به نظرتون مشکل کجاست؟ترانس بزرگه هم در قسمت ورودی ترانس ولتاژی نداره

• Like
بالا