آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: آموزش تغییر مک آدرس | How to make change Mac address

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,773
سلام بنده هم از روشی که توضیح دادین استفاده کردم اما تو برنامه هگزا ادیتور وقتی مک مورد نظر رو سرچ میکنم نمیاره . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سوال بعدی منظور از چراغ دیتا همون چراغ اینترنته؟ یا چراغ دی اس ال رانژه

مدل دقیق مودم چیه ؟ و فایل فلش مربوطه رو آپلود کنید

منظور از دیتا همون چراغ اینترنته

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
191
36
یزد
با درورد.
هیچکدوم از دوستان تونسته مک مودم آشنای اول رو تغییر بده؟
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن بنده رو.
نمونه فایل و مک فایل رو میذارم اگه کسی به نتیجه رسید اطلاع بده ممنون میشم.
مک رو بدون دو نقطه میذارم که جلو عقب نشه.
00051D030405
meysami ashenay aval2000.rar

پیوست‌ها

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
484
875
قم
سلام
بنده آدرس مک انواع مختلف دستگاه ها رو عوض کردم از جمله مودم

حالا چیزی که لازمه اینکه یه عکس خوب از پشت و روی برد و مک آدرس جدید (اگر هم فایلش سالم یک مودم دیگر رو دارید ) حتما مک آدرس اونم ارسال کنید تا براتون اصلاح کنم .

موفق و پیروز باشید

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
درود

در خیلی از وقت ها , برای رفع مشکل نرم افزاری مودم نیاز به پروگرام کردن ای سی فلش (
25Q16) داخل مودم توسط پروگرامر (مثل TNM 5000) دارد.

بنابر این ای سی فلش را توسط فایل سالم و مورد اعتماد که در همین انجمن (
IRANTK) و یا سایر انجمن ها و شبکه های اجتماعی دانلود کرده توسط پروگرامر , پروگرام میکنیم و پس نصب ای سی و ریست دستی مودم و کانفیگ مودم نیاز به ریست کردن مک آدرس است که باید با پشتیبان اپراتور شرکت اراعه دهنده سرویس خودتان مانند مخابرات یا شاتل و یا ... تماس حاصل فرمایید که مک آدرس خط شما را ریست و یا رفع خطا کنند و باید با یک بار خاموش روشن کردن مودم , چراغ دیتا شما روشن شود!
اما این اتفاق نمیافتند !
اینجاست که شما میبایست اقدامات ذیل را انجام داده و برای رفع عیب آن اقدام نمایید.

hidden content may not be quoted

تایپیک مربوطه :
عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

امیدوارم که مفید واقع شده باشد.

سپاس

خب اینکه فرمودید در مورد مودم tplink بود در مورد مودم 2750 dlink چه باید کرد؟ چرا وقتی مک رو تغییر میدم مودم روشن نمیشه ؟ شاید ی نفر اون آی سی رو گم کنه یا اصلا مودم رو بدون آی سی بخره چرا حتی با آی سی نو هم وقتی آی سی رو پروگرام می کنم و مک رو تغییر میدم مودم روشن نمیشه؟

rayanekar

کاربر vip
کاربر
2016-03-19
63
165
ارزانترین پروگرامر آیسی فلش و ایپرام سری 24 و 25 پروگرامر ch341 که قیمتش تو بازار حدود 50 تومن خودم 3 ساله دارم استفاده میکنم

سلام همکار عزیز
با این پروگرامر مشکلی نداری؟ یعنی همون کارایی پروگرامر های TNM یا RT809H را دارا هست و یا اصلا برای مشکلات پروگرام کردن فقط آی سی پاسخگو هست ؟ اگه ممکنه ی شرحی بدید ممنون

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,043
33
همدان
سلام همکار عزیز
با این پروگرامر مشکلی نداری؟ یعنی همون کارایی پروگرامر های TNM یا RT809H را دارا هست و یا اصلا برای مشکلات پروگرام کردن فقط آی سی پاسخگو هست ؟ اگه ممکنه ی شرحی بدید ممنون

سلام بله کارائی rt899 و tnm5000 رو داره ولی فقط آیسی های فلش و آیپرام رو پشتیبانی میکنه یعنی سری 24 و 25 و 93

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
191
36
یزد
مک مودم های دیلینک رو تغییر ندین چون دیگه روشن نمیشن.همون فایل رو بدون تغییر رایت کنین توی تنظیمات مودمتون قسمت mac clone مک مودم خودتونو وارد کنین.

arman_persia

کاربر vip
vip
کاربر
2018-11-27
85
191
36
یزد
خب اینکه فرمودید در مورد مودم tplink بود در مورد مودم 2750 dlink چه باید کرد؟ چرا وقتی مک رو تغییر میدم مودم روشن نمیشه ؟ شاید ی نفر اون آی سی رو گم کنه یا اصلا مودم رو بدون آی سی بخره چرا حتی با آی سی نو هم وقتی آی سی رو پروگرام می کنم و مک رو تغییر میدم مودم روشن نمیشه؟

مک مودم های دیلینک رو تغییر ندین چون دیگه روشن نمیشن.همون فایل رو بدون تغییر رایت کنین توی تنظیمات مودمتون قسمت mac clone مک مودم خودتونو وارد کنین.​

بالا