آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودم tplink 8901n

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام مودمی داشتم سه چراغ ثابت بود بایوس زدم با اینترنت خودم(پیشگامان جنوب) چکش کردم همه چی اکی بودولی مشتری اینترنت مخابرات داشت با اینترنت مخابرات جواب نمیدادومشتری شاکی برگشت...مشکل ازفایله ازچی هست؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,821
فارس
پاسخ : عدم اتصال اینترنت مخابرات بامودمtplink 8901n

سلام مودمی داشتم سه چراغ ثابت بود بایوس زدم با اینترنت خودم(پیشگامان جنوب) چکش کردم همه چی اکی بودولی مشتری اینترنت مخابرات داشت با اینترنت مخابرات جواب نمیدادومشتری شاکی برگشت...مشکل ازفایله ازچی هست؟
سلام
مشکل از مک ادرس مودم هست ، چون مودم فلش میشه پس مک ادرسش تغییر میکنه و وقتی دوتا مودم توی شبکه مخابرات با مک ادرس یکسان وجود داشته باشه اجازه وصل شدن به هیچکدوم رو نمیده
دوتا راه حل داره :
[hide]
۱-تغییر مک ادرس داخل فایل فلش با هگز ادیتور یا از طریق telnet
۲-تغییر مک ادرس با گزینه mac clone داخل تنظیمات مودم[/hide]

آخرین ویرایش:

ahmad_janson

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-30
105
412
بندر انزلی

فریمور مودم رو آپدیت کنید ، مشکل حل میشه .

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309

ممنون باشه اینارو هم تست میکنم.جالب بود برام ورومخم رفته بود.

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309

فریمور مودم رو آپدیت کنید ، مشکل حل میشه .
برم سایت خوده مودمه وورژنشوببینم فایلشوبزنم توقسمت maintenance اونجااپدیت فریمور بزنم؟

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309

سلام
مشکل از مک ادرس مودم هست ، چون مودم فلش میشه پس مک ادرسش تغییر میکنه و وقتی دوتا مودم توی شبکه مخابرات با مک ادرس یکسان وجود داشته باشه اجازه وصل شدن به هیچکدوم رو نمیده
دوتا راه حل داره :
hidden content may not be quoted
شماازکجامیدونی توشرکت مخابرات دوتامودم بایک مک ادرسه؟منظورتون کلیه یعنی تو ایران تو همه isp ها دوتا مک ادرس یکسان هست .یا فقط شرکت مخابرات مدنظرتونه دوتا مودم با یک مک هس؟خودتون تست کردید جواب گرفتید؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,821
فارس

شماازکجامیدونی توشرکت مخابرات دوتامودم بایک مک ادرسه؟منظورتون کلیه یعنی تو ایران تو همه isp ها دوتا مک ادرس یکسان هست .یا فقط شرکت مخابرات مدنظرتونه دوتا مودم با یک مک هس؟خودتون تست کردید جواب گرفتید؟

از اونجا میدونم که مودم سالمه و چراغ لینک روشن میشه ولی وصل نمیشه و فقط هم اینترنت مخابرات اینجوریه همین مودم رو ببری روی خط شاتل یا اسیاتک راحت کانکت میشه

چون شما فایل فلش رو از اینجا دانلود میکنی و بقیه هم از همینجا دانلود میکنن ، پس هرکی مثلا فایل فلش مودم 8901 رو فلش کنه مک ادرس مودمش با مک ادرس مودمی که فایل فلش از روی اون خوانده شده یکی میشه و برای من که توی شهرستان هستم چند بار پیش اومده که مشکل تداخل مک ادرس داشته باشم و برای کلان شهر ها که دیگه احتمالش خیلی بیشتره ، تا اونجا که من تست کردم فقط مخابرات همچین مشکلی داره و اسیاتک و شاتل به مک ادرس حساس نیستن
من شخصا تغییر مک ادرس رو تست کردم جواب داده
ضمنا وقتی دوتا مودم مک ادرسش یکی باشه هیچکدومش کار نمیکنه و برای یه نفر دیگه که مک ادرسش مثل مودم شما شده هم مشکل درست شده و هی زنک میزنه ۲۰۲۰ و اونا هم بهش میگن همه چی درسته و مودمت خرابه!

ahmad_janson

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-30
105
412
بندر انزلی

برم سایت خوده مودمه وورژنشوببینم فایلشوبزنم توقسمت maintenance اونجااپدیت فریمور بزنم؟
بله دقیقا . فقط دقت کنید که ورژن با مودم شما یکی باشه .

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309

سلام
دوتا راه حل داره :
hidden content may not be quoted
لطف میکنید اسم دقیق نرم افزار هگزادیت ونمونه مثالشو بیارید باعکس.یه نمونه نصب کردم خیلی درهم برهمه نمیشه تشخیص داد کدوم مکشه تغییربدم
تل نت چی هست؟
مک کلون داخل مودم تی پی لینک و دی لینک کدوم قسمته چیزی به این نام نیافتم تو تنظیمات مودم

آخرین ویرایش:
بالا