آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: ابداعات و اختراعات الکترونیکی خلق کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

هرچند مجددا اعلام و راهنمایی میکنم فقط با تغییر ساده و افزودن یک قطعه دو پایه الکترونیکی ایراد مورد بحث بکلی رفع میشه .
بطوریکه در شرایط عادی کوچکترین صدایی از بیزر شنیده نشود و در زمان پروتکت با صدای طبیعی و بلند ، هشدار دهد .

اما با توجه به تلاش قابل تحسین و استقبال علاقمندان و با توجه به دستگاه منبع تغذیه مورد نظر که برای رفع این ایراد معطل است

لذا در صورتیکه ۵ نفر از علاقمندان ، خواستار تقدیم ابتکار باشند و تلاش ذهنی مشتاقان را کافی میدانند رای و نظر خود را اعلام فرمایند تا روش بسیار ساده مربوطه را اعلام کنم و در تاپیک زیر که دستگاه تغذیه برای این ایراد معطل است عملا تست کنیم .

https://www.irantk.ir/threads/11112...فید-استاد-غزال?p=644398&viewfull=1#post644398

سپاس

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
درود

هرچند مجددا اعلام و راهنمایی میکنم فقط با تغییر ساده و افزودن یک قطعه دو پایه الکترونیکی ایراد مورد بحث بکلی رفع میشه .
بطوریکه در شرایط عادی کوچکترین صدایی از بیزر شنیده نشود و در زمان پروتکت با صدای طبیعی و بلند ، هشدار دهد .

اما با توجه به تلاش قابل تحسین و استقبال علاقمندان و با توجه به دستگاه منبع تغذیه مورد نظر که برای رفع این ایراد معطل است

لذا در صورتیکه ۵ نفر از علاقمندان ، خواستار تقدیم ابتکار باشند و تلاش ذهنی مشتاقان را کافی میدانند رای و نظر خود را اعلام فرمایند تا روش بسیار ساده مربوطه را اعلام کنم و عملا در تاپیک زیر که دستگاه تغذیه برای این ایراد معطل است عملا تست کنیم .

https://www.irantk.ir/threads/11112...فید-استاد-غزال?p=644398&viewfull=1#post644398

سپاس
سلام استاد والا مشغله فکری و کاری اجازه نمیده وگرنه حتما راهی هست
تمنا میکنم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

لذا در صورتیکه ۵ نفر از علاقمندان ، خواستار تقدیم ابتکار باشند و تلاش ذهنی مشتاقان را کافی میدانند رای و نظر خود را اعلام فرمایند تا روش بسیار ساده مربوطه را اعلام کنم و در تاپیک زیر که دستگاه تغذیه برای این ایراد معطل است عملا تست کنیم .

سپاس

سلام
استاد مهربانم و همکاران عزیزم الان متوجه شدم اشتباه است.
IMAG0996.jpg
متشکرم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
استاد مهربانم و همکاران عزیزم الان متوجه شدم اشتباه است.
مشاهده فایل‌پیوست 175440
متشکرم

درود

بیزر با این نقشه ، در حالت عادی صدای ضعیفی نداره بلکه صدای بلندی داره و در زمان پروتکت که باید هشدار بده ، ازآنجاکه کنتاکت رله دو پایه بیزر را اتصال کوتاه میکنه ، لذا در زمان پروتکت بیصدا میشه.

سپاس

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
درود

بیزر با این نقشه ، در حالت عادی صدای ضعیفی نداره بلکه صدای بلندی داره و در زمان پروتکت که باید هشدار بده ، ازآنجاکه کنتاکت رله دو پایه بیزر را اتصال کوتاه میکنه ، لذا در زمان پروتکت بیصدا میشه.

سپاس
در تکمیل فرمایشات شما عرض کنم که با این روش بیزر دایما در حال نواختن هست و تحت هیچ حالتی اصلا کم و زیاد هم نمیشه
جسارتا استاد به همون رله دو کنتاکت که دوستان فرمودند رضایت بدید::_iRanTK.iR_::

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
در تکمیل فرمایشات شما عرض کنم که با این روش بیزر دایما در حال نواختن هست و تحت هیچ حالتی اصلا کم و زیاد هم نمیشه
جسارتا استاد به همون رله دو کنتاکت که دوستان فرمودند رضایت بدید::_iRanTK.iR_::

بله نقشه سمت راست همینطوره که فرمودید.
و نقشه سمت چپ فقط در زمان پروتکت بیصدا میشه.

سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

سپاس

سلام
استاد خوبم.
Untitledاکبر.jpg
متشکرم
s[.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود
آفرین

البته سری کردن بوبین رله و بیزر صحیح نیست و رله هیچوقت فعال نمیشه ولی موازی کردن بیزر و رله صحیح است
درواقع کافیه بیزر را با رله موازی کنید که یکی از روش های ابتکاری است ولی اگه روش بدون قطعه را اعلام و راهنمایی میکردم دیگه نیاز به تشخیص قطعه نداشتید و بسرعت راهکار رو پیدا میکردید و مشخص میشد باید بیزر را با قطعه ای موازی کنید که در زمان پروتکت فعال میشه .
و دراینصورت پاسخ سریع ، فعالیت های ذهنی رو متوقف میکرد و از نظر علاقمندان محروم میشدیم .

درواقع با این روش باید یک پایه بیزر را آزاد کنید و به کلکتور Q1 متصل کنید تا با بوبین رله موازی بشه .
آفرین معلومه تلاش کردی قبل از اینکه اعلام کنم خودت پیداش کنی و بالاخره بی قراری کمکت کرد به نتیجه برسی .
مطمئنا با این توفیقات ، اعتماد بنفس لازم را بدست می آورید و باور میکنید خیلی هم سخت نیست
ببینید میتونین روش های دیگه رو پیدا کنین ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

راهنمایی
گزینه بعدی برای رفع مشکل

برای یافتن راه حل بعدی ، توجه شما رو به خازن ۴۷ میکرو معطوف میدارم که در صورت مسئله و مشکل تاکید شد خازن ۴۷ میکرو منشاء جریان نشتی ناچیز است که ناخواسته جریان ضعیفی برای بیزر فراهم میکنه
.

سپاس

بالا