آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هود کن کنترل دار که با وصل کردن به برق روشن شده ولی پنل جلو درست کار نمیکند

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام
با جدا کردن هردو آی سی 8 پایه از روی برد پنل بازم با وصل کردن به برق به همون صورت قبلی روشن میشه یعنی هیچ تغییری از حالت قبلی نکرده . امکان داره خرابی این آی سی باعث بشه .بلافاصله بعد از روشن کردن آی سی
uln2003an که تعویض کردم بسوزه . البته هر بار که برای تست روشن میکردم حدود 5 ثانیه بود . با تشکر
اگر از سلامت uln2003 مطمعن هستید فرمان اشتباه از پردازنده میاد درصورتی که هیچ فرمانی از ۲ ای سی 8 وپایه نگرفته و
ای سی atmega8 شما سوخته و عملا باید به فکر برد جدید باشید.
متاسفم

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
با سلام
به علت پیدا نکردن برد پنل با توجه به درخواست مشتری به صورت تک سرعت خاموش و روشن هود را مشتری تحویل دادم . با تشکر

Spoof

کاربر
2016-07-11
10
14
درود
دوست عزیز مشکل در معیوب بودن آیسی که با تعویض و یا پروگرام آیسی atmega است و با پروگرام توسط بکاپ دستگاه مشابه حل خواهد شد.

hamid beid

کاربر
2020-09-07
1
1
با سلام ، دقیقا برد منم همینه که ایشون شات داده، مشکلم اینه بدونه شیشه رو تاچ عالی کا میکنه.
شیشه رو که میندازم ، کار نمیکنه، البته در هر دو صورت با کنترل کار میکنه، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟
با تشکر از اساتید

Bavaria 88

کاربر
2019-05-04
83
94
23
شیراز
با سلام ، دقیقا برد منم همینه که ایشون شات داده، مشکلم اینه بدونه شیشه رو تاچ عالی کا میکنه.
شیشه رو که میندازم ، کار نمیکنه، البته در هر دو صورت با کنترل کار میکنه، میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟
با تشکر از اساتید
سنسور نوری رو بررسی کنید

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام
هود کن کنترل دار که پنل جلو هم دارد و چهار دکمه لمسی دارد . که با وصل کردن به برق بدون زدن دکمه روشن شده و پنل اطلاعات روشن نمیشه و از چهار دکمه سه دکمه چراغ آن روشن و ثابت میشود و فن با سرعت متوسط کار میکنه . با وصل کردن به برق سه تا رله هست که اتومات کار میکنه .و با عث روشن شدن فن میشه . آی سی uln2003an داشت که سوخته بود . ولی با تعویض هم فرقی نکرده . نکته دیگه اینکه اگه پنل جلو را خارج کنی خاموش میشه و با وصل کردن پنل دوباره به هون حالت قبلی روشن میشه . عکس برد پنل و برد بالایی را میزارم . با تشکر

مشاهده فایل‌پیوست 152422مشاهده فایل‌پیوست 152423مشاهده فایل‌پیوست 152424مشاهده فایل‌پیوست 152425

سلام دوستان
من هم همین نوع برد هود can رو دارم. با توجه به اینکه روی هر دور وقتی رله ها در گیر میشن حتما دو پایه خروجی برد به موتور رو اتصال کوتاه میکنن (که از روی همین عکسای آپلود شده هم کاملا مشخصه) یه موتور چهار دور ۶ سیم چطوری بهش میتونه وصل بشه و چهار دورشو هم کامل بده؟ خیلی ممنون میشم پاسخ بدین.

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
ولتاژ تغذیه کمه که کلید ها بدون شیشه کار میکنن و وقتی شیشه میذاری لمس کار نمیکنه.احتمالا دیود زنر سوخته اگر با زنر تثبیت میشه.من همین مشکل روی برد چایساز لمسی داشتم

nima9999

کاربر vip
کاربر
2007-10-23
20
26
ساری
سلام
ممنون از راهنمایی شما
در مورد مشابه که هود لمسی با کنترل کار میکرد ولی از پنل هیچ عملکردی نداشت و همچنین خود بخود کم وزیاد میشد با تعویض خازن صافی ولتاژ رگولاتر ٥ ولت مشکل کامل حل شد.

بالا