آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: باز کردن رندوم درب آیفون تصویری الکتروپیک

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,416
5,463
با سلام
دوستان آیفون الکترو پیک با مدل مانیتور 1286 البته بدون حافظه داخلی هست که برای یه آپارتمان 7 واحدی نصب هست.
مشکل این هست که طبقه آخر گاهی درب رو باز میکنه و گاهی باز نمیکنه !!!
جالب اینجاست که اکثرا در زمان تاریکی هوا یا هوا سردتر باشه درب باز نیکنه فقط و فقط هم یک واحد در طبقه آخر این مشکل رو داره
مانیتور هم 5 سیم از هر واحد مستقیم اومده به پنل و کیفیت سیمش هم خوبه.
رله درب بازکن پنل رو که باز کردم ولتاژ بوبین رله درب بازکن رو گرفتم واحد های دیگه که درب رو باز میکنن به بوبین ولتاژ 10.5 ولت میرسه ولی این واحد که مشکل داره ولتاژ به بوبین رله درب بازکن 7 ولت میرسه و گاهی به هم که باز میکنه به 9 ولت میرسه.
شاسی درب بازکن داخل مانیتور رو عوض کردم درست نشد.
TIP42 داخل مونیتور هم تست کردم سالم هست.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام
دوستان آیفون الکترو ژیک با مدل مانیتور 1286 البته بدون حافظه داخلی هست که برای یه آپارتمان 7 واحدی نصب هست.
مشکل این هست که طبقه آخر گاهی درب رو باز میکنه و گاهی باز نمیکنه !!!
جالب اینجاست که اکثرا در زمان تاریکی هوا یا هوا سردتر باشه درب باز نیکنه فقط و فقط هم یک واحد در طبقه آخر این مشکل رو داره
مانیتور هم 5 سیم از هر واحد مستقیم اومده به پنل و کیفیت سیمش هم خوبه.
رله درب بازکن پنل رو که باز کردم ولتاژ بوبین رله درب بازکن رو گرفتم واحد های دیگه که درب رو باز میکنن به بوبین ولتاژ 10.5 ولت میرسه ولی این واحد که مشکل داره ولتاژ به بوبین رله درب بازکن 7 ولت میرسه و گاهی به هم که باز میکنه به 9 ولت میرسه.
شاسی درب بازکن داخل مانیتور رو عوض کردم درست نشد.
TIP42 داخل مونیتور هم تست کردم سالم هست.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید
سلام
کاش مشکل رو تفکیک میکردی .
سوکت طبقه ۶ رو به واحد ۷ و سوکت واحد ۷ رو به ۶ وصل کن ببین همان ولتاژ 7 ولت رو داری یا نه .تا مشخص بشه ایراد از پنل هست یا مسیر سیم کشی
ولتاژ کم میتونه از طولانی شدن مسیر و یا سولفات کردن باشه و یا ایراد از تغذیه پنل داخلی باشه که نمیتونه ولتاژ رو برسونه که علتشم کم شدن ظرفیت خازن هست.
ولتاژ پنل داخلی هنگام تحریک کلید چند ولت و بوبین چند ولت هست؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,416
5,463
سلام
کاش مشکل رو تفکیک میکردی .
سوکت طبقه ۶ رو به واحد ۷ و سوکت واحد ۷ رو به ۶ وصل کن ببین همان ولتاژ 7 ولت رو داری یا نه .تا مشخص بشه ایراد از پنل هست یا مسیر سیم کشی
ولتاژ کم میتونه از طولانی شدن مسیر و یا سولفات کردن باشه و یا ایراد از تغذیه پنل داخلی باشه که نمیتونه ولتاژ رو برسونه که علتشم کم شدن ظرفیت خازن هست.
ولتاژ پنل داخلی هنگام تحریک کلید چند ولت و بوبین چند ولت هست؟
با سلام و تشکر
بعید میدنم مشکل از سیم کشی باشه.
چون ساختمان تازه ساخته شده و از هر واحد مستقل کابل آیفون از هر واحد به پنل اومده و کیفیت و ضخامتش هم خوبه.
ولتاژ تغذیه مانیوتور 15.5 ولت هست.
زمان تحریک شاسی درب بازکن کدوم ترمینال مانیتور باید ولتاژ بده؟

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,416
5,463
دوستان لطفا راهنمایی فرمایید

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام و تشکر
بعید میدنم مشکل از سیم کشی باشه.
چون ساختمان تازه ساخته شده و از هر واحد مستقل کابل آیفون از هر واحد به پنل اومده و کیفیت و ضخامتش هم خوبه.
ولتاژ تغذیه مانیوتور 15.5 ولت هست.
زمان تحریک شاسی درب بازکن کدوم ترمینال مانیتور باید ولتاژ بده؟
من قدیم کار میکردم و با مدل های جدید ایفون آشنایی ندارم اما اینگونه مشکلات در زمان ما مربوط به چند عامل میشد که یکیش منبع تغذیه بود و سولفات سیم بر اثر باران و یا ضعیف شدن سیم و طولانی بودن مسیر
که با اضافه کردن یک رشته و تقویت سیم مشکل حل و درب باز میکرد.
حال شما میبایست ولتاژ پنل داخل خونه تا رله ای که پایین هست بسنجی و ببینی اختلاف ولتاژی داری یا نه اگر اختلاف ولتاژ نداشتی همان 7 ولت بود مسکل شما از پنل ایفون داخلی هست که باید مورد بررسی قرار بگیره که احتمال به خرابی خازن میره ولی اگر اختلاف ولتاژ داشتی مشکل از سیم کشی هست.
برای تست راحت تر با واحد روبه رویی رله رو جابه جا کن ببین عمل میکنه یا نه مشکل از کدومه
این کارهایی هست که برای تشخیص باید انجام بدی.
ولتاژ بوبین رله هم بالاخره از پشت پنل داخلی میاد باید ببینی به کدوم سیم در زمان فشردن دکمه ولتاژ میاد و یا پنل رو باز کنی دنبال کنی و پیدا کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,416
5,463
من قدیم کار میکردم و با مدل های جدید ایفون آشنایی ندارم اما اینگونه مشکلات در زمان ما مربوط به چند عامل میشد که یکیش منبع تغذیه بود و سولفات سیم بر اثر باران و یا ضعیف شدن سیم و طولانی بودن مسیر
که با اضافه کردن یک رشته و تقویت سیم مشکل حل و درب باز میکرد.
حال شما میبایست ولتاژ پنل داخل خونه تا رله ای که پایین هست بسنجی و ببینی اختلاف ولتاژی داری یا نه اگر اختلاف ولتاژ نداشتی همان 7 ولت بود مسکل شما از پنل ایفون داخلی هست که باید مورد بررسی قرار بگیره که احتمال به خرابی خازن میره ولی اگر اختلاف ولتاژ داشتی مشکل از سیم کشی هست.
برای تست راحت تر با واحد روبه رویی رله رو جابه جا کن ببین عمل میکنه یا نه مشکل از کدومه
این کارهایی هست که برای تشخیص باید انجام بدی.
ولتاژ بوبین رله هم بالاخره از پشت پنل داخلی میاد باید ببینی به کدوم سیم در زمان فشردن دکمه ولتاژ میاد و یا پنل رو باز کنی دنبال کنی و پیدا کنی
با سلام وتشکر
خروجی های مانیتور رو با ولت متر ولتاژ میگیرم در زمان تحریک شاسی درب بازکن هیچ تغییر ولتاژی نداره و ولتاژش ثابت هست شاید پالسی باشه که بره روی پنل

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
با سلام وتشکر
خروجی های مانیتور رو با ولت متر ولتاژ میگیرم در زمان تحریک شاسی درب بازکن هیچ تغییر ولتاژی نداره و ولتاژش ثابت هست شاید پالسی باشه که بره روی پنل
fi
به جای اهمتر از ال ای دی همراه با مقاومت 100 اهمی تست بگیر .ببین لحظه ای روشن میشه یا نه .ببین کدوم پایه هست که فرمان میاد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.
بالا