آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تستر قطعات الکترونیکی LCR-T4

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
149
293
در آپدیت.های جدید چندین ال سی دی رنگی و معمولی حتی oled قابل پیاده سازی است..شما نوع ال سی دی که میخواهید استفاده کنید مشخص کنید درصورت امکان برنامه مورد نظر رو مجدد کامپایل میکنم و در اختیارتون میزارم...با نحوه اتصال ال سی دی به میکرو...

سلام داداش من این تسترو دارم lcd اون شکست گیر نمیاد یه lcd 2*16 دارم میخوام بهش وصلش کنم چجوری میشه

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
سلام داداش من این تسترو دارم lcd اون شکست گیر نمیاد یه lcd 2*16 دارم میخوام بهش وصلش کنم چجوری میشه

سلام...مجموعه فایل هگز برای انواع ال سی دی و راهنمای کامل تستر بصورت پی دی آف انجمن قبلاً آپلود کردم...

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام دوستان وقت بخیر
برای سنجش مقدار ear خازن برای این تستر ها از چه جدولی میشه استفاده کرد هر چی توی اینترنت گشتم چیزی ندیدم که با این تستر هماهنگ باشه اگه امکانش هست راهنمایی کنید
ممنونم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
364
748

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7

سلام مهندس
ممنون از پاسختون ولی باز این جدول ها با تستر t4 و t7 مخصوصا برای خازن های زیر ۱ میکرو هماهنگی نداره جدولی مخصوص تست های t4 و t7 وجود نداره؟ اگه نیست با این تست ها میزان ear را چطور متوجه بشیم که درست هست یا نه؟

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
364
748
سلام متقابل. ESR سنجی تقریبا مختص خازن های الکترولیت هست. اینکه می خواهید خازن های الکترولیت زیر یک میکرو فاراد را ارزیابی کنید عجیبه چون چند رنج خیلی محدود و کم استفاده هستند(مثل 0.22، 0.33، 0.47 و...) و به نظرم دانستن ESR آنها چندان اهمیت ندارد. اگر خازن های تانتالیوم را در نظر بگیریم، انقدر با کیفیت هستند که به راحتی خراب نمی شوند. خازن های پلی استر، MKT و عدسی هم ظرفیت خازنی پایینی دارند و ESR در آنها عامل مهمی محسوب نمی شود و خرابی در آنها بیشتر به صورت قطع شدن و یا اتصال کوتاه و نشتی و تغییر ظرفیت خودش را نشان می دهد و نیازی به تست ESR نیست. در ضمن دستگاه های تستر t4 و t7 در کل دستگاه های حرفه ای محسوب نمی شوند و ESR رنج های پایین رو اصلا نشان نمی دهند که بخواهیم نسبت به جدولی بسنجیم. از بزرگان سایت هم تقاضا دارم اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایند.

حتی در دستگاه ESR Meter حرفه ای شرکت GME آمریکا ، پایینترین رنج اندازه گیری 0.47 میکروفاراد هست.
【WIDE RANGE IN-CIRCUIT ESR & DCR TESTING】

• Tester meter measures ESR (equivalent Series Resistance) on capacitors range from 0.47µF to 2200µF, in or out of circuit

پیوست‌ها

• 101.3 کیلوبایت بازدیدها: 240
آخرین ویرایش:

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام..نسخه جدید با قابلیت تست کریستال تا 16 مگ و کلی قابلیتهای دیگه از جمله سیگنال ژنراتور و pwm و....فقط کریستال روی برد را به 16 مگاهرتز ارتقا دهید...راهنما فیوزبیت ها هم داخل فایل زیپ گذاشتم...توجه کنید هر دو فایل hex و ایپیرام باید رایت بشه...در ضمن با نگه داشتن کلید وارد منو شوید و کنتراست تنظیم کنید و با گزینه selftest کالیبره کنید.
hidden content may not be quoted

سلام وقت بخیر
از این فایل برای به روز رسانی تستر t7 هم میشه استفاده کرد
ممنونم

بالا