آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کار نکردن بخور اب سرد

rabinhood35

کاربر
2013-07-22
15
5
پاسخ : Re: کار نکردن بخور اب سرد

سلام من هم همچین مشکلی داشتم و در خروجی ولتاژ هم داشتم ولی زیر بار جواب نمیداد که با تعویض یک مقاومت که نزدیک زنر بود مشکل حل شد
شما اهم مقاومت ها را بررسی کنید ضرر نداره

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
با سلام
بنده هم دقیقا مشکل دوست عزیز aomidi را دارم .
همه قطعات سالم اند همه ترانزیستورها، دیود ها، مقاومت ها، خازن ها ،فیوز،کوپلر و چوک
اما مدار خروجی ندارد:crying:
برد هم دقیقا همین برد داخل تصویر است
لطفا راهنمایی بفرمایید.

شما دوتا ترانزیستور مثبت و منفی داری روی بردم میشه تست کنی ماسفتم تست کن اما اکثر خرابی این دستگاهها که زیاد تعمیر کردم در تغذیه هست بجز مواردی که تست میکنید دوتا زنر Dw18ولت دارین اگر سوخته با زنر معم. لی اشتباه نگیری و خرابی دیگری که زیاد اتفاق میوفته مقاومت یک وات. 82اهم هست که یک اهم هم میتونید بجاش بزارید کلا مقاومت های قسمت اولیه رو تست کنید با جدولشون دقیقا یکی باشه نود درصد مشکل تو این دو تا قطعه بوده

aghdamlo

کاربر vip
vip
کاربر
2019-09-13
5
3
39
سلام
من یه تعداد از این بردها دستم رسیده برای تعمیر ولی عجیب گیج شدم رو دوتاش کار کردم قطعه های سوخته عوض کردم که شامل ماسفت دوتا دیود زنر و دوتا دیود یکسوساز ورودی و فیوز برد راه اندازی شد و خروجیهای 12 و 36 داشتم ولی مشکلم اینه که زیر بار فقط فن که به خروجی 12 وصل میکنم شدید افت ولتاؤ دارم تا نزدیک 9 ولت افت میکنه خیلی ور رفتم و در اخر نتیجه نگرفتم حتی یه برد نو داشتم ترانزیستور دیود اپتوکوپلر و اکثر قطعات جا به جا کردم بازم مشکل حل نشد قطعات روی برد نو کار میکنن و لی روی تعمیری ها افت ولتاؤ دترم نظر شما و بقیه دوستان میخام بدونم

aghdamlo

کاربر vip
vip
کاربر
2019-09-13
5
3
39
شما دوتا ترانزیستور مثبت و منفی داری روی بردم میشه تست کنی ماسفتم تست کن اما اکثر خرابی این دستگاهها که زیاد تعمیر کردم در تغذیه هست بجز مواردی که تست میکنید دوتا زنر Dw18ولت دارین اگر سوخته با زنر معم. لی اشتباه نگیری و خرابی دیگری که زیاد اتفاق میوفته مقاومت یک وات. 82اهم هست که یک اهم هم میتونید بجاش بزارید کلا مقاومت های قسمت اولیه رو تست کنید با جدولشون دقیقا یکی باشه نود درصد مشکل تو این دو تا قطعه بوده
سلام
من یه تعداد از این بردها دستم رسیده برای تعمیر ولی عجیب گیج شدم رو دوتاش کار کردم قطعه های سوخته عوض کردم که شامل ماسفت دوتا دیود زنر و دوتا دیود یکسوساز ورودی و فیوز برد راه اندازی شد و خروجیهای 12 و 36 داشتم ولی مشکلم اینه که زیر بار فقط فن که به خروجی 12 وصل میکنم شدید افت ولتاؤ دارم تا نزدیک 9 ولت افت میکنه خیلی ور رفتم و در اخر نتیجه نگرفتم حتی یه برد نو داشتم ترانزیستور دیود اپتوکوپلر و اکثر قطعات جا به جا کردم بازم مشکل حل نشد قطعات روی برد نو کار میکنن و لی روی تعمیری ها افت ولتاژ دارم نظر شما و بقیه دوستان میخام بدونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: h.heydari

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
این افت ولتاژ بخاطر کم شدن امپر خروجی برد تعمیری هست اگه عکس داری ازش بزار ایااز سلامت و کیفیت ماسفتت مطمنیو احتمال داره در قسمت نمونه گیری از ولتاژ خروجی مقاومتی مشکل داشته باشه یا 431درست عمل نکنه در اخر دوتا دیود های الترافستتو عوض کن احتمالا داغم میکنن در این وضعیت ولی باز باید عکس از مدار باشه

آخرین ویرایش:
  • Like

electonic

کاربر vip
کاربر
2009-04-25
15
8
با سلام سر راه ورودی 220 ولت مثل خازن عدسی شکلش است

• Like

tallisma

کاربر
2019-07-25
3
3
سلام من یک تغذیه بخور سرد دارم این ترانزیستور ترکیده شماره اش رو میخواستم امکان داره،

• Like
بالا