آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام
وقت بخیر.
من یه هیتر 952 دیجیتال دارم که حس میکنم دمای اون نسبت به بقیه هیترها کمتره چند روز قبل پیش یکی از همکارا بودم میخواست با هیترش یه ای سی رو از روی برد برداره وقتی دما به 310 درجه رسید و ثابت شد زیز 20 ثانیه طول کشید تا قلع ها ذوب شدن و ای سی رو برداشت،اما من باید همین کارو با دمای 420(طبق نمایشگر هیتر خودم)انجام بدم و حدود 35 ثانیه هم طول میکشه که قلع ها ذوب بشه المنت رو عوض کردم و مقاومت متغیر داخلی مربوط به قسمت هیتر رو تغییر دادم که تایم روشن موندن المنت بیشتر شد(به المنت که دقت کردم مثل این بود که برق المنت مدام داره قطع و وصل میشه و با تغییر اون مقاومت سرعت قطع و وصل شدن یا دل زدن المنت کمتر یا بیشتر میشه) به نظر شما ایراد و علت ضعیف بودن هیتر من نسبت به مدل مشابه چیه؟

mantanham

کاربر
2020-10-10
2
5
36
سلام.
من هم دقیق همین مشکلو دارم یه فروشنده گفت دستگاهت تقلبیه!!!!:sadwalk::sadwalk:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
سلام
وقت بخیر.
من یه هیتر 952 دیجیتال دارم که حس میکنم دمای اون نسبت به بقیه هیترها کمتره چند روز قبل پیش یکی از همکارا بودم میخواست با هیترش یه ای سی رو از روی برد برداره وقتی دما به 310 درجه رسید و ثابت شد زیز 20 ثانیه طول کشید تا قلع ها ذوب شدن و ای سی رو برداشت،اما من باید همین کارو با دمای 420(طبق نمایشگر هیتر خودم)انجام بدم و حدود 35 ثانیه هم طول میکشه که قلع ها ذوب بشه المنت رو عوض کردم و مقاومت متغیر داخلی مربوط به قسمت هیتر رو تغییر دادم که تایم روشن موندن المنت بیشتر شد(به المنت که دقت کردم مثل این بود که برق المنت مدام داره قطع و وصل میشه و با تغییر اون مقاومت سرعت قطع و وصل شدن یا دل زدن المنت کمتر یا بیشتر میشه) به نظر شما ایراد و علت ضعیف بودن هیتر من نسبت به مدل مشابه چیه؟

درود

ارتباطی به جنس هیتر نداره ، دستگاه شما و یا دستگاه همکار شما کالیبره نیست و باید پتانسیومترهای داخلی تنظیم بشه.
باید با دماسنج ، نمایشگر را تنظیم کنید
یعنی اگه دماسنج ۲۰۰ درجه نشون میده ، نمایشگر هم باید همون دما را نشون بده و درغیراینصورت پتانسیومتر مربوطه را ابتدا علامت بزنید و سپس تنظیم کنید تا اگه خطایی در انتخاب پتانسیومتر داشتید قابل برگشت به حالت اولیه باشه.

سپاس

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
درود

ارتباطی به جنس هیتر نداره ، دستگاه شما و یا دستگاه همکار شما کالیبره نیست و باید پتانسیومترهای داخلی تنظیم بشه.
باید با دماسنج ، نمایشگر را تنظیم کنید
یعنی اگه دماسنج ۲۰۰ درجه نشون میده ، نمایشگر هم باید همون دما را نشون بده و درغیراینصورت پتانسیومتر مربوطه را ابتدا علامت بزنید و سپس تنظیم کنید تا اگه خطایی در انتخاب پتانسیومتر داشتید قابل برگشت به حالت اولیه باشه.

سپاس
سلام.
من قبل از پست کردن مشکل ، پتانسیومتر را در کمترین و بیشترین حد خوش تنظیم کردم بازم اونی که باید بشه نشد مشکل اینه که دمای نهایی هیتر باز باز کردن نهایی پتانسیومتر بیرونی و داخلی باز هم دماش پایین نسسبت مدل های مشابه این جوری در نظر بگیرد که المنت توان نهایی که برای ساخت بیشترین حرارت رو لازم داره دریافت نمیکنه.
این دستگاه برای قسمت هیتر دو تا پتانسیومتر داره که با یکیش باد و یکیش دما کنترل یا کالیبره میشه.
باد این هیتر هم در کمترین تقطه ار ولوم(یک از ده) زیاد بود در حدی که قطعه های ریز رو پرتاب با استفاده از مقاومت داخلی اونو تنظیم کردم در حدی که قطعاتی مثل خازن های ریز اس ام دی رو پرتاب نکنه ولی قسمت هیتر رو نه،دیروز برای برداشت یه ای سی تغذیه موبایل ولوم دما تا ته باز بود و ولوم داخلی هم روی بالاترین حد بود روی نمایشگر هم 550 درجه ثابت شده بود ولی باز هم با تایم بالا ای سی رو تونستم جدا کنم این تاخیر باعث میشه با ای سی های اطراف و برد هم حرارت اضافه برسه و خسارت رو بیتشر کنه.
چکار کنم؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711
سلام.
من قبل از پست کردن مشکل ، پتانسیومتر را در کمترین و بیشترین حد خوش تنظیم کردم بازم اونی که باید بشه نشد مشکل اینه که دمای نهایی هیتر باز باز کردن نهایی پتانسیومتر بیرونی و داخلی باز هم دماش پایین نسسبت مدل های مشابه این جوری در نظر بگیرد که المنت توان نهایی که برای ساخت بیشترین حرارت رو لازم داره دریافت نمیکنه.
این دستگاه برای قسمت هیتر دو تا پتانسیومتر داره که با یکیش باد و یکیش دما کنترل یا کالیبره میشه.
باد این هیتر هم در کمترین تقطه ار ولوم(یک از ده) زیاد بود در حدی که قطعه های ریز رو پرتاب با استفاده از مقاومت داخلی اونو تنظیم کردم در حدی که قطعاتی مثل خازن های ریز اس ام دی رو پرتاب نکنه ولی قسمت هیتر رو نه،دیروز برای برداشت یه ای سی تغذیه موبایل ولوم دما تا ته باز بود و ولوم داخلی هم روی بالاترین حد بود روی نمایشگر هم 550 درجه ثابت شده بود ولی باز هم با تایم بالا ای سی رو تونستم جدا کنم این تاخیر باعث میشه با ای سی های اطراف و برد هم حرارت اضافه برسه و خسارت رو بیتشر کنه.
چکار کنم؟

درود
دلیلش اینه که دمای بالاتر نشون میده و اجازه تولید حرارت نمیده
باید تشخیص دما کالیبره بشه.

سپاس

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
درود
دلیلش اینه که دمای بالاتر نشون میده و اجازه تولید حرارت نمیده
باید تشخیص دما کالیبره بشه.

سپاس
چه دعایی کنمت بهتر از این:
خنده ات از ته دل ، گریه ات از سر شوق ، روزگارت همه شاد ،سفره ات رنگارنگ و تنی سالم و شاد ..... که بخندی همه عمر
امروز یه دماسنج پیدا میکنم ، کالیبره و امتحانش میکنم.

arash136611

کاربر vip
کاربر
2012-02-17
48
32
عرض سلام و ادب خدمت دوستان
بنده در مورد هیتر سوالی داشتم !
مدار پمپ هیتر طوری طراحی شده که عملا سرعت باد از 1 تا 100 قابل کنترل هستش به عبارتی موقعی که از یک مدار معمولی دیمر استفاده میکنیم پمپ یا کلا خاموش میشه یا هم با رنج 70% و 100 % کار میکنه ! عملا مدار دیمر هیچ کارایی در کنترل پمپ نداره ! بنده تعدادی هیتر خراب دارم به علت بالا رفتن قیمت این دستگاه ها نیاز به بازسازی هستش ! میخاستم اگه اساتید لطف کنن توضیحی در مورد قسمت کنترل سرعت باد ارایه بدن تا بشه از داخل نقشه همین قسمت استخراج کنم ! از راهنمایی و صرف وقت برای اینجانب نهایت تشکر دارم

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 بخش هیتر

سلام
خسته نباشید
جناب مهندس   من یک تعمیر کارتلفن همراه  هست مدت چهار روز هیترم خراب شده و کسی هم نیست که تعمیر کنه سه روز پیام دادم به همکاران شما ولی کسی جوابگو نیست از شما خواهشمندم مرا یاری کنید .هیتر کرداک من در حین کار خاموش شد ترایاک T1 T2 T3و چند خازن که سوخته بودن تعویض کردم حالا هیترم احساس میکنم روشنه ولی باد نداره هویه هم خاموشه لطف کمکم کنید 
سپاسگذاره.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

سلام
خسته نباشید
جناب مهندس   من یک تعمیر کارتلفن همراه  هست مدت چهار روز هیترم خراب شده و کسی هم نیست که تعمیر کنه سه روز پیام دادم به همکاران شما ولی کسی جوابگو نیست از شما خواهشمندم مرا یاری کنید .هیتر کرداک من در حین کار خاموش شد ترایاک T1 T2 T3و چند خازن که سوخته بودن تعویض کردم حالا هیترم احساس میکنم روشنه ولی باد نداره هویه هم خاموشه لطف کمکم کنید 
سپاسگذاره.

درود

نقشه و عیب یابی وجود داره ، دیگه مشگلت چیه ؟
در مراحل عیب یابی چکار کردی ؟ هیچی ؟
چند روز فرصت داشتی ولی آزمایش یکی از مراحل عیب یابی رو اجرا نکردی؟

سپاس

Screenshot_20210307-233823.png

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
خسته نباشید
مهندس بزرگوار.ببخشید اولا برای شرطی قطعاتی که فرموده بودید چطوری باید پایها را شرط کرد یا باید قطعه را کلا از روی برد در اورد اگر هم بخواهم لحیم اطراف پایه را پاک کنم اتصال پایه با مسیر قطع نمیشه لطفا راهنمایی بفرمایید
خدا خیرت بده.
ممنونم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا