آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

دانلود: فایل فلش انواع هارد SEAGATE

balot

کاربر vip
کاربر
2011-07-31
272
173
اسامی مدلهای هارد را هم گذاشتم که همه اینها با یک فریمور مشترک آپدیت می شوند .
ST31000528AS - ST3750528AS - ST3500418AS - ST3500410AS - ST3320418AS - ST3250318AS - ST3160318AS
سلام ممنون از توجه شما این فایل رو دارم مشکل دیتکت نشدن هست دنبال فایل bin سالم هستم اگر داری بزاری ممنوون میشم .

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir
دوستان سلام درود بر شما

من تعمیر هارد انجام نمیدم ولی خودم یک هارد سیگیت با مشخضات ذیل دارم که متاسفانه مشکل دیتکت نشدن داره دوستان اگه راهی به غیر از وصل کردن با دستگاههای تعمیر و ریکاوری داره یا فایل بایوس اون رو دارید محبت کنید .

seagate
barracuda 7200.12
250G
st3250318AS
P/N:9SL131-302
FIRMWARE :CC38
DATA CODE :11075

ضمنا من چند تا هارد سالم با همین شماره برد و همین مشخصات pcb دارم فقط ای سی درایور موتور فرق میکنه و روی لیبل دستگاه همه مشخصات یکی هست به غیر از دیتا کد که فرق میکنه /

ایا میشه جایگزین کرد یا خیر ؟ یا فایل بایوس رو کپی کرد روی هارد خراب ؟

ضمنا فقط اطلاعات هارد نیاز دارم .

HDD 250 .png

hdd pcb 10053236 revb.png

hdd pcb 10053236 revb _2.png

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,840
TEHRAN
دوستان سلام درود بر شما

من تعمیر هارد انجام نمیدم ولی خودم یک هارد سیگیت با مشخضات ذیل دارم که متاسفانه مشکل دیتکت نشدن داره دوستان اگه راهی به غیر از وصل کردن با دستگاههای تعمیر و ریکاوری داره یا فایل بایوس اون رو دارید محبت کنید .

seagate
barracuda 7200.12
250G
st3250318AS
P/N:9SL131-302
FIRMWARE :CC38
DATA CODE :11075

ضمنا من چند تا هارد سالم با همین شماره برد و همین مشخصات pcb دارم فقط ای سی درایور موتور فرق میکنه و روی لیبل دستگاه همه مشخصات یکی هست به غیر از دیتا کد که فرق میکنه /

ایا میشه جایگزین کرد یا خیر ؟ یا فایل بایوس رو کپی کرد روی هارد خراب ؟

ضمنا فقط اطلاعات هارد نیاز دارم .

مشاهده فایل‌پیوست 160475

مشاهده فایل‌پیوست 160476

مشاهده فایل‌پیوست 160477

سلام

جناب sam_electronic عزیز این مورد رو از لحاظ اشکال ظاهری هارد زیاد داشتم در بسیاری از موارد بدون ابزار خاص مربوطه و با نرم افزارهای تعمیر و سرویس حل شدن
نفرمودید اصلا شروع دیتکت وجود داره یا نه و یا با سیستمها ویا مثلا وینوز لایو بالا میاد
یا با ابزار پارتیشن بندی و... قابل شناسایی هست ؟
ممنون

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir
سلام

جناب sam_electronic عزیز این مورد رو از لحاظ اشکال ظاهری هارد زیاد داشتم در بسیاری از موارد بدون ابزار خاص مربوطه و با نرم افزارهای تعمیر و سرویس حل شدن
نفرمودید اصلا شروع دیتکت وجود داره یا نه و یا با سیستمها ویا مثلا وینوز لایو بالا میاد
یا با ابزار پارتیشن بندی و... قابل شناسایی هست ؟
ممنون

سلام و درود دوست عزیزم و بسیار سپاسگذارم جهت پاسخگویی

این
هارد متاسفانه در ویندوز دیتکت نمیشه و در بایوس شناسایی هم نمیشه

با ویندوز لایو هم مشکل حل نشدچون هارد شناسایی نمیشه .

ولی در ابزار Disk Management ویندوز به شکل زیر نشون داده میشن.

HDD NO DT.png

ولی موتور کاملا سالم هست و مشخص هست که به درستی میچرخه و کار میکنه . چون من هارد کار نمیکنم ابزار یا نرم افزار خاصی هست که در دسترس باشه وبتونم این هارد رو راه اندازی کنم ؟ اگر هست که معرفی نمایید ممنون میشم .

خودم هم یک هارد دقیقا با همین مشخصات روی لیبل و شماره برد دارم ولی شماره ای سی درایور موتور فرق میکنه و همچنین تاریخ ساخت روی لیبل دیگه غیر از این دو همه اطلاعات مثل هم هست که فکر نکنم به خاطر همین مورد جواب بده برای جایگزین کردنش / برای این کار حتی باید شماره تاریخ ساخت هم مثل هم باشه در هارد های مکستور وسیگیت .
یک هارد یگ ترابایت مکستور هم دارم که متاسفانه اون هم دیرور همین بلا سرش اومد . ( تنها چیزی که متوجه شدم این هاردها کاملا از لحاظ فضا پر بودن و فکر میکنم به خاطر همین این بلا سرشون اومده .)

اگر روشی هست که احیا میشه بفرمایید در خدمت هستم .

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,840
TEHRAN
سلام و درود دوست عزیزم و بسیار سپاسگذارم جهت پاسخگویی

این
هارد متاسفانه در ویندوز دیتکت نمیشه و در بایوس شناسایی هم نمیشه

با ویندوز لایو هم مشکل حل نشدچون هارد شناسایی نمیشه .

ولی در ابزار Disk Management ویندوز به شکل زیر نشون داده میشن.

مشاهده فایل‌پیوست 160784

ولی موتور کاملا سالم هست و مشخص هست که به درستی میچرخه و کار میکنه . چون من هارد کار نمیکنم ابزار یا نرم افزار خاصی هست که در دسترس باشه وبتونم این هارد رو راه اندازی کنم ؟ اگر هست که معرفی نمایید ممنون میشم .

خودم هم یک هارد دقیقا با همین مشخصات روی لیبل و شماره برد دارم ولی شماره ای سی درایور موتور فرق میکنه و همچنین تاریخ ساخت روی لیبل دیگه غیر از این دو همه اطلاعات مثل هم هست که فکر نکنم به خاطر همین مورد جواب بده برای جایگزین کردنش / برای این کار حتی باید شماره تاریخ ساخت هم مثل هم باشه در هارد های مکستور وسیگیت .
یک هارد یگ ترابایت مکستور هم دارم که متاسفانه اون هم دیرور همین بلا سرش اومد . ( تنها چیزی که متوجه شدم این هاردها کاملا از لحاظ فضا پر بودن و فکر میکنم به خاطر همین این بلا سرشون اومده .)

اگر روشی هست که احیا میشه بفرمایید در خدمت هستم .

سلام و خدا قوت
جناب عباسی عزیز تو جواب پامتون اشاره کردم چشم شب خدمتتون هستم .این تصویر اشاره به مشکلات پارتیشن و نوع فرمت و حتی دیتا بیس بایوس میتونه مربوط بشه
همکاران بزرگوار مجرب هم حتما واقف و تسلط بیشتری دارند که طبق معمول از یاریشون دریغ نمیکنند

قبل از هر کاری با یک xp معمولی ( سرویس پک ) هم برا دیتکت و نصب ویندوز بکار گیری کنید تا امکان کار روی فرمت یا پارتیشن با این شکل هم تست بشه تا ببینیم نتیجه چی میشه

آخرین ویرایش:

uranuse2

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-12
335
317
برای کار با هاردهای سیگیبت شما حداقل باید مبدل ترمینال به usb داشته باشین که بشه دید توی ترمینال چه پیغامی میده، در خیلی از موارد با یه دستور ساده m0,2,2,,,,,22 میشه دیتیکت گرفت از هارد.

ibm5894

کاربر vip
vip
کاربر
2018-08-22
71
32
سلام خدمت دوستان محترم، میشه بنده رو راهنمایی کنید در چه صورتی باید ic ، پروگرام بشه،چه ایراداتی هارد باید داشته باشه ؟؟

uranuse2

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-12
335
317
بندرت پیش میاد نیاز به پروگرم بایوس باشه، اصولا بایوس هارد خراب نمیشه و اگه بشه چون منحصر به همون هارد هست نمیشه از هارد دیگه بگیری و پروگرم کنی.

omega

کاربر vip
کاربر
2006-10-27
12
21
سلام دوستان سه عدد هارد دارم فایل فلش بایوسشونو لازم دارم اگر لطف کنید ممنون میشم
.
.
photo_2020-04-08_01-52-33.jpg
.
.
photo_2020-04-08_01-52-30.jpg
.
.
photo_2020-04-08_01-41-28.jpg

آخرین ویرایش:

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
دقیقا حرف شما درسته اطلاعات هد هر هارد منحصر به فرد هست
من فقط یه نفر رو میشناسم که میتونه رام هارد رو بازسازی کنه و روشش رو به کسی نمیگه اسمش هم pepe هست تو انجمن hddguru
خیلی از هاردای خرابی که برام میاد از بس دستکاری شده تعمیرش سخت هست
مثلا طرف plist رو پاک کرده یا با دستور غلط که فقط برای 7200.11 هست nrglist رو پاک کرده
خیلی ها رو میشناسم mrt یا pc300 یا dfl خریدن ولی طرز استفاده رو بلد نیستند
من خودم دستگاه ندارم ولی راحت همه هاردا رو تعمیر میکنم حتی هاردی که هدش ضعیفه
اگه الکترونیک و زبان اسمبلی قوی باشه راحت میشه همه نوع هاردی رو تعمیر کرد

سلام مهندس از قدیم گفتن ذکات علم انتشار اونه پس به ماهم یاد بده داداش:;:

بالا