آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن پاور گرین GP380A-EU

elias77

کاربر
2015-02-07
210
145
دوست عزیز سیم سبز قبل از زیر بار رفتن 2.7 ولته و سرعت فن کمه.ولی وقتی زیر بار میره سرعت فن مناسب میشه ولی بووت نمیده.زمانی که سبز و سیام هم اتصال میدی روی ای سی ولتاژ ها رو بدرستی داریم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,199
تهران
دوست عزیز سیم سبز قبل از زیر بار رفتن 2.7 ولته و سرعت فن کمه.ولی وقتی زیر بار میره سرعت فن مناسب میشه ولی بووت نمیده.زمانی که سبز و سیام هم اتصال میدی روی ای سی ولتاژ ها رو بدرستی داریم

مهم ساخته شدن پاور گود هست . پاور باید در زمانی حدود 300 میلی ثانیه پاور گود داشته باشه اگر نداشته باشه سیستم بوت نمیشه .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
دوست من سلام

یک نگاه کنید ببینید اون خازن هایی که تعویض نمودید درجه یک و سالم بودن چون خازنهای نو قابل اعتماد نیستند

دو مشکل عدم بوت پاور یکی بر میگرده به ای سی پاور و دیگری به مقاومت NTC به کار رفته در مدار که باعث عبور نادرست ولتاژ میشه

سوم مقاومت کنار هدسینگ بخش 12 ولت که گاهن سوختن این قطعه باعث میشه تصویر نداشته باشیم

البته قبل از همه اینها پاور رو در برد دیگری چک نمایید

موفق باشید و پایدار

elias77

کاربر
2015-02-07
210
145
دوستان همه خازن های خروجی رو و مقاومت بغل سیم سبز عوض و ای سی قلع گرفتم.سیستم بالا اومد.فقط احساس میکنم سرعت فن کمتر از حد همیشگیه.!!! این مشکل سازه؟البته شنیدم سری جدید پاور های گرین سیستم کنترل سرعت فن دارن

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,199
تهران
دوستان همه خازن های خروجی رو و مقاومت بغل سیم سبز عوض و ای سی قلع گرفتم.سیستم بالا اومد.فقط احساس میکنم سرعت فن کمتر از حد همیشگیه.!!! این مشکل سازه؟البته شنیدم سری جدید پاور های گرین سیستم کنترل سرعت فن دارن

اون مشکلی نیست . بله کنترل فن دارند .

Ebrahim75

کاربر vip
کاربر
2020-08-23
2
0
زنجان
با سلام
پاور دارم که خازن 150m --400w ترکیده بود اونو تعویض کردم ولی برق میزنم فاز و نول به هم چسبونده و نمیدونم باید کدوم قطعه رو عوض کنم؟؟؟

heical

کاربر
2011-05-13
306
529
با سلام
پاور دارم که خازن 150m --400w ترکیده بود اونو تعویض کردم ولی برق میزنم فاز و نول به هم چسبونده و نمیدونم باید کدوم قطعه رو عوض کنم؟؟؟

با سلام.
لطفا برای مشکل خودتون یک تاپیک جدا باز کنید.
شما ابتدا فیوز ورودی و پل دیود رو تست کنید و در ضمن ماسفتهای قسمت گرم و مقاومتهای کم اهم اطراف ماسفتها رو چک کنید و در صورت خراب بودن تعویض کنید. بعد از تعویض قطعات خراب می تونید پاور رو تست کنید و ولتاژهای مختلف اون رو اندازه بگیرید ولی حتما حتما موقع تست از لامپ سری در سر راه پاور استفاده کنید تا در صورتی که مشکل شورتی هنوز وجود داره به قطعات سیستم آسیب نرسه.

بالا