آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: دیگه ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ )

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
سلام بر استاد محترم و عزیز.از تقسیم ولتاژ استفاده میکنیم.برای مثال مدار که مقاومت ۸ و ۲ کیلو قرار داره باید مقاومت بالا۴ و مقاومت پایین ۶ کیلو باشه.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام بر استاد محترم و عزیز.از تقسیم ولتاژ استفاده میکنیم.برای مثال مدار که مقاومت ۸ و ۲ کیلو قرار داره باید مقاومت بالا۴ و مقاومت پایین ۶ کیلو باشه.

درود

موضوع چیه ؟
برای چه مشکلی پیشنهاد فرمودید ؟

سپاس

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
وقت بخیر.در مورد کاهش ولتاژ پاور سویچینگ که فرموده بودین از چه راهی استفاده کنیم.کار روی تقسیم ولتاژ هست. همون دو تا مقاومت که رفرنس ۴۳۱ رو ازش میگیریم.درست عرض میکنم؟از پیگیری بابت سوالات از شما سپاسگذارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
وقت بخیر.در مورد کاهش ولتاژ پاور سویچینگ که فرموده بودین از چه راهی استفاده کنیم.کار روی تقسیم ولتاژ هست. همون دو تا مقاومت که رفرنس ۴۳۱ رو ازش میگیریم.درست عرض میکنم؟از پیگیری بابت سوالات از شما سپاسگذارم

درود

از لطف شما ممنونم
برای تداعی ماجرا بهتره کپی موضوع را با ذکر شماره پست ، در پست خود منعکس فرمایید تا در جریان انعکاس آن دخل و تصرف احتمالی اتفاق نیافته ، همانطور که مطمئنم در خصوص شما این اتفاق افتاده و احتمالا سوء برداشت شده.

چون روش کاهش و افزایش ولتاژ را چند سال قبل در ابتدای همین تاپیک مطرح کردم و تصور میکنم علاقمندانی که تحلیل مطروحه در پست های اول این تاپیک را مطالعه فرمایند در این خصوص ابهامی نخواهند داشت.

لذا قطعا ماجرای اصلی فراتر از کاهش و افزایش ولتاژه که اگه اصل مطالب را منعکس فرمایید مشخص میشه.

در هر صورت بابت پیگیری و تعقیب مطالب تاپیک ، از حضرت عالی سپاسگزارم.

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
سلام و صبح بخیر.موضوع طرح سوال آزمون در پست۲۸ که فرموده بودین چطور ولتاژ پاور سویچینگ رو کاهش بدیم تغییر در مقاومت ها رو عرض کردم که البته امروز صبح ادامه موضوع رو مطالعه کردم کامل توضیح داده بودین و کلی یاد گرفتم.الان که با شما صحبت میکنم خودرو من سرقت شده وحالم یک کم ناجوره ولی اینقد خوشگل و روان توضیح میدید که از دیشب دارم این مطالب رو میخونم یعنی فکرم راحت میشه انگار(مادرم میگفت وقتی دلشوره داری فلان آیه رو بخون .واسه من الان آموزشاتون حکم اونو داره)سوالی که برام پیش اومده با کاهش ولتاژ چه بصورت دستی با تغییر مقاومت نقسیم ولتاژ(مقاومت ولتاژ مثبت)یا چه به صورت اتومان که دستگاه کار خودش رو انجام میده آیا با کاهش یا افزایش ولتاز جریان پاور هم کم یا زیاد میشه؟من تازه چند ماهه عضو سایت خوب شما شدم ولی اگه مطالبی که فرمودین مربوط به چند سال پیش هست ولی هر روز بیشتر بکار میاد و کهنه نمیشه .یک آدرس هم لطف کنید برای پرسش سوال در مورد سلف ها.سپاس بابت زحماتتون

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام و صبح بخیر.موضوع طرح سوال آزمون در پست۲۸ که فرموده بودین چطور ولتاژ پاور سویچینگ رو کاهش بدیم تغییر در مقاومت ها رو عرض کردم که البته امروز صبح ادامه موضوع رو مطالعه کردم کامل توضیح داده بودین و کلی یاد گرفتم.الان که با شما صحبت میکنم خودرو من سرقت شده وحالم یک کم ناجوره ولی اینقد خوشگل و روان توضیح میدید که از دیشب دارم این مطالب رو میخونم یعنی فکرم راحت میشه انگار(مادرم میگفت وقتی دلشوره داری فلان آیه رو بخون .واسه من الان آموزشاتون حکم اونو داره)سوالی که برام پیش اومده با کاهش ولتاژ چه بصورت دستی با تغییر مقاومت نقسیم ولتاژ(مقاومت ولتاژ مثبت)یا چه به صورت اتومان که دستگاه کار خودش رو انجام میده آیا با کاهش یا افزایش ولتاز جریان پاور هم کم یا زیاد میشه؟من تازه چند ماهه عضو سایت خوب شما شدم ولی اگه مطالبی که فرمودین مربوط به چند سال پیش هست ولی هر روز بیشتر بکار میاد و کهنه نمیشه .یک آدرس هم لطف کنید برای پرسش سوال در مورد سلف ها.سپاس بابت زحماتتون

درود

از لطف شما سپاسگزارم.
اولا در مورد اتومبیل فورا اقدام قانونی کن و کاملا مطمئن باش برخلاف موتور سیکلت حتما پیدا میشه ولی امیدوارم قبل از آنکه وسایلش استفاده بشه کشف کنن.

همیشه سرقت نمیشه و ممکنه برای امور خلاف و جرم ازش استفاده کنن و دراینصورت پس از عملیات در گوشه ای رها میکنن و دراینصورت اگه قبل از سرقت واقعی بعدی پیداش کنی دخل و تصرفی نشده
لذا بمحض اطلاع از کشف اتومبیل باید فورا اقدام کنی وگرنه حافظان پارکینگ و اموال امانی مردم هم نیازهایی دارن و هر روز قطعاتی ازش جدا میشه

در خصوص سلف ، عبارت ترانس یا سلف را جستجو کن و سوال خود را در تاپیک های مرتبط مطرح کن و از علوم همراهان محترم استفاده کن.

سپاس

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
سلام استاد عزیز.شب بخیر.سوال دیگری که داشتم در مورد پاورهایی با دو اپتوکوپلر که اپتوکوپلر دوم برای چه کاری هست؟سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,756
سلام استاد عزیز.شب بخیر.سوال دیگری که داشتم در مورد پاورهایی با دو اپتوکوپلر که اپتوکوپلر دوم برای چه کاری هست؟سپاس

درود

جهت دستیابی به دقت بالاتر و کنترل کاملتر از تعداد کوپلر بیشتری استفاده میشه .

سپاس

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
316
مشهد
در یک پست در همین موضوع فرموده بودین مابین ۴۳۱ و کوپلر دیود زنر ۶/۳ ولتی (اگه اشتباه نکنم) اگه سری بشه با اپتوکوپلر وفرمودین جهت کاهش ولتاژ۶/۳ ولتی.سوال من اینجا هست زنر در مدارات موازی و به صورت معکوس با ولتاژ بسته میشه درست عرض میکنم؟حالا اگه دیود بصورت سری بسته بشه حدود۰/۷ ولت افت میکنه شما فرمودین به اندازه ولتاژ زنر افت میکنه .لطفا اینو توضیح میفرمایید.سپاس

بالا