آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم باز کردن درب توسط آیفون صوتی الکتروپیک

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
درود
مرسی فدات شم
رله را از مدار خارج کنم ؟
نحوه تست سالم بودن رله چگونه است ؟
سپاس

بوسیله اهم متر پایه های رله رو تست کن دو تا پایه هست که اهم کمی نسبت ( البته کوتاه نیستن) به هم دارند در صورت اتصال به ولتاژ صدای تیک از رله شنیده میشه همینطور زمانی که رله رو به ولتاژ متصل میکنی دو تا از پایه ها باید به هم متصل بشن اگه رله دوحالته است باید یکی از پایه ها قطع و دیگری وصل بشه

ghasemdorosh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-12-17
628
3,658
بوشهر-خورموج
سلام دوست عزیز سیم شماره چهار ور دربیار از زیر پیچ شماره ال دو هم در بیار از زیر پیچ به هم وصل کن وقتی وصل کنی ودر بازکن رو بزنی در باز میشه بدون رله هم کار میکنه ودر باز میشه امیدوارم که خوب توضیح داده یاشم. این درصوتی هستش که فقط رله خراب باشه نه ترانزیتور تحریک رله.تو الکتروپیک معمولا فقط رله خراب میشه

Smaeil2020

کاربر
2019-09-20
1
1
سلام آیفون من هم مثل این شده ولی زنر شکسته نمیدونم مشخصاتش چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Chialee

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,545
تهران -شانکهای
درود بر همه
آیفون صوتی منزلمان دیگر درب را باز نمیکند
آیفون فوق را باز کردم که به نظر میرسد آب خورده و باران باعث این اتفاق شده است
تصاویری از آیفون فوق ضمیمه کرده ام
ضمنا چند تا قطعه (یک مقاومت - یک دیود زنر و دو تا ترانزیستور ) مشخص است که داغ کرده اند و رنگ برد را تغییر داده اند که در تصویر زیر مشخص کرده ام
سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 92702

مشاهده فایل‌پیوست 92703

مشاهده فایل‌پیوست 92704

مشاهده فایل‌پیوست 92705

با احترام
دوست عزیز، قبل از هر کاری ، ابتدا برق ac پنل رو وصل کن و پایه های ۳ و ۴ رو لحظه ای جامپر کن و ببین آیا رله کار میکنه یا ن .
اگه کار نکرد اول رله رو از روی مدار خارج کن و تست کن .تقریبا همیشه 99% پایه های رله در اثر پوسیدگی قطع میشه . به ترانزیستور و قطعات دیگه کاری نداشته باش.

Sajadmosavi

کاربر
2020-12-11
29
22
38
سلام رله و ترانزیستور ۵۴۷ را تعویض کنید و برد را با تینر وبرس زبر تمیز کنید

بالا