آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی تبدیل جارو شارژی به سیمی ؟

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
سلام خدمت دوستان عزیز
من یک جاروشارژی بلک اند دیکرز دارم که می خوام به برقی تبدیلش کنم.
عکسش رو هم گذاشتم.
لطفا راهنمایی کنید . ممنونم.
مشاهده فایل‌پیوست 186677
سلام
باتری هارو خارج کنید
و به ترمینال های باتری سیم های ی منبع تغذیه 12 ولت 2 آمپر رو وصل کنید .
فقط حواستون باشه مثبت منفی رو جا به جا نزنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamidzizi

Hamidzizi

کاربر vip
کاربر
2022-08-12
5
1
سلام
باتری هارو خارج کنید
و به ترمینال های باتری سیم های ی منبع تغذیه 12 ولت 2 آمپر رو وصل کنید .
فقط حواستون باشه مثبت منفی رو جا به جا نزنید .

ممنون از راهنماییتون.
اگه منبع تغذیه سوئیچینگ باشه بهتره. یا آمپر اون ۵ باشه بهتره.

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
239
309
فرقی نمیکنه سوییچینگ باشه یا خطی
ولی 5 آمپر بهتره

Hamidzizi

کاربر vip
کاربر
2022-08-12
5
1
ممنون از راهنماییتون.
اگه منبع تغذیه سوئیچینگ باشه بهتره. یا آمپر اون ۵ باشه بهتره.

من یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۴.۷ آمپر وصل کردم ولی وقتی روشن می کنم دل دل میزنه و تند تند قطع و وصل میشه

Hamidzizi

کاربر vip
کاربر
2022-08-12
5
1
16608000530222433647612491152088.jpg

samyfile

کاربر
2016-04-12
5
9
سلام عزیز
اکثر شارژرهای معمول که دم دست هست و اغلب برای تلفن همراه ، لبتاب ، ایپد وووو بین ۲۰۰ میلی امپر تا حداکثر ۴/۷ یا ۵ امپر که برای لبتابها استفاده میشه و ولتاژ خروجیشون هم حداکثر ۱۴ تا ۱۹/۲ ولت هست پس تحقیقا با این شارژرهای دم دستی نمیشه موتور دورانی را فعال کرد شما باید اول خروجی ولت و امپر که به موتور جارو میره را دقیقا اندازه بگیرید و بعد معادل خروجی بدست امده بدنبال تهیه ادابتور باشید که نه موتور جارو بسوزه نه گرم کنه و هم اینکه بتونه موتور را بگردش در بیاره .
موفق باشید

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
364
748
من یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۴.۷ آمپر وصل کردم ولی وقتی روشن می کنم دل دل میزنه و تند تند قطع و وصل میشه
سلام. جارو برقی شارژی هایی که ولتاژی بین 12 تا 16 ولت دارند در لحظه استارت بیشتر از 7 آمپر جریان می کشند و بعد از راه اندازی و کارکرد عادی هم حدود 5 آمپر می کشند. اکثر آداپتورهای بدنه پلاستیکی توان واقعیشون کمتر از نوشته روی برچسبشان هست. خودم با منبع تغذیه سویچینگ 15 آمپر بدنه فلزی، یک جارو برقی شارژی کنوود 14.4V - 105W (یعنی بیش از 7 آمپر) را راه اندازی می کنم و به راحتی کار می کند. اگر منبع تغذیه سویچینگ 12 ولت - 10آمپر (و حتی با آمپر بیشتر که اطمینان را بالاتر می برد) از نوع فن دار پیدا کنید خیلی بهتر و با کیفیت تر از انواع بدون فن لانه زنبوری هست.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Hamidzizi

کاربر vip
کاربر
2022-08-12
5
1
ممنون از راهنماییتون
اگه بخوام جارو شارژی رو به باتری یا فندکی خودرو ساینا بزنم باید چیکار کنم
باتری خودرو ۱۲ ولت ۵۵ آمپر.
فکر کنم باید یه ماژول کاهنده جریان استفاده کنم؟؟

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
364
748
خواهش می کنم. شدت جریان بالاتر در حالت نرمال تاثیر منفی بر روی موتور جارو برقی ندارد و موتور جارو برقی بنا بر نیاز خود آمپر می کشد. جریان بالا در صورتی مشکل‌ساز می شود که اتصالی یا ایرادی در موتور یا سیم کشی وجود داشته باشد. همین جارو برقی کنوود که در پست قبل عکسش رو گذاشتم علاوه بر باطری شارژی داخلی یک کابل مخصوص هم همراهش هست که از یک سمت به فندکی اتومبیل وصل می شود و از سر دیگر به جک 5.5 میلی متری انتهای بدنه جارو. اصلا ولتاژ 12 تا 14.4 طراحی شده برای خودروهای سواری. جاروی برقی شما احتمالا این جک(جک آداپتور فلزی رو کار 5.5 میلی متر) را ندارد و باید خودتان جای مناسبی از بدنه را با مته 8 میلی متر سوراخ کنید و جک را نصب کنید و بعد سیم های مثبت و منفی را بهش لحیم کنید. سه سر دارد که یکی از سرها مثبت است و سرهای دوم و سوم منفی. یکی از منفی ها موقع جا زدن فیش نری قطع می شود تا برق باتری داخلی قطع شده و با برق فندکی تعویض شود. اگر مولتی متر دارید سلکتور آن را روی رنج بازر بگذارید و راحت سرها را پیدا کنید. حتما یادتون باشه سیم مثبت جارو به پین وسط جک لحیم شود و قطب های مثبت و منفی (پولاریته) موتور جارو را درست متصل کنید.

پیوست‌ها

• 32.7 کیلوبایت بازدیدها: 76
  • 25.3 کیلوبایت بازدیدها: 81
  • 49 کیلوبایت بازدیدها: 79
آخرین ویرایش:

samyfile

کاربر
2016-04-12
5
9
سلام عزیز
فقط یک نکته به فرمایشات دوستمون اضافه کنم که سعی کنید موقع استفاده از جارو از برق خودرو حتما خودرو خاموش باشد چون ولتاژ و امپراژ برق خودرو که از دینام تامین و به باطری خودرو جهت شارژ داده میشود در حالت روشن بودن خودرو ممکن است ارتعاش و تغییر داشته باشد که باعث داغ شدن موتور جارو و خدا نکرده صدمه بزند پس سعی کنید در حالت خاموش بودن خودرو استفاده کنید .
موفق باشید

بالا