آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702(هویه و..)

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952

سلام
اقا مهندس این نشد جواب و بهتون بر میخوره لااعقل نمیتونی جواب بدی بگو ایراد نداره در ضمن شما داری به من میگی چگونه عیب یابی کنم وقتی دستگاه من با چیزی که شما میفرمایید فرق میکنه بهتون بر میخوره کجای این حرف من ایراد داره .اقا  جواب سلام علیکه منم دارم واقعیتومیگم شما چرا ناراحت میشه و  مثل دشمن جواب منو میدی .ایراد نداره ولی برخوردتون اصلا درست نیست

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

سلام
اقا مهندس این نشد جواب و بهتون بر میخوره لااعقل نمیتونی جواب بدی بگو ایراد نداره در ضمن شما داری به من میگی چگونه عیب یابی کنم وقتی دستگاه من با چیزی که شما میفرمایید فرق میکنه بهتون بر میخوره کجای این حرف من ایراد داره .اقا  جواب سلام علیکه منم دارم واقعیتومیگم شما چرا ناراحت میشه و  مثل دشمن جواب منو میدی .ایراد نداره ولی برخوردتون اصلا درست نیست

درود

رعایت صداقت و انصاف تکلیف اخلاقی و انسانی است.

اما حضرتعالی بابت استفاده از مراحل عیب یابی عینا فرمودید :
من هر تلاشی کردم نتونستم از این عیب یابی نتیجه ای مثبت بگیرم

لیکن پس از بررسی ادعا و نحوه اجرای مراحل عیب یابی ، مشخص شد اساسا کوچکترین تلاشی صورت نگرفته زیرا عیب یابی در خصوص دستگاه حضرتعالی نبوده که قادر به استفاده و تلاشی باشید.

بزرگوار : اگر قادر به ایفاء نقش مثبت نیستیم اشکالی نداره ، اما اجازه نداریم نقش منفی ایفاء کنیم و مخاطبان را منحرف و گمراه کنیم تا بلکه توصیه کننده را با القاء آنهمه تلاش بی حاصل و اتلاف اینهمه وقت گرانبهاء ، شرمنده و بدهکار سازیم که جهت جبران بدهی خود با تلاش مضاعف و بی وقفه ، هدف را محقق سازد.

بنابرین اصرار و پافشاری حضرتعالی بسیار سخت تر از هدف و اقدام اولیه دارای بار منفی و در صورت تکرار ، مستحق برخورد است .

سپاس

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
اقا مهندس اولا شما به من میفرمایید عیب یابی کنم با کدام راهنمایی و کدام اطلاعات عیب یابی که جنابعالی گذاشتین میفرمایید عیب یابی مال دستگاه  شما نیست بعد میفرمایید تلاش نکردید و در ضمن شماتیکی که گذاشتین همان مدل دستگاه من نوشته و در واقعیت شماتیک فرق میکنه پس خودتو بزار جای من باید چکار کنم واقعا گیج شدم و اقا مهندس من طوری برخورد نکردم که  مخاطبان عزیز شمادر مورد شما منفی برداشت کنن مخاطب خودشون شعور و فهم دارن که واقعیت را متوجه بشن.

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,237
شیراز

درود
اقا مهندس اولا شما به من میفرمایید عیب یابی کنم با کدام راهنمایی و کدام اطلاعات عیب یابی که جنابعالی گذاشتین میفرمایید عیب یابی مال دستگاه شما نیست بعد میفرمایید تلاش نکردید و در ضمن شماتیکی که گذاشتین همان مدل دستگاه من نوشته و در واقعیت شماتیک فرق میکنه پس خودتو بزار جای من باید چکار کنم واقعا گیج شدم و اقا مهندس من طوری برخورد نکردم که مخاطبان عزیز شمادر مورد شما منفی برداشت کنن مخاطب خودشون شعور و فهم دارن که واقعیت را متوجه بشن.
درود بر شما
استاد غزال از استادان بزرگ و به اصطلاح پر هستند که سالها در دانشگاه تدریس کرده و تعمیرگاه هم دارند و وقتی چیزی میگویند مطمئن باش که روی تجربه و دانش صحبت میکنند اگر از لحاظ دانش عیب یابی و تحلیل مدارات مشکلی دارید توصیه میکنم در قسمت جستجوی سایت کلمه استاد غزال را بزنید و تحلیلهای علمی و عیب یابی های اصولی و غیره را بخوانید خیلی کمک میکند

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,711

درود بر شما
استاد غزال از استادان بزرگ و به اصطلاح پر هستند که سالها در دانشگاه تدریس کرده و تعمیرگاه هم دارند و وقتی چیزی میگویند مطمئن باش که روی تجربه و دانش صحبت میکنند اگر از لحاظ دانش عیب یابی و تحلیل مدارات مشکلی دارید توصیه میکنم در قسمت جستجوی سایت کلمه استاد غزال را بزنید و تحلیلهای علمی و عیب یابی های اصولی و غیره را بخوانید خیلی کمک میکند

با درود و تشکر و تقدیر از اغراق بزرگوارانه حضرت عالی.

قصد پاسخگویی به ایشان را نداشتم چون تکرار مکرر پاسخ ضرورتی نداشت ، اما با توجه به اظهار لطف و اغراق محبت امیز شما که ممکنه از ناحیه مخاطبان محترم باور بشه و ناگزیر به اقرار این حقیقت هستم که شاید توانایی من نسبت به مبتدی ، اندکی بزرگتر بنظر برسه اما خودم بهتر از هر کسی میدونم بزرگ نیستم .

و لذا با توجه ضرورت پاسخ محبت حضرت عالی ، یکبار دیگه پاسخ خود را خطاب به ایشان نیز تکرار میکنم و قطعا باز هم ثمری نداره.

همگی انسان ها در کمک و مساعدت و محبت و دلسوزی و ایفای نقش مثبت ، آزاد و مختارند .
اما هیچکدام حق نداریم نقش منفی علیه دیگران ایفاء کنیم و برای رسیدن به مقصود خود ، دیگران را منحرف سازیم.

ایشان راهنمایی خواستن و ضمن طرح دو سوال ، گفتم از عیب یابی استفاده بشه و بعد از مدتی که پاسخ سوال را ندادند ، عینا فرمودند

من هر تلاشی کردم نتونستم از این عیب یابی نتیجه ای مثبت بگیرم
لذا اگرچه مطمئن بودم کوچکترین تلاشی نشده اما جهت اثبات این حقیقت ، تقاضا کردم نتیجه هر مرحله را گزارش فرمایند که هیچ چاره ای جز بیان حقیقت باقی نماند و لذا فرمودند نقشه دستگاه وی متفاوت با عیب یابی است.

به این ترتیب مشخص شد اینهمه تلاشی که با استفاده از عیب یابی کشیده اند و نتیجه مثبتی نگرفتند ، اساسا عیب یابی متعلق به دستگاه وی نبوده که قادر به تلاشی باشند .

و لذا پاسخ این سوال که چرا وانمود ساختند هر چه تلاش کردند نتیجه مثبتی نگرفتند بشرح پست های گذشته ، شفاف و روشن شد.

سپاس

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
اقا مهندس من طبق نقشه شماتیکی که گذاشته  بودید و راهنمایهای که برای عیب یابی گذاشته اید من طبق عیب یابی رفتم که قطعاتو تست کنم که با گشتن روی برد متوجه شدم که این نقشه و عیب یابی برای من نمیشه چون قطعه ای نیست که بخواهم تست بگیرم .اقای مهندس من تلاش کردم ولی نتیجه ای نگرفتم و حال میدونید که من به چه مشکلی برخوردم اگر میخواستی راهنمایی میکردی مرا راهنمایی میکردی و مرا محکوم نکنید و وجدانا در مورد من صحبت کنید .

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701 و 702

درود .خسته نباشیدعزیز من هیتر کرداک دارم که هم هیتر و هم هویه ارور میده و پمپ باد یکسره روشن هست دسته هیتر را تست کردم مشکل ندارن عزیز میتونی کمکم کنی مشکلشو حل کنیم ممنونتم میشم.
سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درودخسته نباشید
عزیز هیتر کرداک دارم که هم هیتر و هم هویه ارور میده ارور هیتر se و ارور هویه HEهستش
اگر زحمتی نیست یاریم رسانی که بتونیم با هم این مشکلی برطرف کنیم با کمک شما
در مورد هیتر تست کردم سالمه با برق 24ولت بهش زدم از سر ورودی سیم‌های که به برد وصل میشه هیتر گرم شد و سنسورش هم بهش گرما دادم که جریان اعمار بالا می‌رفت و خنک میشه پایین میومد
حالا وقتی دوشاخه برق دستگاه را به برق وصل میکنم هیتر خودبخود روشن میشه و کلید خاموش روشن هیچ اثری ندارد و ارور هم داره خواهشاً کمکم کنید
سپاسگذارم

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

سلام
برای من خیلی جای تعجب داشت که چرا برای 7SEGENT از میکرو کنترولر استفاده شده امروز متوجه شدم این مدل دارای ERORR CODE است
ERORR=S-E و ERORR =H-E .هر موقع حرارت بیشتر از تنظیم شود ارور کد فعال میشود و ولتاژ هیتر کاملا قطع میشود و پمپ باد روشن میماندو احتمال سوختن المنت را کم میکند
S-E برای سنسور است و H-E برای هیتر
برای هویه هم صادق است
دوباره صدای پمپ باد بیش از حد برایم ازار دهنده شده بود و صدای تق تق شدید از داخل پمپ به گوش میرسید موتور را ایندفعه کاملا باز کردم و متوجه شدم هسته دور سیم پیچ کاملا شل هست برای فیکس شدن از شارلاک استفاده کردم و مشکل کاملا حل شد از اول هم که گرفتم این صدا بود البته خودم 15 ساله از هیستر سویسی استفاده میکنم و واقعا عالیه ولی سنگین هست و کار با این هیتر های چینی راحتتر است
درود

خسته نباشید
عزیز هیتر کرداک دارم که هم هیتر و هم هویه ارور میده ارور هیتر se و ارور هویه HEهستش
اگر زحمتی نیست یاریم رسانی که بتونیم با هم این مشکلی برطرف کنیم با کمک شما
در مورد هیتر تست کردم سالمه با برق 24ولت بهش زدم از سر ورودی سیم‌های که به برد وصل میشه هیتر گرم شد و سنسورش هم بهش گرما دادم که جریان اعمار بالا می‌رفت و خنک میشه پایین میومد
حالا وقتی دوشاخه برق دستگاه را به برق وصل میکنم هیتر خودبخود روشن میشه و کلید خاموش روشن هیچ اثری ندارد و ارور هم داره خواهشاً کمکم کنید
سپاسگذارم

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

[QUOTE=غزال

پیوست‌ها

• 74 کیلوبایت بازدیدها: 101
آخرین ویرایش:
بالا