آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال

alone_sam

کاربر
2013-07-24
14
18
سلام دوستان

من موقعی که میخواستم یحچال رو تمییز کنم وقتی داشتم فرزر رو تمییز میکردم اشتباهی به لوله های داخل فرزر ضربه خورد و لوله سوراخ شدو و الان گاز از یخچال داره خارج میشه چطوری میتونم این سوراخ رو چسب بزنم و درستش کنم؟؟؟ من از چسب 123 و دوقلو استفاده کردم ولی چون گاز خارج میشه اجازه نمیده چسب خودشو بگیره
ممنون میشم اگه کسی بگه چیکار کنم که درست بشه.

ممنون./

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام
ازآنجاکه شبیه پترس ( یا کسی که اسمش یادم رفته و با انگشتش جلوی سوراخ سد را گرفته بود) احتمالا شما هم انگشت روی لوله منتظر پاسخ هستید پاسخ ناپخته عاجل عرض میکنم وگرنه تخصصی ندارم

من دیدم نوعی بست شیر دار هست که روی لوله بسته میشه و برای تنظیم و شارژ و دشارژ گاز استفاده میکنند
اگر جای کافی جهت بستن اون باشه تصور میکنم افاقه کنه
از یخچال سازها تهیه کنید لااقل انگشتتون آزاد بشه تا متخصصین مربوطه پاسخ صحیح را ارائه فرمایند

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
ممنون دوست عزیز
خوب بعد این بست پشت یخچال روی لوله بسته میشه؟؟؟
بعد اون سوراخ رو با چی ببندم چسب خاصی یا چیز وجود داره که بشه اونو بست؟؟

سلام
عرض کردم شیر کوچکی داره که برای کم و زیاد کردن گاز استفاده میشه که شما شیر را می بندید

روش ناپخته دوم = میتونید مقداری از شلنگ گاز ببرید و روی سوراخ بگذارید و با بست ( مانند بست شلنگ گاز ) روی آنرا محکم کنید نه آنقدر محکم که لوله را له کند
سپاس

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام دوستان

من موقعی که میخواستم یحچال رو تمییز کنم وقتی داشتم فرزر رو تمییز میکردم اشتباهی به لوله های داخل فرزر ضربه خورد و لوله سوراخ شدو و الان گاز از یخچال داره خارج میشه چطوری میتونم این سوراخ رو چسب بزنم و درستش کنم؟؟؟ من از چسب 123 و دوقلو استفاده کردم ولی چون گاز خارج میشه اجازه نمیده چسب خودشو بگیره
ممنون میشم اگه کسی بگه چیکار کنم که درست بشه.

ممنون./

دوست عزیز شما نمیتونید جلوی خروج گاز رو بگیرید
پس تلاش نکنید
ابتدا باید اواپراتور از سیستم جدا بشه و با جوش آلومینیوم سوراخ ترمیم بشه ، بعد با ازت فشار گرفته بشه تا از ترمیم اطمینان حاصل بشه و پس از شستشوی سیکل با مایع توزن سیستم وکیوم میشه و شارژ گاز مجدد انجام میشه که حتما باید یه استادکار این کارها رو انجام بده

موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
دوست عزیز شما نمیتونید جلوی خروج گاز رو بگیرید
پس تلاش نکنید
ابتدا باید اواپراتور از سیستم جدا بشه و با جوش آلومینیوم سوراخ ترمیم بشه ، بعد با ازت فشار گرفته بشه تا از ترمیم اطمینان حاصل بشه و پس از شستشوی سیکل با مایع توزن سیستم وکیوم میشه و شارژ گاز مجدد انجام میشه که حتما باید یه استادکار این کارها رو انجام بده

موفق باشید

سلام استاد عزیز

تردیدی بر صحت اطلاعات آن استاد شایسته نیست و صرفا جهت مزید اطلاعات خود سوال مربوطه را مطرح میکنم که
چرا جلوگیری از خروج گاز میسر نیست ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
سلام استاد عزیز

تردیدی بر صحت اطلاعات آن استاد شایسته نیست و صرفا جهت مزید اطلاعات خود سوال مربوطه را مطرح میکنم که
چرا جلوگیری از خروج گاز میسر نیست ؟

سپاس

سلام
برای برطرف کردن نشتی در سیستم های با فشار بالا حتما باید دو طرف در فشار تعادل باشه در غیر اینصورت آببندی به صورت صحیح انجام نمیشه
در مورد سیکل برودتی هم این امر صادقه
شما به هیچ عنوان نمیتونید این گاز رو مهار کنید
در هر صورت گاز مبرد به صورت نیمه کامل تخلیه میشه و اگر در بهترین شرایط که محل سوراخ شده رو پس از خارج شدن گاز و رسیدن به فشار تعادل جوش آلومینیوم هم بکنیم دو مورد وجود خواهد داشت و اون اینه که روغنی که به همراه گاز وارد اواپراتور شده و هوایی که به داخل سیستم وارد شده ، روغن باعث گیر شدن سیکل در سر لوله موئین شده و هوا باعث کار بیشتر سیستم و سرمایش کم
که برای جلوگیری از این اتفاق حتما باید مراحل بالا رو انجام بدید.
امیدوارم مطلب رو رسونده باشم

t-mairkar62

کاربر
2010-11-16
25
96
سلام داداش پتروس هم بیاد نمیتونه جلویه خروج گاز رو بگیره ولش کن بزار خارج بشه یخچال رو ببرتعمیر گاه موتورروهم روشن نکن چون بعد خروج گاز سیستم مکش میکنه و آب داخل فریزر و کمپرسور میشه هم تعمیرکار اذیت میشه هم نیاز به تعویض روغن کمپرسور پیدا میکنه خرجت میزنه بالا

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,501
با سلام تمام گفتنی ها رو اساتید خصوصا استاد اویس گفتند راهی جز خروج گاز وتست مجدد وشارژ گاز ندارید عوض ان دیگر با چاقو بجان یخچال نیافتید موفق باشید

بالا