آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن هیتر گرداک 952

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
درود

احتمالا سیم های المنت رواندازه گیری نکردی
دو سیم ضخیم مربوط به المنت هست
اهم کدوم سیم را تست کردی؟
ضمنا سیم المنت به المنت متصل شده و مشخصه

با عکس نشون بده چکار کردی؟

سپاس

همون ۲تاسیم که ضخیم هستن سوکت خوردن مربوط به المنت هست.۲تا سیم نازکم هست که بوق میدن ولی سیم های اصلی المنت بزرگ هستن رنگشونم فکرکنم سفید بودن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
خروجی تست کردم ۱۱۰ولت میداد.
اهم دوسر سیم المنت رو گرفتم اهمش متغیر بود.
یه سوال المنت خراب باشه ولوم گرمای هیتر رو زیادکنیم روی صفحه نمایش اون عدده تغیر میکنه یا ثابت میمونه
چنتا مساله هست بهت میگم چک کن جوابشو بفرست
1-وقتی خروجی بورد و همون سیمی که به المنت وصل شده 110 ولت میداده یعنی بورد کار خودشو کرده ولی المنت سوخته
2-یکی از سیمهای المنت رو از بورد خارج کن بعد اهمشو بگیر اینجوری دقیقتر نشون میده
3-اگه بورد سالم باشه گرمای هیتر رو بیشتر کنی ولتاژ المنت هم بیشتر میشه اینو چک کن
4-دمای نوشته شده روی صفحه نمایش از یه سنسور گرفته شده که گرمای المنت رو نشون میده و وقتی المنت گرم نکنه قاعدتا نباید دمای بالاتری هم نشون بده و دما ثابته اینم چک کن

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
چنتا مساله هست بهت میگم چک کن جوابشو بفرست
1-وقتی خروجی بورد و همون سیمی که به المنت وصل شده 110 ولت میداده یعنی بورد کار خودشو کرده ولی المنت سوخته
2-یکی از سیمهای المنت رو از بورد خارج کن بعد اهمشو بگیر اینجوری دقیقتر نشون میده
3-اگه بورد سالم باشه گرمای هیتر رو بیشتر کنی ولتاژ المنت هم بیشتر میشه اینو چک کن
4-دمای نوشته شده روی صفحه نمایش از یه سنسور گرفته شده که گرمای المنت رو نشون میده و وقتی المنت گرم نکنه قاعدتا نباید دمای بالاتری هم نشون بده و دما ثابته اینم چک کن
کابلی که از داخل شلنگ میاد واسه المنت یکیش قطعی داشت پیداش کردم تااینجا درست شد.
المنتم سیماشو دراوردم چک کردم‌‌چندبار عدد ثابت میداد ۷۹اهم یا ۸۰اهم میداد ثابت.یکم المنتش داغون بود ولی درست شد گرما میداد...ولی یه سوال پمپش قدرتش خوبع ولی زمانی که وصلش میکنم به شلنگ یکم بادش کم میشع امکان داره شلنگ پرباشه جلوی هوارو بگیرع

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
کابلی که از داخل شلنگ میاد واسه المنت یکیش قطعی داشت پیداش کردم تااینجا درست شد.
المنتم سیماشو دراوردم چک کردم‌‌چندبار عدد ثابت میداد ۷۹اهم یا ۸۰اهم میداد ثابت.یکم المنتش داغون بود ولی درست شد گرما میداد...ولی یه سوال پمپش قدرتش خوبع ولی زمانی که وصلش میکنم به شلنگ یکم بادش کم میشع امکان داره شلنگ پرباشه جلوی هوارو بگیرع
پس بسلامتی راش انداختی تبریک میگم شیرینیش فراموش نشه خخ
قدرت پمپ هم بخاطر انتهای شیلنگ چون نوک هیتر باریکه جلو فشار گرفته میشه هم اینکه شیلنگ خالی نیس سیم از داخلش رد شده و تنگترش کرده یکم فشار پمپ زیر بار میره و کم میشه که کاملا طبیعیه
تو هیچ چیزی حساس نشو

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
پس بسلامتی راش انداختی تبریک میگم شیرینیش فراموش نشه خخ
قدرت پمپ هم بخاطر انتهای شیلنگ چون نوک هیتر باریکه جلو فشار گرفته میشه هم اینکه شیلنگ خالی نیس سیم از داخلش رد شده و تنگترش کرده یکم فشار پمپ زیر بار میره و کم میشه که کاملا طبیعیه
تو هیچ چیزی حساس نشو

سلامت باشید????????????یچی داغون بود
طرف خریده بودش دست دوم ترکیده بود ۲روز بعد هیترش ازکار ایستاده بود بهش گفتم الان درستش کردم ولی بعدا یا نو بخر یا یه شلنگ بخر..
میگم میشه شمارتون رو بدید توی واتساپ سوال داشتم بپرسم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
635
شیراز
سلامت باشید������������یچی داغون بود
طرف خریده بودش دست دوم ترکیده بود ۲روز بعد هیترش ازکار ایستاده بود بهش گفتم الان درستش کردم ولی بعدا یا نو بخر یا یه شلنگ بخر..
میگم میشه شمارتون رو بدید توی واتساپ سوال داشتم بپرسم
بسیار عالی خدا خیرتون بده که کار مردمو راه میندازین
شماره هم از نظر من مشکل نداره ولی این سایت پربار برای حل شدن مشکلات هموطنان طراحی شده
شما سوالتو همینجا بپرس چه بسا همون سوال برای کسی دیگه هم پیش بیاد و با یه جستجوی ساده به مطلبی که میخاد برسه
یا سوالی باشه که در حد اطلاعات بنده حقیر نباشه دوستان دیگه بتونن جوابگو باشند
موفق باشید و سربلند

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
بسیار عالی خدا خیرتون بده که کار مردمو راه میندازین
شماره هم از نظر من مشکل نداره ولی این سایت پربار برای حل شدن مشکلات هموطنان طراحی شده
شما سوالتو همینجا بپرس چه بسا همون سوال برای کسی دیگه هم پیش بیاد و با یه جستجوی ساده به مطلبی که میخاد برسه
یا سوالی باشه که در حد اطلاعات بنده حقیر نباشه دوستان دیگه بتونن جوابگو باشند
موفق باشید و سربلند

چون زمان میبره تا پاسخ میدید بخاطرهمین میگم

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
درود

باید سیم المنت را جدا کنی بعد اهمش را ببینی
چند پست ارسال کردی فقط گفتی اهمش تغییر میکنه
چقدر نشون میده و عوض میشه ؟
احتمالا از برق نمیکشی و میخوای اهمشو بگیری وگرنه اهم تغییر نمیکنه .

در تاپیک زیر میتونی دونه دونه مراحل عیب یابی رو انجام بدی تا عیب مشخص بشه.
https://www.irantk.ir/threads/85277...1-702-بخش-هیتر?p=492435&viewfull=1#post492435

اگه المنت بسوزه اهمش بینهایت میشه

سپاس

سلام یه سوال پمپ هیتر‌با۲۲۰ کارمیکنه

• Like

79mojtaba

کاربر
2020-09-23
27
25
درود

باید سیم المنت را جدا کنی بعد اهمش را ببینی
چند پست ارسال کردی فقط گفتی اهمش تغییر میکنه
چقدر نشون میده و عوض میشه ؟
احتمالا از برق نمیکشی و میخوای اهمشو بگیری وگرنه اهم تغییر نمیکنه .

در تاپیک زیر میتونی دونه دونه مراحل عیب یابی رو انجام بدی تا عیب مشخص بشه.
https://www.irantk.ir/threads/85277...1-702-بخش-هیتر?p=492435&viewfull=1#post492435

اگه المنت بسوزه اهمش بینهایت میشه

سپاس

یه سوال پمپ هیتر با۲۲۰ کارمیکنه

• Like

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
یه سوال پمپ هیتر با۲۲۰ کارمیکنه

مدل شما از رنج ۹۰ولت تا ۲۱۵ولت با تغییر درجه پتانسیومتر تنظیم باد از کم تا حداکثر کار میکنه ولی توصیه مبشه به برق مستقیم ۲۲۰وصل نکنید ....

• Like
بالا