آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

طرح سوالات فنی

heical

کاربر
2011-05-13
306
529
:32000000:سلام و روز بخیر و ارزوی سلامتی و شادی برای همه ی عزیزان
روی برد اجاق گاز به دو تا مقاومت اس ام دی با کد فنی 514 و 4223 برخوردم .مقاومت اول که باید 510 کیلو اهمی باشه که نیست و دومی که باید 422 کیلواهم باشه که بازم نیست .مشکلم اینجاست که مقاومت 4223 رو که گوگل میکنم کدش رو ...هیچ تصویر و قطعه ای با این کد رو گوگل پیدا نمیکنه .ایا این قطعه ممکنه مقاومت نباشه که احتمالش رو خودم 1 هزارم درصد میدونم یا اینکه این 1 هزارم درصد درسته و من اطلاعاتم بروز نیست عزیزانی که تو تعمیرات بردهای اس ام دی پیشکسوت هستند لطفا راهنمایی بدین .واینکه مشکل مقاومت ها افزایش اهم هست که میتونم با مقاومت کربنی مشکل رو حل کنم ولی الان فقط بخاطر 4223 هست که به شک افتادم ایا واقعا مقاومت با این کد 422 کیلو اهم هست یا من اشتباه کد رو میخونم .
قطعات مشخص شده روی برد .
https://s4.uupload.ir/files/img_20210922_093804_lcf2.jpg
عذر میخوام که طولانی شد و اینکه بسیار سپاسگذارم :icon26:

مقاومتها رو باید خارج از برد تست کنید. روی برد به دلیل اینکه با قطعات دیگه به صورت موازی یا سری قرار گرفتن ممکنه به اشتباه بندازنتون

maziyar1363

کاربر
2013-05-06
9
5
مقاومتها رو باید خارج از برد تست کنید. روی برد به دلیل اینکه با قطعات دیگه به صورت موازی یا سری قرار گرفتن ممکنه به اشتباه بندازنتون

عزیزم خارج از برد تست کردم و فقط این دو مقاومت مشکل دارن که متاسفانه یکی از مقاومتها 4223 تو هیچ سایتی و فروشگاه قطعات وجود نداره

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
386
982
همدان کوی ولیعصر
عزیزم خارج از برد تست کردم و فقط این دو مقاومت مشکل دارن که متاسفانه یکی از مقاومتها 4223 تو هیچ سایتی و فروشگاه قطعات وجود نداره

با سلام به همکار عزیز برای بنده هم یک بار این مشکل پیش امد که مقاومت اس ام دی مد نظر از لحاظ کد ورقم اهمی در بازار وهیچ جای دیگری نبود برد متعلق به یک لباسشویی بود که من مقدار مورد نظر را با مقاومت مولتی ترن جایگزین کردم
۲۰۲۱۰۹۲۴_۱۴۵۳۱۵.jpg
تصویر برد مد نظر

maziyar1363

کاربر
2013-05-06
9
5
با سلام به همکار عزیز برای بنده هم یک بار این مشکل پیش امد که مقاومت اس ام دی مد نظر از لحاظ کد ورقم اهمی در بازار وهیچ جای دیگری نبود برد متعلق به یک لباسشویی بود که من مقدار مورد نظر را با مقاومت مولتی ترن جایگزین کردم
مشاهده فایل‌پیوست 179280
تصویر برد مد نظر
سپاسگذارم عزیزم

heical

کاربر
2011-05-13
306
529

می تونید همونطور که دوستمون گفتن از پتانسیومتر استفاده کنید و یا اینکه دو یا چند تا مقاومت رو با هم موازی کنید تا به عدد دلخواهتون برسید.

بالا