آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

ساخت دستگاهی برای تست و اندازه گیری ظرفیت خازن ها (ESR METER)

fatim

VIP+ افتخاری
کاربر
2019-12-20
621
555
سلام و عرض ادب
دوستان کسی اگه ساخته شده و آماده فروش داره به ما اطلاع بده لطفآ

K-E-M

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-12-09
334
634
س در طول سی سال کار تعمیرات با شارژ و دشارژ خازن ها رو تست کردم و از این ابزار استفاده نکردم

yrad

کاربر
2021-03-08
3
1
74
با تشکر از استاد رسولی که این تاپیک مفید را برای دوستان باز کردند !
حقیر با عنایت استاد رسولی و پست دوست گرامی poisoN موفق به ساخت این خازن سنج شدم که بسیار عالی کار میکند !
دوستانی که مایل به ساخت این پروژه میباشند با اطمینان از کارایی آن به ساخت آن بپردازند .
با تشکرمشاهده فایل‌پیوست 83092

سلام ولتاژ منفی را چطور تولید کردی آیا اسی را خریدید

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام دوستان.
من مدار رو ساختم و خیلی خوب کار می کنه. فقط در مورد تنظیمات به مشکل برخوردم..بر اساس آموزش عمل کردم. بعد از صفر کردن مقاومت پروب ، مقدار esr رو حدود۱ نشون داده می شد در حالی که فایل آموزش میگه باید حدود ۱۱ باشه. در عین حال مقدار مقاومت ۱ اهم را ۰/۴۰۷ نشون می داد که من مجبور شدم coeff مربوط به مقاومت ۱ هم رو تا ۲/۴۴۹ بالا ببرم تا مقدار رو درست نشون بده. در مورد مقاوت ۱۰ اهم هم در ابتدا مقدار ۱/۱۰۲ اهم رو نشون می داد که من هر چقدر coeff رو بالا می برم فایده نداره و مقدار رو ۲/۷۰۰ نشون میده.
چکار باید بکنم؟
مشکل از کجاست؟
در ضمن مدار رو دقیقا مطلبق نقشه اصلی ساختم و تمام مقاومتها مقادیر اصلی مدار هستن و خازن های ۲۲ پیکو هم استفاده شده

سلام مهندس خوبید
من هم مشکل شما را دارم میشه راهنمایی کنید
ممنونم

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام وقت همگی بخیر
عیب دستگاه را پیداش کردم ولی رفع عیب را نمیدونم
ای سی DA2 که شماره ای سی اون tl082 هست در مدار با کمی گرم شدن ای سی مدار راه میوفته و درست هم کار میکنه برای این مشکل کسی میتونه راهنمایی کنه
خواستم عکس راهنمای مدار را بزارم نشد دوستان میبخشید
راه حلی برای این گرم شدن و درست عمل کردن ای سی هست
ممنونم

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام دوستان
اگه دوستان در ساخت به این مشکل برخورد کردن ای سی های tl082 و قطعه tl431 را از نوع مرغوب بگیرن مشکل حل میشه
Tl431 از نوع مرغوب را خود فروشگاه eca دارن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

mohammad24

کاربر vip
کاربر
2009-04-05
35
23
سلام بر همکاران محترم این وسیله را من حدود دو سال پیش ساختم بر اساس فایلی که در اینترنت یافتم که اگر بتوانم انرا اینجا اپلود می کنم دستگاه نسبتا خوبی است اما در عین حال باگهایی هم دارد ولی برا ی تعمیر کارانی که به دنبال یک Ecr متر ارزان قیمت هستند مناسب است و کارایی نسبتا خوبی هم دارد.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Vb1985

کاربر
2018-12-06
17
7
سلام بر همکاران محترم این وسیله را من حدود دو سال پیش ساختم بر اساس فایلی که در اینترنت یافتم که اگر بتوانم انرا اینجا اپلود می کنم دستگاه نسبتا خوبی است اما در عین حال باگهایی هم دارد ولی برا ی تعمیر کارانی که به دنبال یک Ecr متر ارزان قیمت هستند مناسب است و کارایی نسبتا خوبی هم دارد.

سلام وقت بخیر
من هم همین دستگاه را ساختم میشه در مورد باگ هاش بیشتر بگید

mohammad24

کاربر vip
کاربر
2009-04-05
35
23
درود بر شما مهمترین با گ این وسیله عدم دقت در اندازه گیری برخی ظرفیت خازنها در ولتاژهای بالا و یا پایین می باشد .

بالا