آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

قطعات قلابي و نامرغوب

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
ممنون خیلی مفید بود اساتید گرامی خازن های 1000 و 470 تو رنج لوتی 25تا50 هر چی از بازار تهیه میکنم به یک ماه نمیکشه برگشت میخوره میخواستم راهنماییم کنید برا خرید خازن مرغوب نمیدونم باید تاپیک جدید رو کجا میزدم با تشکر

خازن ELNA کیفیت متوسط و خوبی داره . من فعلا از این برند استفاده میکنم مشکلی هم نداشتم .

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,044
33
همدان
تقصیر چینی ها نیست تقصیر تاجرا و واردکنندگان بی وجدانه برای بدست اوردن سود بیشتر دست به هر کاری میزنند براشونم مهم نیست سر مصرف کننده بدبخت چی میاد تا نظارتی رو واردات قطعات الکترونیک نباشه وضع همینه

دوستمون درست میگن تقصیر تاجرهای بی وجدان هستند که قطعه نامرغوب وارد میکنند چین برای همه دنیا کالا تولید میکنه جنس مرغوب و تقلبی ولی تاجرهای ایرانی تقلبی رو وارد میکنند برای سود بیشتر

actioncut

کاربر
2011-08-29
90
442
چند وقت پیش تعداد زیادی بیش ترانزیستور ماسفت FQA36P15 از فروشگاه آنلاین اسپیار سفارش دادم چون جای دیگری گیرم نیومد. وقتی بدست رسید تست کردم دیدم بجای اینکه کانال P باشد، کانال N بود. در حالی که دیتاشیت این ترانزیستور بیان می کند که این ترانزستور کانال P است. وقتی با فروشنده تماس گرفتم اصلا حاضر نبود بپذیره که جنسش تقلبیه و همش می گفت که ما از اصلی بودن قطعاتمون مطمئنیم چون قطعاتمون رو میدیم تعمیرکار تست میکنه و از این حرفا. خیلی هم با گستاخی و بی نزاکتی و سخنانی توهین آمیز جوابمو دادند. حواستون باشه از فروشنده های کلاهبرداری مثلا اینا خرید نکنید. حتی حاضر نبود قطعه خودش را تست کند و می گفت "من تعمیرکار نیستم که این کارو بکنم، معلوم نیست چه بلایی سر قطعه اوردی".

آخرین ویرایش:

mmzhr

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-29
341
13,044
33
همدان
چند وقت پیش تعداد زیادی بیش ترانزیستور ماسفت FQA36P15 از فروشگاه آنلاین اسپیار سفارش دادم چون جای دیگری گیرم نیومد. وقتی بدست رسید تست کردم دیدم بجای اینکه کانال P باشد، کانال N بود. در حالی که دیتاشیت این ترانزیستور بیان می کند که این ترانزستور کانال P است. وقتی با فروشنده تماس گرفتم اصلا حاضر نبود بپذیره که جنسش تقلبیه و همش می گفت که ما از اصلی بودن قطعاتمون مطمئنیم چون قطعاتمون رو میدیم تعمیرکار تست میکنه و از این حرفا. خیلی هم با گستاخی و بی نزاکتی و سخنانی توهین آمیز جوابمو دادند. حواستون باشه از فروشنده های کلاهبرداری مثلا اینا خرید نکنید. حتی حاضر نبود قطعه خودش را تست کند و می گفت "من تعمیرکار نیستم که این کارو بکنم، معلوم نیست چه بلایی سر قطعه اوردی".

سلام درست میفرمایید بعضی از فروشندگان وجدان ندارن شما بهتره از فروشگاههای انجمن خرید کنید که مطمئن تر هستند و همیشه اگه قطعه ای لازم داشتید که کمیاب هست سعی کنید مشابه اون قطعه رو بخرید چون قطعه ای که کمیاب باشه امکان تقلبی و نامرغوب بودنش زیاده

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
این مسئله دقیقا برای من هم پیش اومده اتفاقا از اسپیار هم خریده بودم ترانزیستور برای امپلی فایر بود اگه اشتباه نکنم bd911 و bd912 بود که یکی باید منفی میبود و یکی هم مثبت ولی هر دو منفی بود!!!! یک بار هم d2439 گرفتم ازش ولی تو کار جواب نداد زنگ زدم گفت اینا اشتباه چاپ خورده و d2499 خوب معلومه اینا میرن فله ای جنس میخرن و روش خودشون چاپ میزنن و یه مدل ترانزیستور رو جای هزار مدل دیگه میفروشن مگه میشه قطعه اورجینال اشتباه چاپ بخوره و از اون به بعد دیگه خرید نکردم حتی اگر چیزی میخواستم که فروشگاه مورد اعتمادم نداشت میگفتم اگر نداری از اسپیار هم نگیر چون هیچ اعتمادی به اونها نیست فردا عکس ترانزیستور رو با دستگاه قرار میدم

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
این هم از تصاویری که گفته بودم همون طور که ملاحظه میکنید هر دو هم 911 و 912 منفی هستند
911.jpg
912.jpg

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
انصافا در مورد برخورد و انصاف فروشگاه امیر آی سی رتبه اول رو داره . اولا برخورد بسیار خوبشون دوما اگر هر اشکالی قطعه داشته باشه با روی باز قبول میکنند .

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
درود و صبح دوستان بخیر
گرچه این پست قدیمی است

اما عرض کنم همانطور که خیلی از عزیزان تست کرده اند نوک هویه ساخت ایران هویه که اوریجینال باشد و در بازار معروف به اصفهان است کیفیت بسیار بالایی دارد و اغلب نوکهای وارداتی قابل رقابت نیستند و پول به نوکهای خارجی اغلب تقلبی دادن اشتباه است
نمونه ای در سال 87 خریدم که هرروز تا شب هویه روشن بود و شش سال کار کرد...!
چندی پیش هم خریدم و 8 ماه است کار میکند براق و عالی
جالب است که برخی فروشندگان این نوک را نمیاورند چون سودش اندازه نوکهای خزعبل چینی نیست!

االبته کاش نوع اس ام دی و نازک هم تولید کنند
بدرود

لعنت خدا بر وارد کننده و فروشنده ای که بقصد سود حرام و ضربه بر اقتصاد و تولید داخل، جنس تقلبی و کم ارزش وارد و بفروشد.

آخرین ویرایش:

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
348
890
من که سر تقلبی بودن قطعات همیشه ضررهای زیادی هم از نظر زمان هم مالی کردم جالبه همیشه هزینه قطعه اوریجینال هم پرداختم irfz48 که میخری توش یک امپر هم نیست درحالی که باید پنجاه امپر باشه نمونش ای سی هایی بود برای صدا که هنگام تست دیودی نشان از اتصال نداشتن پایه ها از داخل بود یعنی ای سی توخالی واقعا معضلی شده

بالا