آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روشن نشدن ups Fartel ssp3000

hamidsed

کاربر
2010-03-16
106
725
مشهد
سلام
یو پی اس فاراتل مدل3000 زمانی که به ورودی 220 ولت برق شهر وصل میشود هیچ عکس العملی نشان نمیدهد. چراغ پشت یو پی اس SITE WIRING FUILT روشن میشود.و زمانی هم که سوکت سیم های مربوط به ترانس ها رو هم میکشم باز هم همین چراغ ارورر روشن میشود و هیچ عکس العمل دیگه ای ندارم . در ضمن من در حالت بدون باطری تست میکنم .پک باطری موجود نیست فقط اینو میدونم که زمانی که بدون باطری به برق وصل میشود باید 2 تا از رله های عمل میکند.
تمامی قطعات چک شده ولی سیم بندی ترانس به رله ها رو شک دارم چون احتمالا توسط شخص دیگری دستکاری شده .
از دوستانی که نقشه شماتیک یا عکسی با سیم بندی این مدل رو دارند ممنون میشم کمکم کنند .
CIMG2271.jpg

esmaeel

کاربر vip
کاربر
2009-01-05
84
295
اراک
باسلام
دستگاه هاي جديد فاراتل حتما بايد به باطري وصل باشند وگر نه روشن نمي شوند
چراغ پشت هم مربوط به سيم ارت است سيمارت هم بايد وصل شود بعد از انجام اين كارها اگر مشكل داشتي بگو

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,877
9,754
خراسان بزرگ!
درود
نکته ای هم هست.
دوشاخ را فقط در یک جهت که بزنید چراغ خاموش میشود.
برای اینکه دستگاه اسیب نبیند هیچگاه با باطری اصلی که امپراژ بالا دارد تست نفرمایید.
از منبع تغذیه استفاده کنید و محدودیت جریان ابتدا 1 امپر و بعد 2 امپر-دستگاهها در حالت بی باری حدود 2 امپر جریان میکشند .
حال اگر دستگاهتان اتصال یا ایرادی در راه اندازی ماس فت ها داشت جریان 2 امپر در لحظه نمیتواند ماسفتها را بسوزاند.
نکته مهم:
تغذیه حتما محدودیت جریان داشته باشد.
بدرود
بدرود

iranp301

کاربر
2008-02-27
11
14
سلام
تو تعمیر یو پی اس 3000 ولت آمپر فاراتل به مشکل برخوردم همه چی درسته ولی چراغ Fault چشمک میزنه و دستگاه رو قطع می کنه - تنها چیزی که به نظرم میرسه آی سی برنامه دستگاه هستش - کمکی به ذهنتون میرسه ؟

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
سلام
تو تعمیر یو پی اس 3000 ولت آمپر فاراتل به مشکل برخوردم همه چی درسته ولی چراغ Fault چشمک میزنه و دستگاه رو قطع می کنه - تنها چیزی که به نظرم میرسه آی سی برنامه دستگاه هستش - کمکی به ذهنتون میرسه ؟

دوست عزیز مدل دستگاه رو هم بنویسید و راجع به مشکل توضیحات کاملتری بدین !!!

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
سلام
یو پی اس فاراتل مدل3000 زمانی که به ورودی 220 ولت برق شهر وصل میشود هیچ عکس العملی نشان نمیدهد. چراغ پشت یو پی اس SITE WIRING FUILT روشن میشود.و زمانی هم که سوکت سیم های مربوط به ترانس ها رو هم میکشم باز هم همین چراغ ارورر روشن میشود و هیچ عکس العمل دیگه ای ندارم . در ضمن من در حالت بدون باطری تست میکنم .پک باطری موجود نیست فقط اینو میدونم که زمانی که بدون باطری به برق وصل میشود باید 2 تا از رله های عمل میکند.
تمامی قطعات چک شده ولی سیم بندی ترانس به رله ها رو شک دارم چون احتمالا توسط شخص دیگری دستکاری شده .
از دوستانی که نقشه شماتیک یا عکسی با سیم بندی این مدل رو دارند ممنون میشم کمکم کنند .
مشاهده فایل‌پیوست 57519

سیم بندی رله ها مطابق با عکس از راست به چپ آبی قرمز قهوه ای مشکی
ضمنا این مدل دستگاه تا باتری نباشه و توی ورودی ارت مناسب نداشته باشیم و همچنین فاز و نول ورودی صحیح نباشه دستگاه اصلا روشن نمیشه !!!!

آخرین ویرایش:

mnajafi

کاربر vip
کاربر
2011-09-10
87
318
سیم بندی رله ها مطابق با عکس از راست به چپ آبی قرمز قهوه ای مشکی
ضمنا این مدل دستگاه تا باتری نباشه و توی ورودی ارت مناسب نداشته باشیم و همچنین فاز و نول ورودی صحیح نباشه دستگاه اصلا روشن نمیشه !!!!

ببخشین اصلاح میکنم سیم بندی رله ها از راست به چپ مطابق تصویر:

آبی
قرمز زرد قهوه ای

mohmdj

کاربر
2022-09-26
1
0
27
سلام نتیجه ای گرفتید در اخر مشکل در کجا بود؟

بالا