آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل آیفون سیماران hs-73m بعد از تعویض آیسی lsp5526

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
آیا نیازی هست خازن های smd هم عوض بشن؟
مشاهده فایل‌پیوست 187842
بعید میدونم از خازن های اس ام دی باشه . به محض احتیاط تست کن . خازن های الکترولیتی ها اطراف ای سی را کلا تعویض کن .
ای سی را که از روی برد در آوردی پایه 2و 3 اتصال کوتاه هست یا نه ؟ اگر اتصال کوتاه باشه یک قطعه بعد از ای سی سوخته . رگولاتورهای 1117 را هم تست کن ؟
متشکرم

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
140
128
24
اصفهان
بعید میدونم از خازن های اس ام دی باشه . به محض احتیاط تست کن . خازن های الکترولیتی ها اطراف ای سی را کلا تعویض کن .
ای سی را که از روی برد در آوردی پایه 2و 3 اتصال کوتاه هست یا نه ؟ اگر اتصال کوتاه باشه یک قطعه بعد از ای سی سوخته . رگولاتورهای 1117 را هم تست کن ؟
متشکرم

باسلام
تمامی خازن های اطراف آی سی عوض شد
IMG_۲۰۲۲۱۰۰۳_۲۲۵۱۱۱.jpg
آیفون روشن شده ولی تصویر نمی دهد
IMG_۲۰۲۲۱۰۰۳_۲۳۰۳۲۸.jpg
آیسی بایوس هم پروگرام شد

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
140
128
24
اصفهان
متشکرم
این رگولاتور در یک پایه 1.7 ولت و پایه دیگه 3 ولت ولتاژ داره

IMG_۲۰۲۲۱۰۰۳_۲۳۴۲۲۱.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
این رگولاتور در یک پایه 1.7 ولت و پایه دیگه 3 ولت ولتاژ داره

مشاهده فایل‌پیوست 187857
سلام
دوست خوبم ببخشید دیر جواب دادم . از کد روی رگولاتور میشه فهمید چند ولت است .
اگر رگولاتور 1117 ADJ باشه . این نوع رگولاتورها ولتاژ متغییر است . ولتاژ خروجی را باید از قطعات متصل شده به رگولاتور فهمید .
از روی دیتاشیت 1117 از سمت چپ پایه اول منفی پایه دوم خروجی پایه سوم ورودی
اول مولتی متر را حالت تست دیود قرار بده پایه پراب را روی پایه 3 ای سی 5526 قرار بده . و پایه دیگر پراب را روی پایه ورودی پایه سوم رگولاتور 1117 قرار بده . اگر نمایشگر مولتی متر عدد صفر را نشان داد . پس ورودی 1117 را از خروجی 5526 گرفته باید 5 ولت باشه .
و همچنین میتونی خروجی رگولاتور به تغذیه ای سی متصل شده . با دیتاشیت ای سی ولتاژ خروجی رگو لاتور 1117 را پیدا کردی .
در ضمن در پست های قبل گفتی پایه های ای سی 5526 پایه 2 . 3 اتصال کوتاه است . اتصال کوتاه نباید باشه . قطعی بعد از ای سی 5526 اتصال کوتاه است .
ای سی 5526 یک رگولاتور کاهنده است . در بیشتر ایفون ها تغذیه تصویر ای سی رگولاتور های 1117 است . تغذیه مدار زنگ است.
متشکرم .
با عجله نوشتم اگر اشتباه املائئ بود به بزرگی خودت ببخش

hamedesmayly

کاربر vip
vip
کاربر
2022-08-06
140
128
24
اصفهان
سلام
دوست خوبم ببخشید دیر جواب دادم . از کد روی رگولاتور میشه فهمید چند ولت است .
اگر رگولاتور 1117 ADJ باشه . این نوع رگولاتورها ولتاژ متغییر است . ولتاژ خروجی را باید از قطعات متصل شده به رگولاتور فهمید .
از روی دیتاشیت 1117 از سمت چپ پایه اول منفی پایه دوم خروجی پایه سوم ورودی
اول مولتی متر را حالت تست دیود قرار بده پایه پراب را روی پایه 3 ای سی 5526 قرار بده . و پایه دیگر پراب را روی پایه ورودی پایه سوم رگولاتور 1117 قرار بده . اگر نمایشگر مولتی متر عدد صفر را نشان داد . پس ورودی 1117 را از خروجی 5526 گرفته باید 5 ولت باشه .
و همچنین میتونی خروجی رگولاتور به تغذیه ای سی متصل شده . با دیتاشیت ای سی ولتاژ خروجی رگو لاتور 1117 را پیدا کردی .
در ضمن در پست های قبل گفتی پایه های ای سی 5526 پایه 2 . 3 اتصال کوتاه است . اتصال کوتاه نباید باشه . قطعی بعد از ای سی 5526 اتصال کوتاه است .
ای سی 5526 یک رگولاتور کاهنده است . در بیشتر ایفون ها تغذیه تصویر ای سی رگولاتور های 1117 است . تغذیه مدار زنگ است.
متشکرم .
با عجله نوشتم اگر اشتباه املائئ بود به بزرگی خودت ببخش

سلام
متشکرم
رگولاتور رو دیتاشیتش رو بررسی کردم و ولتاژ درستی نشون میداد
برد آیفون هم کامل روشن میشه ولی مشکل فقط تصویر ندادن هست.
در دفعه قبل که آیسی رو عوض کردم چندین بار فلت های lcd و لایت رو وصل کردن که یهو تصویر داد ولی کمتر از 3 ثانیه تصویر کمرنگ شد و آیفون به کلی روشن نشد و آیسی سوخت این سری دوباره آیسی و خازن هارو عوض کردم یکی از تایپیک های دیگه رو هم که دیدم چندین نفر همین مشکل رو داشتند که بعد از تعویض آیسی lsp5526 تصویر نگرفتند من حتی فایل فلش رو هم گرفتم و پروگرام هم انجام دادم ولی هیچ تصویری هنوز دارم راهی هست که پیشنهاد بدین؟
پایه های 2 و 3 آیسی هم اتصال کوتاه نبود روی برد هم همینطور گفتم که یک لحظه که اتصال کوتاه داده شد برد برای چند لحظه روشن شد و چراغ چشمک زن شد.
رگلاتورها lsp 9808 بود.
باتشکر

آخرین ویرایش:

pourmirzaei

کاربر vip
کاربر
2019-03-02
8
6
سلام به دوستان و همکاران
بعداز تعویض آی سی lsp5526 یک آی سی لمس B23YA سوخت تعویض کنید درست میشه خداحافظ

Aliparisa

کاربر vip
کاربر
2019-06-14
1
0
سلام منظورتون از آی سی لمس کدوم شماره آی سی روی برد هست من همچین شماره ای رو پیدا نکردم؟؟ B23YA اصلا توی بازار هم نیست نوی نت هم چک کردم همچین شماره ای نبود در ضمن من هم آیسی 5526رو عوض کردم فقط چراغ آیفون روشن شد ولی صفحه روشن نشد دو سه دقیقه بعد هم از آی سی دود بلند شد و سوخت

آخرین ویرایش:
بالا