آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن موتور كولر 12 هزار وستپوينت بعد از چند دقيقه(فقط در طول روز)

bahram677

کاربر
2009-04-14
12
3
سلام
دوستان بنده ساكن خوزستان هستم. كولر منزل مدل وستپوينت 12 هزار فقط سرد از نوع به اصطلاح موشكي هست و 8 سال كاركرده كه حقيقتا به درستي تا الان سرويس هم نشده فقط در حد تميز كردم بلوور و پنل داخلي
جديدا مشكلي كه داره از ساعت حدوداي 11 در طول روز اگر روشن بشه صداي تقه رله موتور مياد فن يونيت داخلي هم روشن ميشه ولي خود موتور بعدش يا روشن نميشه يا اگر روشن بشه دو سه دقيقه عادي كار مي كنه بعد دوباره صداي از كار افتادن موتور مياد و رو فن خالي كار ميكنه
جالب اينه كه شب ها اصلا هيچ مشكلي نداره تا فردا صبح حدودا 10 ممكنه كار كنه. دوستان اگ تجربه اي داريد ميتونيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,293
ایران
سلام
دوستان بنده ساكن خوزستان هستم. كولر منزل مدل وستپوينت 12 هزار فقط سرد از نوع به اصطلاح موشكي هست و 8 سال كاركرده كه حقيقتا به درستي تا الان سرويس هم نشده فقط در حد تميز كردم بلوور و پنل داخلي
جديدا مشكلي كه داره از ساعت حدوداي 11 در طول روز اگر روشن بشه صداي تقه رله موتور مياد فن يونيت داخلي هم روشن ميشه ولي خود موتور بعدش يا روشن نميشه يا اگر روشن بشه دو سه دقيقه عادي كار مي كنه بعد دوباره صداي از كار افتادن موتور مياد و رو فن خالي كار ميكنه
جالب اينه كه شب ها اصلا هيچ مشكلي نداره تا فردا صبح حدودا 10 ممكنه كار كنه. دوستان اگ تجربه اي داريد ميتونيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم
سلام . به احتمال زیاد در این ساعات افت ولتاژ دارید .
متشکرم

adelkhane

کاربر vip
کاربر
2013-11-03
18
44
سیم های خازن کمپرسور رو چک کنید و در صورت لزوم خازن رو تعویض نمایید

آخرین ویرایش:

Ali90210

کاربر vip
کاربر
2022-07-03
2
1
32
سلام دوست عزیز منم ساکن خوزستان ابادان هستم همین مدل کولر 12هزار رو تا چند روز پیش با همین مشکل داشتم تعمیرکار اوردم دوتا کپسول گاز خارجی رو باهم ترکیب کرد کولر درست شد. اگر ابادان هستید که شماره تعمیر کار رو بهتون بدم

soheiloooooo

کاربر vip
کاربر
2010-06-24
81
39
سلامدوستان بنده ساكن خوزستان هستم. كولر منزل مدل وستپوينت 12 هزار فقط سرد از نوع به اصطلاح موشكي هست و 8 سال كاركرده كه حقيقتا به درستي تا الان سرويس هم نشده فقط در حد تميز كردم بلوور و پنل داخليجديدا مشكلي كه داره از ساعت حدوداي 11 در طول روز اگر روشن بشه صداي تقه رله موتور مياد فن يونيت داخلي هم روشن ميشه ولي خود موتور بعدش يا روشن نميشه يا اگر روشن بشه دو سه دقيقه عادي كار مي كنه بعد دوباره صداي از كار افتادن موتور مياد و رو فن خالي كار ميكنهجالب اينه كه شب ها اصلا هيچ مشكلي نداره تا فردا صبح حدودا 10 ممكنه كار كنه. دوستان اگ تجربه اي داريد ميتونيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم
علائمی که شما بیان کردید نشون دهنده امپرکشی کمپرسور و بالا رفتن گرمای بیش از حد اون و اورلود کردن کمپرسور هستساده ترین کاری که از دستتون بر میاد دور فن کندانسور رو چک کنید ببینید کم هست یا بصورت سریع در حال چرخشه؟دوم اینکه آیا این اواخر سابقه شارژ گاز داشته این دستگاه؟مابقی تست ها اعم از تست ولتاژ و طرفیت خازن و سنجیدن کیفیت روغن کمپرسور کارهایی هست که باید توسط تعمیرکار مجرب انجام بشه و از بکارگیری تعمیرکارهایی که با آزمون و خطا قصد تعمیر دستگاه دارن و دست آخر میگن باید کمپرسور رو تعویض کنید خودداری کنید چون هزینه های چند برابری روی دست شما میزارن

بالا