آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 480 مدل GP480A-SP

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
با سلام خدمت همکاران گرامی
پاور مربوطه اتصالی کرده است و هیچ ولتاژی ندارد اعم از مدار VSB , استند بای
ولتاژ خازن بزرگ 310 ولت میباشد که با در آوردن هیت سینک PFC متوجه شدم ترانزیستور آن سوخته است و در سپس فت وی اس بی هم سوخته بود
در مشاهدات بعدی بعدی متوجه شدم دیود به شماره D61 نیز سوخته است و چند قطعه دیگر
منتها یک ترانزیستور سه پایه SMD موجود در پشت برد همراه با یک مقاومت SMD نیز سوخته اند ولی معلوم نیست چه شماره دارند دوستان ممنون میشم هم راهنمایی نمایید و در صورت امکان این دو قطعه را برای بنده مشخص نمایید
عکس
WhatsApp Image 2022-08-07 at 12.01.00 PM (1).jpg
WhatsApp Image 2022-08-07 at 12.01.00 PM.jpg

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
با سلام خدمت همکاران گرامی
پاور مربوطه اتصالی کرده است و هیچ ولتاژی ندارد اعم از مدار VSB , استند بای
ولتاژ خازن بزرگ 310 ولت میباشد که با در آوردن هیت سینک PFC متوجه شدم ترانزیستور آن سوخته است و در سپس فت وی اس بی هم سوخته بود
در مشاهدات بعدی بعدی متوجه شدم دیود به شماره D61 نیز سوخته است و چند قطعه دیگر
منتها یک ترانزیستور سه پایه SMD موجود در پشت برد همراه با یک مقاومت SMD نیز سوخته اند ولی معلوم نیست چه شماره دارند دوستان ممنون میشم هم راهنمایی نمایید و در صورت امکان این دو قطعه را برای بنده مشخص نمایید
عکس
مشاهده فایل‌پیوست 186597
مشاهده فایل‌پیوست 186598
همکاران گرامی ممنون میشم راهنمایی نمایید

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
دوستان با تعویض این قطعات و ترانزستور 3 پایه ولتاژ اومد اما مدار PFC , VSB روشن نمی شوند که خودم احتمال میدم آی سی درایور PFC که 10 پایه هست سوخته باشه چون با توجه به دیتاشیت پایه ها معلوم نیس و حتیر گراند رو هم ندارم و 4 پایه اون 315 ولت دارند.
البته فکر کنم که مقاومت سوخته شده نیز 47کیلو باشه
همکاران اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

G_shayan_H

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-05
28
26
مهندس کاش عکس از جلد پاور هم میزاشتید که هم کاران بتونند راحت تر کمک کنند

G_shayan_H

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-05
28
26
من دوتا پاور ۳۸۰ گرین توی این هفته به دستم میرسه اگر از این مدل بود و قطعات مشابه پاور شما رو داشت که سالم بودند حتما خدمتتون میفرستم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aram.gh

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
من دوتا پاور ۳۸۰ گرین توی این هفته به دستم میرسه اگر از این مدل بود و قطعات مشابه پاور شما رو داشت که سالم بودند حتما خدمتتون میفرستم
ممنون مهندس جان این مدل با مدل های قدیمی فرق میکنه نمیدونم شباهت داشته باشه یا نه با 480؟

بالا